Pernai „Maximos“ darbuotojams išmokėta 15 mln. eurų premijų

 • Teksto dydis:

15 mln. eurų – tokią skatinamųjų premijų sumą savo darbuotojams per 2020-uosius išmokėjo didžiausias šalies darbdavys, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“. Šioms premijoms mokėti skirtas bendrovės fondas, lyginant su 2019-aisiais, išaugo daugiau nei 44 proc. Priedai prie atlyginimo darbuotojams skirti tiek už darbą įtemptu COVID-19 pandemijos laikotarpiu, tiek įdėtas papildomas pastangas, siekiant bendrų verslo rezultatų.

Darbuotojų premijavimo apimtys išplėstos

Kalbėdama apie bendrovėje taikomą finansinę darbuotojų motyvavimo sistemą, prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė pabrėžia, kad kiekvieną mėnesį skiriamos skatinamosios premijos sudaro galimybę ne tik darbuotojams daugiau bei papildomai užsidirbti, bet ir skatina juos tobulėti.

„Kiekvienas „Maximos“ darbuotojas prisideda prie bendrų įmonės rezultatų, todėl vertiname jų indėlį ir pastangas, už kurias sąžiningai atlyginame. Esame dėkingi savo darbuotojams už jų atsidavimą ir nepaprastai svarbų kasdienį darbą šiuo sudėtingu ir įtemptu COVID-19 pandemijos laikotarpiu. Skatinamosios premijos nėra vienkartinės, tai yra kas mėnesį mokamas papildomas atlygis, kuris skiriamas už įdėtas papildomas pastangas ir kasdienio darbo rezultatus“, – teigia J. Bivainytė.

Ji priduria, kad darbuotojams mokamos skatinamosios premijos yra susietos tiek su komandiniais, tiek ir individualiais pasiekimais. Pavyzdžiui, parduotuvei pasiekus jai keliamus tikslus, priedus gauna visa jos komanda, pradedant kasininkais, pardavėjais, salės darbuotojais, krovėjais ir baigiant parduotuvės vadovais. Lygiagrečiai darbuotojas gali būti įvertintas ir už savo individualias pastangas bei pasiekimus.

Kiekvieną mėnesį vidutiniškai beveik 10 tūkst. įvairių padalinių darbuotojų gauna įvairius priedus, siekiančius 10-30 proc. darbo užmokesčio. Pernai be įprastų skatinamųjų premijų per pavasarinį karantiną prekybos tinklas savo darbuotojams papildomai išmokėjo 1,5 mln. eurų.

Nemažą įtaką bendrovės finansinės motyvavimo sistemos pokyčiams pernai lėmė COVID-19 pandemija. Pavasarį, prasidėjus karantinui, esant įtemptoms darbo sąlygoms parduotuvių darbuotojams buvo skiriamos papildomos premijos, o rudenį peržiūrėti ir nustatyti nauji premijų skyrimo kriterijai, kurie taikomi visiems darbuotojams.

„Priklausomai nuo srities, kurioje dirbama, darbuotojai yra skatinami už pasiektus rodiklius, tačiau papildomai kiekvienas įmonės padalinys taip pat gauna specialų fondą darbuotojams paskatinti, kurį už kiekvieno komandos nario individualų indėlį paskirsto padalinio vadovas“, – apie išplėstą premijavimo sistemą kalba J. Bivainytė.

Dauguma užsidirbo ir tryliktuosius atlyginimus

Pernai darbuotojų prekybos tinkle sumažėjo, tačiau darbo užmokesčio fondas išliko toks pat kaip 2019-aisiais. Tai sudarė sąlygas praėjusiais metais vidutiniam darbo užmokesčiui kas mėnesį augti po daugiau nei 10 proc., dėl ko darbuotojai uždirbo po daugiau nei vieną papildomą mėnesinį atlyginimą lyginant su 2019 m.

Iki 15 mln. eurų per praėjusius metus išaugęs skatinamųjų premijų fondas, pasak J. Bivainytės, ir šįmet išliks panašaus dydžio. „Skatinamosios premijos yra tik dalis mūsų darbuotojų pastangų įvertinimo. 2021-uosius pradėjome didindami bazinius darbuotojų atlyginimus, kuriems skirta beveik 8 mln. eurų. Teigiamus finansinius pokyčius netrukus pajus didžioji dalis „Maximos“ parduotuvių, gamybos bei logistikos padalinių darbuotojų“, – pabrėžia ji.

Darbuotojų motyvacija – ne vien finansinė

J. Bivainytė pažymi, kad svarbus yra ne tik darbuotojų finansinis skatinimas, bet ir sveikos bei saugios darbo aplinkos užtikrinimas.

Prekybos tinklas nuo COVID-19 pandemijos pradžios savo darbuotojus yra aprūpinęs visomis reikalingomis apsaugos priemonėmis. Taip pat visi darbuotojai yra apdrausti papildomu sveikatos draudimu. Jis suteikia galimybę greičiau ir paprasčiau patekti pas medikus tiek valstybinėse, tiek privačiose gydymo įstaigose. Papildomam darbuotojų sveikatos draudimui skirta 1,5 mln. eurų.

Vienas pirmųjų šalyje prekybos tinklas savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudęs ir specialiu draudimu nuo COVID-19 ligos. Šis draudimo paketas numato, kad kiekvienam, susirgusiam COVID-19 infekcija ir besigydančiam ligoninėje, bus mokami ligonpinigiai.

„Reaguodami į dabartinį įtemptą ir iššūkių kupiną laiką, sutelkėme dėmesį į mūsų komandos fizinį, emocinį bei finansinį saugumą ir stabilumą. Taikome visas įmanomas priemones, kurios garantuoja ramesnę, sveikesnę ir saugesnę kiekvieno įmonės darbuotojo kasdienybę“, – pabrėžia J. Bivainytė.


Šiame straipsnyje: Maximadarbuotojaipremijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Artas

Artas portretas
Moketu normalias algas, ir premiju nereiktu ...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių