Grupė „Brainstorm“: gyventi be gyvų koncertų – kaip kąsti sumuštinį per celofaną

  • Teksto dydis:

Liepos 14 d. vyks ketvirtasis „Midsummer Vilnius“ festivalio vakaras. Latvių grupė „Brainstorm“ į Vilnių atveža sustyguotą programą iš publikos išmoktų dainų („A Day Before Tomorrow“, „My Star“, „Maybe“) ir naujausios grupės kūrybos – pandemijos metu sukurtą albumą „Lonesome Moon“ (liet. „Metai be kalendoriaus“).

Albumas pirmą kartą pristatomas Lietuvoje. Taip pat bus galima išgirsti kūrinius iš naujausio albumo („Feels“, „Karuseli“, „Moja Luna“) bei visiškai naujus kūrinius latvių kalba.

„Esame numatę labai garsią ir muzikalią vasarą. Du metus nuotoliniu būdu kūrėme albumą vizijose matydami gyvus koncertus, todėl tekstai, melodija, šviesos ir garso kokybė sustyguota idealiai kaip šveicariškas laikrodis. Norime, kad mūsų klausytojai koncertus atsimintų ilgam ir patirtų neužmirštamus prisiminimus. Tikriausiai visi sutiks, kad be gyvų koncertų negauname maksimalaus muzikos energijos pojūčio ir tai prilygsta sumuštinio valgymui per celofaną. Kai grojame gyvai auditorijai, mus „veža“ minios energijos banga. Laimė priklauso nuo energijos apsikeitimo. Kai žmonės stovės petys į petį su tais, kurių nepažįsta, ir mėgausis gyva grupės energija –  visų širdys vėl plaks vienu ritmu“, – savo publikai Lietuvoje rašo poproko grupės „Brainstorm“ narys  Janis Jubalts.

Organizatorių nuotr.

Dvejus metus kurtas albumas praėjusių metų rudenį pristatytas koncertinio įrašo formatu. Koncertinio įrašo darbai truko kelis mėnesius specialiai tam įrengtoje studijoje, kurioje dainos taip pat buvo įrašinėjamos gyvai. Jau tris dešimtmečius grupė suburia koncertų erdves grupės muziką naujai atrandančių gerbėjų.

Apie dabartinius įkvėpimus grupės narys Kaspars Roga pasakoja, jog grupę domina nauja muzika, jie klauso naujienų Youtube, Spotify platformose. Visos grupės nariai turi skirtingą skonį, „tad galime išgirsti ir dalintis muzika, kurios stiliai visiškai skirtingi ir galbūt ne visada priimtini asmeniškai, todėl daug diskutuojame skirtingomis temomis, nes turime skirtingus požiūrius į filosofiją, religiją. Esame atviri naujienoms iš kitų šalių, kultūrų, skirtingų sferų, visa tai mus įkvėpia ir tikimės, kad tai atsispindi mūsų muzikoje.“

Kitas grupės narys Renars Kaupers kalba apie tai, kad kartais po gero koncerto jis jaučiasi įkvėptas ne tik dienai ar savaitei, bet ir mėnesiui arba dar ilgiau. „Muzikoje ir natose gyvena labai stiprios emocijos ir aš tikiuosi, kad mes įkvepiame žmones, tuo ką darome. Laukiame bendros pakylėtos emocijos su išsiilgta Lietuvos publika.“

Latvijos poproko grupė „Brainstorm“ nuo susikūrimo yra išleidę daugiau nei 20 albumų įvairiomis kalbomis, o jų koncertai tiek gimtojoje Latvijoje, tiek kitose šalyje surenka pilnas sales klausytojų. „Brainstorm“ dar yra vadinami „smėlio dėžės ansambliu“, nes jie sugebėjo tikrą vaikišką draugystę iš provincijos kiemo perkelti į pasaulio sceną. „Brainstorm“ fenomenas yra trijų kalbų kultūrų – latvių, rusų ir anglų – susiliejimas. Grupė iš nedidelės Europos šalies tapo visuotiniu reiškiniu, panaikinančiu sunkumus versti dainų eilutes iš vienos kalbos į kitą. Jų darbas su legendiniu Antonu Corbinu, ikoninių „Depeche Mode“, „Red Hot Chilli Peppers“, „U2“ ir „Metallica“ nuotraukų autoriumi, suteikia „BrainStorm“ tarptautinį pripažinimo ženklą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių