Vyriausybė raginama nepritarti paramos neišnešiotam kūdikiui didinimui

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Vyriausybei siūlo iš esmės pritarti iniciatyvos didinti vienkartinę išmoką tėvams gimus neišnešiotam kūdikiui tikslui, bet ne konkrečioms pataisoms.

Vyriausybė dėl opozicinės Darbo partijos frakcijos atstovės siūlomų pakeitimų apsispręs kitą savaitę. Šia išvada Seimas remsis galutinai balsuodamas dėl pataisų.

„Jei būtų siekiama proporcingumo ir visų naujagimių, kuriems reikia finansinės paramos dėl gimdymo traumos, ligų ar patologijų, lygiateisiškumo, papildomas lėšų poreikis iš valstybės biudžeto labai išaugtų“, – nurodoma Vyriausybės sprendimo projekte.

Jame be kita ko pabrėžiama, kad neišnešioti naujagimiai ligoninėse nemokamai gauna medikamentus ir kitas būtinas gydymo bei priežiūros priemones, o nepasiturinčioms šeimoms savivaldybės gali teikti vienkartinę, tikslinę, periodinę, sąlyginę pašalpą ir kitokią paramą.

Taip pat pabrėžiama, kad kol kas neįteisinta sąvoka „neišnešiotas kūdikis“. 

Projekte pabrėžiama, kad skiriant didesnio dydžio vienkartinę išmoką tokiam kūdikiui, vienai asmenų grupei būtų  palankesnės sąlygos nei kitai – vaikai, gimę iki 37 nėštumo savaitės, būtų traktuojami kitaip nei nuo 37-osios savaitės.

„Darbietė“ Ieva Kačinskaitė-Urbonienė išmokų vaikams įstatymo pataisomis siūlo labiau finansiškai paremti šeimas,  susilaukusias neišnešioto naujagimio – ji siūlo skirti dukart didesnę – 1078 eurų išmoką, arba 22 bazines socialines išmokas (BSI). Dabar ši išmoka siekia 539 eurus, arba 11 BSI.    

Skaičiuojama, kad didesnę išmoką kasmet gautų maždaug 1,3 tūkst. neišnešiotų vaikų susilaukusių tėvų, tam papildomai reikėtų apie 760 tūkst. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

jo

jo portretas
dzin tas lietuvis kudikis, geriau xaxolas...

pritariu - nepritarti

pritariu  - nepritarti portretas
visiškai teisingai...baikit su tom paramom, duokit žmonėm uždirbti ....ir taip daug pašalpinių - dar padidins ...

Janis

Janis  portretas
Tai ce valstybė kat padėtų tai geriau atimti o nori ko daugiau kat moterys gimdytu tai ce valstybe
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių