Žygaičių bendruomenė naftininkų neįsileis

Specialistų teiginiais, esą skalūnų dujų žvalgyba ir gavyba nekenksminga, Tauragės rajono Žygaičių bendruomenė netiki ir sako naftininkų į savo žemes neįsileisiantys. Žmones neramina ir tai, kad bendrovei „LL investicijos“ išduota licencija kartu leidžia angliavandenilių žvalgybą ir gavybą.

Tauragės savivaldybėje susirinkusiems Žygaičių ir aplinkinių kaimų gyventojams naftininkai dar kartą bandė įrodyti, kad technologija, kuri būtų naudojama žvalgant angliavandenilius – aplinkai grėsmės nekelia. Esą priedai, šešios cheminės medžiagos, kurios suleidžiamos į grežinį, požeminio vandens neužterš, nes panaši chemija esą naudojama ir kosmetikoje. O gręžiniuose keliamas triukšmas prilygtų traktoriaus burzgimui.

„Mes kalbam apie dyzelinius variklius, viskas gerai, bet šičia aš randu, kad vieną gręžinį padaryti ir išgauti, reikia dviejų tūkstančių labai sunkios technikos reisų. Tai du tūkstančiai dyzelių, įsivaizduojate, ką tai reiškia? Tai nėra taip paprasta, nebent jie meluoja“, – sako Seimo narys Darius Petrošius.

Seimūno teigimu, Europos Sąjungos direktorate dėl skalūnų dujų gavybos taip pat nurodoma, kad naudojamos cheminės medžiagos – labai pavojingos.

„Šitos technologijos iš dalies kelia didelį pavojų aplinkai, žmonių sveikatai, net tuo atveju, jei technologijomis naudojamasi tinkamai. Mes turim problemą, kad su tomis technologijomis viskas nėra taip vienareikšmiškai“, – tikina D. Petrošius.

Bendruomenės neįtikino ir tai, kad požeminius vandenis nuo taršos apsaugos į žemę leidžiami piršto storio metaliniai vamzdžiai.

„Ne paskui grąžtą, o kartu su grąžtu yra leidžiama šita košė ir tik paskui į tą skylę yra kišamos kolonos ir visą kita. Todėl nereikia būti naiviems: jeigu eina šitas grąžtas su koše per vendens telkinius, tai visa šita putra pirmiausia patenka į vandens gelmes“, – tvirtina Žygaičių bendruomenės pirmininkas Jonas Nairauskas.

Geologijos tarnybos direktorius pripažįsta, kad technologija gal ir nėra saugi, bet esą reikia grėsmes įvertinti ir jas valdyti.

„Reiks numatyti priemones, o tų priemonių tikrai yra. Tai nėra tokia viską griaunanti technologija, ir kaip rodo praktika, veikia pasaulyje. Sakysim, Lenkija yra išgręžusi 40 gręžinių: jokių užteršimų, jokių manifestacijų, jokių pavojų dėl to nekilo“, – tikina Lietuvos geologijos tarnybos direktorius Juozas Mockevičius.

J. Mockevičiaus teigimu, Amerikoje tokie gręžiniai esą net neįtikėtinai arti gyvenamųjų namų. Be to, valdininko teigimu, reikalavimai požeminio vandens apsaugai tris kartus griežtesni nei Jungtinėse Valstijose.

„Ne, tikrai manęs neįtikino. Aš tikrai įsivaizduoju, kad yra labai blogai, ir mes į savo žemes tikrai neįsileisim“, – tvirtina kalbinta Žygaičių gyventoja.

Tačiau didžiausią nerimą Žygaičių bendruomenei kelia bendrovės „LL investicijos“ turima licencija Rietavo plotui. Pagal ją, bendrovė, kurios 50 procentų akcijų pernai įsigijo JAV energetikos kompanija „Chevron“, gali ne tik žvalgyti angliavandenilius, bet ir juos išgauti.

„Naudojimo leidimo neatskiria nuo žvalgybos. Jeigu jie eina žvalgyti, jie kartu jau ir gavybą pradės. Čia niekas nekalbės ir mūsų nebeklaus“, – mano Žygaičių seniūnaitė Jolanta Vaitiekienė.

Licenciją žvalgyti angliavandenilius bendrovė „LL investicijos“ turi nuo 2007 metų vasaros. Bendruomenė teigia vardan skalūnų dujų žemės nuodyti tikrai neleisianti.NAUJAUSI KOMENTARAI

arvydas damijonaitis

arvydas damijonaitis portretas
1.Atsimenu kandidatų į prezidentus televizijos debatus ,iš vienos pusės Stasys Lozoraitis, iš kitos - nupudruota mėlyna nosim Algirdas - Mykolas Brazauskas. S.Lozoraitis pabrėžė, "SVARBIAUSIAS TIKSLAS LIETUVAI - INVESTICIJOS IŠ UŽSIENIO,DARBO VIETŲ KŪRIMAS,KITAIP LIETUVIAI EMIGRUOS,PALIKS TĖVYNĘ ". Pirmasis komunistų partijos sekretorius A.M.Brazauskas į tai demagogiškai atsakė - "NEREIKIA,IŠPARDUOSIT LIETUVĄ"...Mes visi supratom, kad šis nomenklatūros statytinis, kolaborantas, demoralizuos Lietuvą, tapsime emigracijos kloaka. Nužudyto Stasio Lozoraičio žodžiai pasitvirtino. Kremliaus (Gazprom) klapčiūkų kaltės Lietuva patiria 2 milijardų litų nuostolį : perspektyvi skalūninių dujų paieškos ir gavybos bendrovė atsisako dirbti Lietuvoje. Tai didžiulė Gazprom ir Kremliaus klapčiūkų pergalė. Investicijų sabotažo politika triumfuoja – butkevičiūkai kasasi ir po japonų firmos atominiu reaktoriumi. Klausimas – kodėl Kremliaus klapčiūkai nebaudžiami kenkia Lietuvai?

jonis

jonis portretas
Reikia ginti savo zeme nuo priesu.

abejoju

abejoju portretas
Ar tikrai bendruomenė gina gamtą Manau, tai noras gerai pasipelnyti. Matyt, per mažai pinigų pasiūlė. Gaus daugiau - sakys įtikino.
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių