Daugiabučių renovacijai skiria dar 150 mln. eurų

 • Teksto dydis:

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), Lietuvoje administruojanti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, informuoja, kad Aplinkos ministerija paskelbė jau aštuntą kvietimą ir iki 2021 m. kovo 1 d. visi BETA regioniniai padaliniai priims gyventojų ir savivaldybių paraiškas daugiabučiams namams atnaujinti.

Kvietimo metu gaunamų paraiškų skaičius nebus ribojamas – planuojama jas įgyvendinti išdėstant projektų srautą pamečiui, atsižvelgiant į kvietime numatytus atrankos kriterijus.

„Kaip ir kasmet, prioritetas bus teikiamas tiems projektams, kurie anksčiau parengs investicijų planą, suderins jį su BETA ir pradės techninio darbo projekto pirkimą ar net spės jį parengti“, – teigia Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta. Taip pat yra nustatyti kiti prioritetai.

Paraiškas daugiabučių renovacijai gali teikti savivaldybės, daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, asmenys, teikiantys daugiabučio namo atnaujinimo projekto įgyvendinimo administravimo paslaugas, savivaldybės energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai.

Įtraukti nauji kriterijai

Šįmet gautas paraiškas BETA reitinguos atsižvelgdama į papildomus kvietime nurodytus atrankos kriterijus: ar projektas įtrauktas į savivaldybių parengtą kvartalo energinio efektyvumo didinimo programą, ar jo energinio naudingumo klasė ir energinis efektyvumas aukštesni nei C klasės, taip pat didesnis gyventojų palaikymas.

Svarbu ir tai, kad šiais metais paraiškų vertinimą papildys naujas – energijos nepritekliaus kriterijus – jis padės Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą įgyvendinti dar efektyviau.

„Šis kriterijus buvo nustatytas siekiant skatinti renovuoti prasčiausios būklės daugiabučius, kuriuose gyvena daugiausia kompensaciją už būsto šildymo išlaidas gaunančių butų savininkų. Kitąmet planuojame skatinti savivaldybes paruošti tokių daugiabučių sąrašus ir organizuoti, kad juose būtų įgyvendinami jų energiniam naudingumui didinti skirti projektai“, – sako aplinkos viceministras Marius Narmontas.

Skatinama žalioji energija

Naujausiame kvietime taip pat nurodytas dar vienas reikalavimas – didesniuose kaip 1 500 kv. m ploto daugiabučiuose įrengti saulės elektrines.

„Esant techninių galimybių, šių daugiabučių gyventojai privalės įsirengti saulės elektrines, pagamintą elektrą naudojant namo bendrosioms reikmėms. Šiuo reikalavimu siekiame paskatinti butų savininkus bendroms daugiabučio reikmėms naudoti žaliąją energiją“, – teigia V.Serbenta.

Anot jo, kasmet vis daugiau gyventojų renkasi arba norėtų rinktis aplinką tausojančias, inovatyvias energijos taupymo priemones. Gyventojai į renovaciją pradeda žiūrėti plačiau – alternatyvių energijos šaltinių naudojimas ne tik sumažina sąskaitas, bet ir padeda kovoti su klimato kaita.

Šiais metais bus sudaryta daugiau galimybių daugiabučiui būti nepriklausomam nuo išorinių energijos tiekėjų ir energiją šilumai, karštam vandeniui ir elektrai gamintis naudojant šilumos siurblius, saulės elektrines ar kitus atsinaujinančios energijos įrenginius. Šiems projektams ir priemonėms bus skiriama papildoma 30 proc. parama iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos.

Iš viso šio kvietimo metu numato Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programai skirti 150 mln. eurų, o energinį efektyvumą didinančioms priemonėms skiriama finansavimo dalis sudarys 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų.

Pagal šį kvietimą vykdomiems projektams valstybė 100 proc. apmokės arba kompensuos projekto parengimo, įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas, o nepasiturintiems gyventojams yra visiškai padengiamos visos tenkančios išlaidos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Edvardas

 Edvardas portretas
Gerbiamieji namų renovacijos organizatoriai : -šalinkite namų renovacijos įstatymų trūkumus /sprendimų priėmimas balsuojant iš laiptinių su skirtingai apšildomais butais , nes dažnai priimami sprendimai - absurdiški finansiškai ne gyventojų naudai , o savivaldybių klerkai tuo neretai piktnaudžiauja /; - nešalinkite mažosios renovacijos pagalba didžiosios renovacijos paliekamą darbų broką / tai jau bandoma daryti Birštone ir gyventojų sąskaita /; - daugiau dėmesio skirkite namų vidaus energetikos sutvarkymui , o ne fasadų spindesiui .

Edvardas

  Edvardas portretas
Gera naujiena. Renovacijos darbų brokui slėpti galimai reikės skirti taikyti mažesnį procentą o t k a t a m s .

šiaip

šiaip portretas
Kaip suprantu,norinčių"taupyti" renovacijos sąskaita,nėra norinčių,vos ne kiekvieną savaitę čiulba apie renovacijos "gėrį",kad bus pigiau mokėti už šilumą,kai,kaimynistėje namo renovacijai,2 kambarių butui reiks įnešti maždaug 12000 eurų,o apie žaliąją energetiką,-neatsiperka,o nepasiturintiesiems valdžia sumokės,bet butas bus irgi valdžios,teks mokėti nuomą
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių