„Lidl“ bandė apmulkinti tyrėjus ir pirkėjus?

Kiekvieną mėnesį prekybos tinkluose kainas stebintys, tiriantys ir jas skelbiantys Pricer.lt darbuotojai prieš dvi savaites atlikto planuoto patikrinimo metu pastebėjo itin didelį kainų sumažėjimą "Lidl" parduotuvėse.

Kilus įtarimų, kad prekybos tinklas bando apgauti tyrėjus – kainas sumažino prieš jų vizitą, surengtas kontrolinis patikrinimas. Daugelio produktų kainos buvo padidėjusios.

Atpigo beveik dešimtadaliu

"Išanalizavus "Lidl" fiksuotų kainų istoriją, mums kilo įtarimų, nes pastebėjome, kad labai stipriai sumažėjo kainos tų prekių, kurios įtrauktos į Pricer.lt tyrimo sąrašą. Niekada "Lidl" parduotuvėse nėra buvę tokio ryškaus kainų pokyčio. Priešingai, "Lidl" pasižymėdavo nuosaikiais kainų pokyčiais", – pasakojo Pricer.lt įkūrėjas Arūnas Vizickas.

Tyrėjų sąraše buvusio prekių krepšelio suma, palyginti su spalio kainomis, sumažėjo 9,2 proc.

Tikrins dažniau

Po savaitės atlikto pakartotinio kainų patikrinimo metu nustatyta, kad daugiau kaip pusės krepšelyje buvusių prekių kainos šoko į viršų – pabrango 17 iš 32 tyrimo krepšelio produktų.

Pirmojo patikrinimo metu kainų tyrėjams taip pat užkliuvo tai, kad "Lidl" niekaip nepažymėjo, kad prekės atpigo, rodant, kad tai yra normali, o ne sumažinta kaina.


"Sutikite, tai yra labai keista. Esame įpratę, kad visi prekybininkai bet kokius kainos pokyčius rodo savo pirkėjui keliais skirtingais būdais: kitos spalvos etiketėje arba perbraukta kaina", – kalbėjo A.Vizickas.

"Lidl" atstovams dažnai tenka aiškinti, kodėl tos pačios prekės tinklo parduotuvėse Vokietijoje ar kitose šalyse kaina gerokai mažesnė nei Lietuvoje.

Jis pasakojo, kad prekybos tinklų atstovai žino apytiksles datas, kada Pricer.lt atliks patikrinimą, tad jam pasiruošti nėra sunku. Tačiau iki šiol "Lidl" kainų svyravimai įtarimų nebuvo sukėlę. O drastiškais kainų pokyčiais pasižymėdavo aljansui "Aibė" priklausančios parduotuvės.

"Norėtųsi tikėti, kad apie socialinę atsakomybę ir skaidrumą kalbančios įmonės taip nemanipuliuoja viešąja nuomone ir nekvailina savo pirkėjų. Pricer.lt nuo šiol "Lidl" stebės ypač akylai ir darys kontrolinius kainų fiksavimus", – teigė A.Vizickas.

Šokiravo kainų skirtumas

Pastaruoju metu "Lidl" atstovams dažnai tenka aiškinti, kodėl tos pačios prekės tinklo parduotuvėse Vokietijoje ar kitose šalyse kaina gerokai mažesnė nei Lietuvoje.

Pavyzdžiui, šį mėnesį portalas kaunodiena.lt rašė, kad skaitytojas Martynas mieliau tas pačias prekes perka iš užsienyje esančių "Lidl" parduotuvių. Vyro pasidalytoje nuotraukoje matyti, kad Lietuvoje esančiose "Lidl" parduotuvėse parduodama vaikams skirta žaislinė virtuvė kainuoja 69 eurus, kai Vokietijoje jos kaina tesiekia 49 eurus.

"Aš lyginau pateiktas kainas "Lidl" leidiniuose. Įprastai jie akcijas skelbia toms pačioms prekėms visose Europoje esančiose parduotuvėse, tad palyginti nėra sunku. Aš daugelio brangesnių pirkinių kainas palyginu – vis dėlto ne akmens amžiuje gyvename ir turint internetą tai padaryti yra labai paprasta, todėl dažniausiai perku iš užsienio, nes ten pigiau", – tikino vyras.

Komentaras

Valdas Lopeta, "Lidl Lietuva" komunikacijos vadovas

"Lidl" siūlo savo klientams geriausią kokybę už geriausią kainą, todėl kiekvieną savaitę savo parduotuvėse visoje Lietuvoje parduodame daugybę populiarių produktų už gerokai mažesnes kainas. Tokių pasiūlymų yra daug daugiau, nei telpa mūsų akcinių pasiūlymų leidinyje, reklamoje televizijoje ar radijuje, dėl to kai kurių prekių kainų netgi neišskiriame skirtingų spalvų kainolapiais. Svarbiausia, kad mūsų pirkėjai pajunta ir įvertina šiuos skirtumus apsiperkant "Lidl" parduotuvėse. Dėl to ir kainų palyginimų atvejais susiduriame su situacijomis, kai tikrinimo metu į produktų krepšelį patenka dalis prekių, kurioms tą savaitę būna taikomos akcinės kainos. Atliekant tyrimą kitu metu gali atsirasti skirtumų, kadangi akcinės kainos jau būna taikomos kitoms prekėms.NAUJAUSI KOMENTARAI

O negalėtų lidl sukeisti prekes vietomis vokietijoje ir liet

O negalėtų lidl sukeisti prekes vietomis vokietijoje ir liet portretas
Mus laiko šūdais galvijais

Sabas

Sabas portretas
Ale matai koks blogas Sabonis? Labai blogas!

prikolas

prikolas portretas
labai pritariu 13 DIENA PADARYTI JUODO NEAPSIPIRKIMO DIENA..pofik galiu jau ir 12diena neiti ,saldiklyje rasiu ka issimti ir pasigaminti..eina pas valinska nafik tie prekybos centrai ir ju kainos..geriau nePERSKAICIUOTI LITAIS.siaubiakas
VISI KOMENTARAI 53
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių