- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Papildomas privatus sveikatos draudimas – motyvacinis priedas žmonėms, padedantis užtikrinti gerą darbuotojų savijautą ir darbingumą. Koncerno "Achemos grupė" generalinis direktorius Nerius Jasinavičius sako, kad gamybinėse įmonėse darbuotojams svarbu ne tik socialinės naudos ir dėmesys, bet ir darbo saugumas bei rūpinimasis jų sveikata. Koncernas savo darbuotojus papildomai drausti pradėjo vienas pirmųjų Lietuvoje – prieš dešimt metų.
Apdraustieji privačiu sveikatos draudimu gali iš karto kreiptis į gydytojus specialistus, vos tik pajutę negalavimus. Tai padeda taupyti laiką, greičiau gauti kvalifikuotą pagalbą ir grįžti į darbą. Darbuotojams greičiau pasveikus, naudą pajunta ir koncerno įmonės.
Koncernas vertina lojalumą
"Savanoriškasis sveikatos draudimas yra viena iš daugybės papildomų motyvacinių priemonių koncerno bendrovių darbuotojams. Mūsų darbuotojams suteikiamas socialinių paslaugų ir pridėtinių verčių paketas lemia tai, kad žmonės įmonėse dirba ir po keliasdešimt metų, yra lojalūs įmonei. Kaip stambus šalies darbdavys, nuo kurio didele dalimi priklauso kai kurių šalies regionų gerovė, jaučiame atsakomybę tinkamai pasirūpinti savo darbuotojais. Tai naudinga ne tik žmonėms, bet ir įmonei, nes laiku, greičiau ir kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas gavę žmonės greičiau pasveiksta ir grįžta į darbus", – sakė N.Jasinavičius.
Savanoriškuoju sveikatos draudimu draudžiami keturiolikos koncerno "Achemos grupė" bendrovių darbuotojai – 3 192. Kiekvienas jų gali sveikatos tikslais pasinaudoti daugiau nei 1 000 eurų vertės medicinos paslaugomis.
Mūsų darbuotojams suteikiamas socialinių paslaugų ir pridėtinių verčių paketas lemia tai, kad žmonės įmonėse dirba ir po keliasdešimt metų, yra lojalūs įmonei.
Nepriklauso nuo pareigų
AB "Achema" generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas, dienraščio paklaustas, ar draudžiami visi, ar yra kokių nors sąlygų, tarkime, stažas, užimamas postas ar pan., paaiškino, kad sveikatos draudimu įmonėje draudžiami visi darbuotojai, nepriklausomai nuo jų darbo patirties ar pareigų.
"Kasmet apdraudžiame maždaug 1 300 darbuotojų. Tai ir skatinamoji priemonė, ir investicija į darbuotojų sveikatą. Manau, nuo to laimime visi, – pasakojo R.Miliauskas. – Sveikatos draudimu darbuotojai draudžiami jau dešimti metai. Darbuotojų sveikatai daug metų skiriame nemažai dėmesio – "Achemos" teritorijoje veikia ir nuosava bendrovės išlaikoma poliklinika."
Draudimo paketą sudaro ambulatorinis gydymas, gydymasis stacionare, apdraustieji gali pirkti vaistus, slaugos priemones, vitaminus ar papildus, atsiskaityti už odontologijos ar optikos salonų paslaugas. Tad kiekvienas atranda skirtingų panaudojimo būdų pagal asmeninį poreikį.
Apdraustieji, pajutę negalavimus, gali kreiptis į gydytojus be siuntimo. Gydytojai gali teikti paslaugas be eilės, kurios įprastai yra mokamos, tad ir paslaugos gaunamos greičiau. Pandemijos metu yra apmokami COVID-19 antikūnų ir antigenų tyrimai. Visa tai patogu šiuo pandemijos metu.
"Kol papildomas sveikatos draudimas dar netapo įprasta praktika visose šalies įmonėse, manau, tai yra vienas iš pranašumų, kuriais galime pritraukti naujų ir motyvuoti esamus specialistus", – įsitikinęs AB "Achema" generalinis direktorius.
Ir valstybinėse, ir privačiose
Pasak UAB "Agrochema" generalinio direktoriaus Mindaugo Liaukonio, šios bendrovės darbuotojai draudžiami nuo 2015-ųjų, šiemet sveikatos draudimu galės pasinaudoti 350 įmonės žmonių.
"Papildomas sveikatos draudimas yra tik viena dalis motyvacinių priemonių paketo, – teigė M.Liaukonis. – Apdraustieji gali naudotis tiek valstybinių, tiek privačių įstaigų paslaugomis. Pasirinkus mokamas specialistų paslaugas, kurias kompensuoja sveikatos draudimas, laukimo laikas vidutiniškai dešimt kartų trumpesnis. Tai itin svarbu šiuo metu, kai sveikatos paslaugas norisi gauti greičiau, trumpiau užtrukti gydymo įstaigose.
Pandemijos metu, rūpindamiesi savo darbuotojais, daugiau dėmesio skiriame komunikacijai apie būtinas apsisaugojimo nuo ligos priemones, skatiname rūpintis ne tik fizine, bet ir psichine sveikata. Manau, tai labai svarbu šiuo metu. O iš draudimo lėšų darbuotojai gali pasidaryti visus reikalingus tyrimus."
Praeitais metais buvo atlikta darbuotojų apklausa – 84 proc. atsakiusiųjų sveikatos draudimą vertino kaip naudingą papildomą motyvacinę priemonę. UAB "Agrochema" generalinis direktorius sakė, kad bendrovės vadovybė yra sulaukusi ir padėkų, kai darbuotoją netikėtai užklumpa liga arba, prevenciškai pasitikrinus sveikatą, pavyksta anksti nustatyti ligą: "Tai motyvuoja ir mus pačius."
Ar tokios skatinamasios naudos, kaip papildomas savanoriškas draudimas, turi įtakos darbuotojų lojalumui? Kaip pasikeitė darbuotojų kaita, kai koncerno įmonės pradėjo juos drausti savo lėšomis?
"Pandemijos akivaizdoje norisi žmonėms suteikti daugiau ramybės, užtikrintumo. O sveikatos draudimą (draudžiame jau septintus metus) matome kaip svarbią motyvacinio paketo dalį, – atsakė UAB "Iremas" generalinis direktorius Edmundas Damaševičius. – Manau, po praėjusių iššūkių kupinų metų dar labiau vertinsime šią galimybę, kai negali žinoti, kada gali prireikti papildomų sveikatos paslaugų. Turėdami papildomą sveikatos draudimą žmonės kreipiasi ne tik į valstybines, bet ir drąsiau į privačias gydymo įstaigas. Tai leidžia greičiau gauti reikiamą pagalbą."
E.Damaševičius paaiškino, kad draudžiami visi "Iremo" darbuotojai, kurie bendrovėje dirba ilgiau nei metus. Kasmet sveikatos draudimu apdraudžiama maždaug 500 žmonių.
Pradžia – 2012-aisiais
AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija (KLASCO) savanoriškuoju sveikatos draudimu nuo 2012 m. draudžia visus (o jų yra daugiau nei 620) darbuotojus.
"Bendrovė draudžia visus nuo metų pradžios dirbančius darbuotojus, išskyrus esančius vaiko priežiūros atostogose, privalomojoje pradinėje karo tarnyboje ir ilgalaikėse nemokamose atostogose, – pasakoja AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija generalinis direktorius Vytautas Štumbergas. – Per beveik dešimtmetį įsitikinome savanoriškojo draudimo nauda ne tik darbuotojams, bet ir darbdaviui: apdraustieji privačiu sveikatos draudimu gali iš karto kreiptis į gydytojus specialistus, greičiau gauti kvalifikuotą, nors ir mokamą pagalbą, atlikti reikiamus tyrimus ir grįžti į darbą. COVID-19 pandemijos metu iš draudimo gali būti kompensuojamos išlaidos sveikatos sutrikimams, kurie atsirado dėl pandemijos.
Pastebime, kad darbuotojai labai vertina šią papildomą naudą ir jų atsiliepimai geri. Papildomas sveikatos draudimas yra viena iš motyvacinių priemonių, kartu su kitomis naudomis sudaranti socialinės rūpybos priedą įmonės darbuotojams."
Tik viena motyvacijos priemonių
Pasak "Achemos grupės" vadovo N.Jasinavičiaus, savanoriškasis sveikatos draudimas yra tik viena motyvacijos priemonių koncerne.
"Pagrindinės koncerno bendrovės yra didžiausi darbdaviai savo regionuose. Tai socialiai atsakingos, gerbiamos ir vertinamos bendrovės, kurios dirba stabiliai ir išvengia mažoms įmonėms būdingų svyravimų. Socialinės atsakomybės politika "Achemos grupėje" įgyvendinama nuosekliai ir realiai, o ne tik deklaruojant, kaip neretai būna", – sakė N.Jasinavičius.
Koncerno bendrovėse daug dėmesio skiriama darbuotojų kvalifikacijai kelti, saugos darbe mokymams, bendrovių darbuotojai Jonavoje gali sportuoti klube "Achespo", o klaipėdiečiai kasmet dalyvauja pakrantės įmonių spartakiadose, organizuojamos šventės, kiti renginiai.
"Mums svarbu būti konkurencingiems, todėl turime galvoti tiek apie esamą situaciją, tiek apie ateitį – kaip pritraukti talentingų žmonių ir pasiūlyti jiems patrauklių papildomų naudų. Mūsų socialinis paketas orientuotas į įvairaus amžiaus specialistus, tačiau būtina jį nuolat atnaujinti, keisti pagal šiuolaikines tendencijas ir kintančius darbuotojų poreikius", – atkreipia dėmesį koncerno vadovas.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
10 metų minintis mentorystės tinklas jau padėjo daugiau nei 1000 jaunų verslų
Šiemet 10 metų jubiliejų minintis Inovacijų agentūros verslo mentorystės tinklas jau sujungė virš 150 mentorių ir dagiau kaip 1000 verslininkų. Nemokami patarimai finansų, teisės, el. komercijos, rinkodaros ir kitais klausimais š...
-
Teisme – 7 mln. eurų „Icor“ ieškinys Vyriausybės ginčo su „Veolia“ advokatams
Teismas toliau iš esmės nagrinės koncerno „Icor“ ieškinį, kuriuo jis iš buvusio Energetikos ministerijos kanclerio ir jos samdytų trijų advokatų reikalauja atlyginti beveik 7,3 mln. eurų vertės reputacinę žalą ir nuo...
-
Sveikatos įstaigas piktina Ligonių kasų nenoras apmokėti visų brangių tyrimų paslaugas3
Ligonių kasų noras pakeisti brangių tyrimų ir procedūrų apmokėjimą pakenks ir gydymo įstaigoms, ir gyventojams, sako sveikatos priežiūros įstaigų atstovai. ...
-
Gebėjimas pasakyti „ne“: kokios apčiuopiamos naudos gaunate?1
Ar žinojote, kad kuo stipresnę kaltę jaučiate atsisakydami kam nors padėti, nors tuo metu iš tiesų negalite ar nespėjate, tuo stipriau esate emociškai priklausomi nuo kitų žmonių? Profesionali supervizorė Nomeda Jerochova įvardij...
-
Kariuomenei seifus teikusi rusiška įmonė „Eurosafe LT“ pripažinta nepatikima2
Lietuvos kariuomenei ir kitoms valstybės institucijoms seifus teikusi bendrovė „Eurosafe LT“ pripažinta nepatikima, jos įranga turės būti keičiama, antradienį pranešė tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“. ...
-
Vilniaus geležinkelio stotyje įrengta VIP salė2
Keleivių vežimo geležinkeliais bendrovė „LTG Link“ Vilniaus geležinkelio stotyje įrengė vadinamąją VIP salę. Vienu metu ja galės naudotis apie 30 pirmos klasės keleivių, antradienį pranešė bendrovė. ...
-
VšĮ „Kauno teniso mokykla“ įgyvendina projektą1
VšĮ „Kauno teniso mokykla“ įgyvendina bendrai finansuojamą valstybės biudžeto lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, projektą &bdquo...
-
Oficialus „Apple“ salonas „Smart Master“ persikelia: dabar veiks dar patogesnėje Vilniaus vietoje
Išskirtinis įgaliotas „Apple“ servisas ir salonas „Smart Master“ persikelia į naują vietą, siekiant dar labiau pagerinti klientų patirtį. Išmaniųjų įrenginių priežiūros centras čia toliau teiks „Apple&ld...
-
„Citus“ ekspertai apie butą su terasa mieste: kaip sukurti asmeninę oazę ir padidinti būsto vertę
Vilniaus būsto rinkoje terasiniai butai yra retenybė, sudaranti vos apie 2 proc. visos butų pasiūlos. Šiuo metu iš bendros 4 850 butų pasiūlos sostinėje yra tik apie 100 terasinių butų. Vidutinė terasinio buto kvadratinio metro kaina si...
-
„Vikonda grupės“ įmonė UAB „Vikeda“ pirmieji iš Lietuvos gamins ir eksportuos ledus į Japoniją5
UAB „Vikeda“, gaminanti DADU prekės ženklo ledus, pasirašė strateginę sutartį su Japonijos pieno produktų gamybos įmone „Takanashi Group“. Šis susitarimas reiškia, kad „Vikeda“ tapo pirmąja...