Seimas imasi trikojų: nori, kad apie juos įspėtų kelio ženklai

Seimas imasi svarstyti Administracinių nusižengimų kodekso pataisą, kurioje siūloma kelio ženklais informuoti vairuotojus apie automatinę greičio kontrolės sistemą – vadinamuosius trikojus.

Už tokį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos (NSGK) pirmininko „valstiečio“ Dainiaus Gaižausko antradienį pateiktą  Seimui projektą po pateikimo balsavo 55 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 5 parlamentarai. Planuojama, kad į plenarinių posėdžių salę pataisa sugrįš lapkričio 12 d.

Projekte siūloma nustatyti, kad administracinių nusižengimų, susijusių su transportu ir kelių ūkiu, įrodymai stacionariomis ar mobiliosiomis teisės pažeidimų fiksavimo sistemomis nedalyvaujant pareigūnui galėtų būti renkami tik esant Kelių eismo taisyklėse numatytam informaciniam ženklui „Automatinė eismo kontrolė“.

„Manau, kad trikojai yra puiki ir sveikintina greičio kontrolės priemonė, tačiau ji privalo būti naudojama tik su įspėjamaisiais ženklais, kitaip ji praranda pagrindinę paskirtį – vykdyti saugaus eismo prevenciją avaringiausiuose kelių ruožuose atitinkamu metu ir būtent konkrečioje vietoje. Trikojų privalumas yra tas, kad Lietuvos policija kiekvieną valandą gali keisti šios mobiliosios greičio kontrolės įrangos lokaciją, įvertinusi, kuriuo paros metu ir kurioje vietoje eismas yra pavojingiausias, tarkime, rytais prie mokyklų ir vaikų darželių, per pietus – prie maitinimo įstaigų, vakarais – miegamuosiuose rajonuose ir pan. Nepaisant to, kad nuo trikojų eksploatavimo pradžios praėjo jau daug laiko, dar ir šiandien sulaukiu daugybės pasipiktinusių žmonių laiškų, nes kelyje slapstomi trikojai atlieka ne greičio prevencijos, o daugiau represinę, baudų surinkimo funkciją“, – sako projekto autorius  D. Gaižauskas.

Nemanau, kad policija turi bauginti, kitaip reiktų ir policijos šūkį papildyti – Ginti. Saugoti. Padėti. Bauginti!

Parlamentaro teigimu, žmonės atsiunčia nuotraukų, kuriose užfiksuoti pareigūnai, greičio matuoklius statantys prastai vairuotojams matomose vietose, visiškai neavaringuose ruožuose ir pan. 

„Visa tai pykdo vairuotojus, mažina pasitikėjimą policijos pareigūnais. Todėl akivaizdu, kad šią padėtį reikia taisyti. Priminsiu, kad panašios bauginimo akcijos jau buvo išgyvendintos iš policijos sistemos, kai dar visai neseniai vairuotojų pasipiktinimą kėlė krūmuose su rankine greičio matavimo įranga pasislėpę pareigūnai. Visgi tuomet Lietuvos policijos vadovybė atkreipė dėmesį į visuomenės nuomonę ir uždraudė pareigūnams slapstytis ir vykdyti tik represinę baudėjo funkciją. Tik štai kodėl visa tai vėl sugrįžo? Nemanau, kad policija turi bauginti, kitaip reiktų ir policijos šūkį papildyti – Ginti. Saugoti. Padėti. Bauginti!“, – ironizuoja D. Gaižauskas.

Politikas tvirtina esąs už greičio ribojimo priemonių naudojimą ir asmeniškai žada siekti, kad Lietuvos keliuose atsirastų dar daugiau įvairių greičio matavimo sistemų, tačiau, parlamentaro nuomone,  jos visos turėtų būti naudojamos tik su įspėjamaisiais ženklais.  NAUJAUSI KOMENTARAI

Perkunas

Perkunas portretas
Nereikia ispejamuju zenklu apie greicio fiksavimo kameras. Vazinejate per greitai. Keliuose zusta zmones. Uzmusa juos debilai. Visiems aisku. Aplankykite invalidus invalidu vezimeliuose ar tuos kurie lovose guli. Tegul seimas ir aplanko juos. Ir gaus i snuki normaliai uz visus. Susirauks su tikslu ir pades Lietuvai. Saugaus eismo taisykles - saugus nustatytas greitis. Visiems aisku

Vairas

Vairas portretas
Trikojai turi buti pastatyti pavojinguose kelio ruozuose, o Lietuvoje jie statomi ten, kur nepavojingi kelio ruozai tam, kad galima butu nulupti, nuplesti pinigu is vairuotoju virsijus greitai. Vadinasi uz trikojus atsakinga LR tarnyba uzsiimineja - pinigu lupikavimu, plesikavimu is vairuotoju. Ar tai ne Valstybinis reketas? Buciau i teismus padaves tarnyba uz toki lupikavima, jeigu butu mane uzfiksave, be papildomu zenklu ispejimu apie stovincius trikojus.

Rola

Rola portretas
Jo kelių gaidziams to ir tereikia, įdomu kiek kas sumokėjo tam seimunui
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių