„Jozitai“ – blogos žinios: turės sumokėti šimtatūkstantinę baudą?

Degalų prekybininkei bendrovei „Jozita“ nepavyko apskųsti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) liepą jai skirtos 95,5 tūkst. eurų baudos.

Vilniaus apygardos administracinis teismas rugsėjo 14 dieną „Jozitos“ skundą nutarė laikyti nepaduotu ir grąžino įmonei. Tačiau tai neužkerta jai kelio pakartotinai kreiptis į teismą, rašoma nutartyje, kuri per 7 dienas gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. 

Teismas rugpjūčio 29 dieną įmonei nurodė iki rugsėjo 12 dienos pašalinti skundo trūkumus ir pateikti patikslintą skundą, tačiau įmonė to nepadarė ir neprašė pratęsti termino.

„Jozita“ prašė panaikinti VERT liepos 28 dienos nutarimą skirti jai piniginę baudą.

VERT skyrė baudą ne tik „Jozitai“, bet ir bankrutuojančiai degalų prekybininkei „Energijos kodas“ (4,4 mln. eurų) ir įmonei  „Sunergus“ (166,7 tūkst. eurų). Baudos skirtos už tai, kad įmonės prekiavo benzinu ir dyzelinu, tačiau iki balandžio 30 dienos nepateikė audito ataskaitų, kuriose būtų pateikti degalų iš atsinaujinančių energijos išteklių dalies, pagrįstos sertifikatais, kiekiai.

Tokiu būdu įmonės pernai neįvykdė įpareigojimo, kad „žalioji“ dalis bendrame jų Lietuvoje parduoto benzino ir dyzelino kiekyje sudarytų bent 6,8 proc., iš jų bent 0,2 proc. – pažangieji biodegalai ar „žalieji“ nebiologiniai skystieji ir dujiniai degalai.

Alternatyviųjų degalų įstatymas numato, kad degalai iš atsinaujinančių energijos išteklių sudarytų atitinkamą bendros degalų tiekėjo vidaus rinkai patiekto benzino ir dyzelino energinės vertės dalį.NAUJAUSI KOMENTARAI

del jozitos ekologijos nepergyvenu

del jozitos ekologijos nepergyvenu portretas
atvaziuosiu pas juos ir uzsipilsiu pa polnaj neekologisku... a reiks ir dar pora kartu atvaziuosiu... ir kavos nusipirksiu ir bandele ir snikersa....nes aptarnaujantis personalas zmones ir su sypsena maloniai uz gera kaina aptarnauja lietuvos zmones... aciu JOZITAI

Ad

Ad portretas
Nieko baisaus.Akcija padarys vairuotojai uzsipils ir bauda sumokes

tam Pabaiga

tam Pabaiga portretas
ar tu burlokas ,kad rasai ZAPRAVKE ?
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių