Į vairavimo egzaminą neatvyko neįspėjęs – atėmė galimybę iš kito

 • Teksto dydis:

Kiekvieną mėnesį apie dešimtadalis suplanuotų B kategorijos praktikos egzaminų vietų nesulaukia būsimų vairuotojų. Tai daugiau kaip 1 tūkst. prarastų galimybių egzaminą laikyti anksčiau.

Anot „Regitros“, gyventojai neatvyksta į egzaminą apie tai iš anksto neinformavę, o kiti apie savo nedalyvavimą praneša per vėlai.

Todėl „Regitra“ ragina būsimus vairuotojus, pasikeitus planams, ne tik atšaukti egzaminą kiek įmanoma anksčiau, bet ir nepamiršti patikrinti grafikų, nes laisvų vietų atsiranda net ir tą pačią dieną.

Metų pradžioje bendras populiariausios B kategorijos vidutinis praktikos egzamino laukimo laikas visoje Lietuvoje buvo apie 32 dienos. Įtakos turėjo ir pandemijos sukelti iššūkiai.

Taikant įvairias priemones, pavyzdžiui, egzaminus laikinai organizuojant nedarbo dienomis (pirmadieniais), laukimo laikotarpį pavyko sumažinti – šiuo metu jis siekia apie 26 dienas.

Populiariausios B kategorijos praktikos egzamino šiuo metu reikia laukti vidutiniškai 26 dienas.

„Norėtume, kad šis rodiklis būtų dar mažesnis, tačiau pavasaris ir vasara – aktyviausias sezonas. Šiuo metu yra daugiau norinčių laikyti egzaminus, taip pat papildomai egzaminuojame ir motociklininkus. Tad vidutinis laukimo laikas tokiu laikotarpiu didėja, ypač didžiuosiuose miestuose. Tačiau egzaminų grafikas nuolat kinta. Todėl tiems būsimiems vairuotojams, kurie jaučiasi visiškai pasirengę ir jau yra užsiregistravę į egzaminą, tačiau norėtų jį laikyti greičiau, visada patariame tikrinti tvarkaraščius tiesiog internetu. Jei yra galimybė, kviečiame pasidairyti ir po kitus miestus, kur užimtumas gali būti mažesnis. Šie patarimai galioja ne tik B, bet ir kitų kategorijų siekiantiems vairuotojams“, – teigė „Regitros“ egzaminavimo ir vairuotojo pažymėjimo išdavimo skyriaus vadovas Saulius Ščiuplys.

Jei asmuo neatvyko į praktikos egzaminą ar apie tai nepranešė prieš 24 valandas, pakartotinai jį laikyti galima ne anksčiau kaip po 30 kalendorinių dienų. Tokiu atveju klientams sistemoje rodomos vėlesnės egzamino datos, į kurias leidžiama užsiregistruoti.

Jei asmuo pageidauja egzaminą laikyti anksčiau, tuomet reikia sumokėti už praktikos egzaminą, į kurį neatvyko, visą kainą.

„Atšaukti egzaminą užtruksite tik kelias minutes, patogiausia ir paprasčiausia formalumus sutvarkyti internetu, kur galėsite atlikti ir daugiau veiksmų – neišsiregistravus iš egzamino neribotai keisti jo datą ir laiką. Neturintiems galimybės pasinaudoti interneto paslauga, esame sudarę galimybę egzaminą atšaukti paskambinus mūsų klientų aptarnavimo tel. 8 700 55 151“, – reziumavo S.Ščiuplys.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių