Vėl į kelią – stačia galva? Pavojinga

 • Teksto dydis:

"Atlaisvinus karantino ribojimus, nelaimingų atsitikimų skaičius gali šoktelėti. Dėl pertraukos nelavinti vairavimo įgūdžiai pradeda silpti, o tai augina avaringumo riziką", – pabrėžė draudimo bendrovės ERGO specialistas Rimvydas Pocius.

Vienas trikdžių – stresas

Karantinas ir judėjimo apribojimai lėmė sumažėjusį automobilių srautą keliuose. Atlaisvinus suvaržymus, vėl išvažiavę į kelią eismo dalyviai gali būti praradę dėmesingumą, atidumą ir mažiau saugotis, o toks vairavimas – tik žingsnis iki nelaimės.

"Miestų gatvėse ir tarpmiestiniuose keliuose sumažėjus transporto srautų, nelaimingų atsitikimų įvyko mažiau, tačiau patirtos žalos buvo didesnės. Visgi nelaimingų atsitikimų skaičius gali šoktelėti, kai eismas suintensyvės", – sakė ERGO verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas R.Pocius.

Jis atkreipė dėmesį, kad prie sudėtingesnių vairavimo sąlygų gali prisidėti padidėjęs streso lygis, taip pat tai, kad keliuose bus daugiau ne automobilių, bet ir motociklų, dviratininkų. Pėstieji, per karantiną pripratę prie tuštesnių gatvių, gali būti mažiau budrūs.

Šios aplinkybės sukels nemažai įtampos vairuotojams. "Tai kartu su suprastėjusiais įgūdžiais ir mažesniu pasitikėjimu savo jėgomis gali tapti nelaimingų įvykių priežastimi", – svarstė draudimo ekspertas.

Šiuo metu jau pastebėjome, kad padarę vairavimo pertrauką eismo dalyviai važiuodami neišvengia net elementarių klaidų: nepastebi kelio ženklų, nepaiso pirmumo teisės.

Jau pastebėjo klaidų

R.Pocius įsitikinęs: tam tikri sunkumai iš naujo grįžtant prie vairo lydi ir patyrusius vairuotojus, bet ilgesnė pertrauka ypač nepalanki tiems, kurių trumpas vairavimo stažas.

Anot specialisto, iššūkių kelyje gali patirti ir biurų darbuotojai, kurie automobiliu važiuodavo tik į darbą, o per karantiną dirbo namuose.

"Taip pat tikėtina, kad vairuotojai, kurių nuosavas automobilis yra lengvasis, o tarnybinis – didesnių gabaritų, prie pastarųjų po karantino pratinsis ilgiau. Šiuo metu jau pastebėjome, kad padarę vairavimo pertrauką eismo dalyviai važiuodami neišvengia net elementarių klaidų: nepastebi kelio ženklų, nepaiso pirmumo teisės", – teigė ERGO atstovas.

Atgaivinkime įgūdžius

Kad po pertraukos saugiai sugrįžtume į kelius, R.Pocius pataria pirmiausia pasirūpinti savo automobiliu – juk visos kelionės prasideda nuo tinkamai paruoštos transporto priemonės.

"Būtina įsitikinti, ar pakankamas visų būtinųjų skysčių – stabdžių, aušinimo, langų plovimo, transmisijos alyvos – kiekis. Reikia patikrinti ir padangas, akumuliatorių, žibintus. Jei visi svarbiausi automobilio komponentai veikia tvarkingai, į kelią išvažiuoti bus saugiau ir ramiau. Vis dėlto vairuotojai, kurie dėl savo automobilio būklės nesijaučia užtikrinti, turėtų kreiptis į autoservisą. Čia transporto priemonę įvertins profesionalai ir kvalifikuotai paruoš ją kelionėms", – siūlė draudimo ekspertas.

Pasirūpinus automobiliu, vertėtų dėmesį skirti ir asmeniniams įgūdžiams – laisvu laiku pasivažinėti gerai pažįstamais ir mažesnio eismo intensyvumo maršrutais. Vairuotojams, nesijaučiantiems užtikrintai kelyje, R.Pocius pataria kreiptis į profesionalius vairavimo instruktorius. Kelios pamokos leistų po pertraukos prie vairo sėsti labiau pasitikint savimi.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių