Projekto galybė
Mokslo populiarinimo centre „Mokslo sala“ veikiantis planetariumas – iš tiesų įspūdingas, galintis lankytojams suteikti neįkainojamos patirties. Žiūrovai sėdi specialiuose planetariumams pritaikytuose krėsluose ir gali patogiai stebėti įspūdingą kelionę po neaprėpiamas kosmoso platybes.
„Čia galima žiūrėti ne tik filmus, bet ir stebėti tikrą žvaigždėtą dangų, pakeliauti po kosmosą ir suvokti, kokie maži esame laike ir erdvėje. Planetariume rodysime tikrai įspūdingą turinį, rengsime dangaus šou“, – intrigavo „Mokslo salos“ vadovė Aistė Lukaševičiūtė.
„Audiotono“ nuotr.
Planetariumo kupolo formos patalpoje sumontuotas 11 m diametro sferinis ekranas, į kurį aštuoniais 8K raiškos projektoriais projektuojamas įvairiausias vaizdo turinys, lydimas erdvinio „Dolby Surround“ garso informacijos transliacijų. Kuriamas dangaus reginys nepalieka abejingų, todėl lankytojams belieka mėgautis įspūdingais kosmoso vaizdais ir įtraukiančia muzika.
Planetariumo kompiuterinės sistemos duomenų bazėje saugomas milžiniškas įvairaus turinio kiekis iš viso pasaulio.
„Audiotono“ nuotr.
Iššūkis – viską suderinti
Kauniečių bendrovės „Audiotonas“ komanda planetariume įrengė sudėtingą vaizdo projekcijų ir garso sistemą. Surasti nestandartiniai kūrybiniai ir techniniai sprendimai leidžia projektuoti įvairius kosminių vaizdų scenarijus. Didžiausiu iššūkiu tapo gebėjimas sujungti įrangą į visumą ir suderinti, kad ji veiktų nepriekaištingai.
„Audiotono“ nuotr.
Planetariumo ekrane įvairiais techniniais būdais gali būti atvaizduota daugiau kaip 7 tūkst. žvaigždžių.
Siekiant sukurti ypač realistišką juodos kosminės erdvės ir daugybės žvaigždžių realybei artimą vaizdą, projekcija derinta naudojant specialų Japonijos gamintojo „Goto“ optinį žvaigždžių projektorių „Starball“ ir papildant bendrą vaizdą itin didelės raiškos vaizdo projektorių perduodama informacija iš planetariumo duomenų saugyklų ir tiesiogiai internetu iš įvairių pasaulyje esančių atvirų astronominės informacijos duomenų bazių.
„Audiotono“ nuotr.
„Planetariumas mums buvo visiškai naujas projektas, tokio iki šiol neturėjome. Analogų artimiausiose valstybėse nėra, todėl teko daug bendrauti su pasaulinio lygio vaizdo ir garso sistemų tiekėjais. Per gan trumpą laiką reikėjo perimti jų patirtį ir, svarbiausia, padaryti taip, kad visi technologiniai sprendimai tarpusavyje komunikuotų, susisietų ir veiktų kaip bendra sistema vienoje visumoje“, – kalbėjo įmonės „Audiotonas“ vadovas Robertas Lučinskas.
„Audiotono“ nuotr.
Noras semtis patirties
„Audiotono“ atstovai pripažino – įgyvendinti technologiškai sudėtingą planetariumo projektą padėjo 30 metų kaupta patirtis, kai prieš tai teko įrengti daugybę garso ir vaizdo sprendimų įvairiuose objektuose.
Suprojektuotos sistemos veikia arenose, stadionuose, konferencijų salėse, teatruose, kultūros centruose ir daugelyje komercinių pastatų.
„Mūsų sumontuota įranga naudojama ir Lietuvos Respublikos Seime, prezidentūroje, prieš metus pabaigėme, ko gero, didžiausią projektą per visą įmonės istoriją. Tai Dariaus ir Girėno stadionas Kaune – inžinieriams tikrai teko pasukti galvas kuriant techninius sprendimus“, – pasakojo „Audiotono“ vadovas.
„Audiotono“ nuotr.
„Mes augome kartu su rinka, mokėmės iš partnerių, lankėme parodas visame pasaulyje, stebėjome rinkos tendencijas. 35 žmonių komandą į priekį veda nuolatinis noras tobulėti, ieškoti iššūkių ir derinti įvairiausius ir kiekvienam objektui individualiai pritaikytus technologinius sprendinius. Tipinių projektų iš tiesų nėra, o planetariumo įrengimas tik dar sustiprino komandą. Jaučiamės pasisėmę labai vertingos profesinės patirties“, – pridūrė „Audiotono“ vadovas.
Visuomet žiūri į ateitį
30 veiklos metų proga „Audiotonas“ pasitiko nauju veidu internete – atnaujintas interneto puslapis leidžia pasižvalgyti po įmonės siūlomų technologijų sritis, čia pateikiama beveik 100 naujausių ir svarbiausių įgyvendintų projektų aprašymų.
„Audiotono“ nuotr.
Beje, internete „Audiotono“ vardas pirmą kartą užregistruotas dar 1998 m. Tuomet tai buvo gana progresyvus žingsnis į ateitį. Šiandien „Audiotonas“ naujausias technologijas pasitinka lygiai taip pat: savo darbą išmanantys specialistai, bendradarbiavimas su pasaulinį pripažinimą turinčiais įrangos gamintojais ir technologinių inovacijų ieškantys klientai – įmonės sėkmingos veiklos variklis.
Naujausi komentarai