VMI kviečia į atvirų durų dienas: mokys naudotis virtualiu buhalteriu

 • Teksto dydis:

Gyventojai, kurie vykdo individualią veiklą pagal pažymą ar įsigijus verslo liudijimą, jau gali naudotis nauja nemokama e. paslauga – virtualiu buhalteriu i.APS, informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Šių metų sausio 29-31 dienomis smulkieji verslininkai kviečiami į atvirų durų dienas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių mokesčių inspekcijose, kurių metu VMI konsultantai norintiems individualios veiklos apskaitą tvarkyti šiuolaikiškai, e. būdu, padės žengti pirmuosius žingsnius.

„Susidomėjusius pamokysime, kaip prisijungti prie programos, parodysime, kaip vesti pajamas ir išlaidas, supažindinsime su papildomomis virtualaus buhalterio galimybėmis, kurių išties nemažai. Kad atvykę konsultuotis galėtų prisijungti prie virtualaus buhalterio i.APS programos, VMI sistemoje, prašome gyventojų su savimi turėti prisijungimo prie elektroninės bankininkystės ar VMI išduotas kliento identifikavimo priemones. Tiesa, gyventojai, kuriems maga viską išbandyti pirmiems, gali ir savarankiškai susipažinti su programa, tam sukurta ir jos demonstracinė versija i.APS DEMO“, – pranešime sako VMI prie FM virtualaus buhalterio i.APS projekto vadovė Inga Gedminienė.

Paprasčiausias būdas išbandyti virtualaus buhalterio i.APS DEMO versiją – per e. bankininkystę, teigia VMI. Prisijungus prie e. banko reikia pasirinkti VMI e. paslaugą – „i.APS DEMO“. Susipažinti su programos demonstracine versija gali ne tik šiuo metu jau individualią veiklą vykdantys, bet ir dar tik ketinantys dirbti savarankiškai asmenys.

VMI primena, kad virtualiu buhalteriu i.APS gali naudotis visi individualią veiklą pagal pažymą ar įsigijus verslo liudijimą vykdantys gyventojai, kurie veda supaprastintą apskaitą. Skaičiuojama, kad gyventojų, vykdančių individualią veiklą pagal pažymą ir/ar verslo liudijimą, yra apie 220 tūkst. Nauja e. paslauga padės smulkiajam verslui paprasčiau tvarkyti savo pajamas ir išlaidas ir leis sutaupyti popierinių pajamų ir išlaidų žurnalų pildymui, o netrukus ir mokesčių apskaičiavimui skiriamą laiką.

„Gyventojams, kurie Pajamų ir išlaidų žurnalą pildys internete, VMI sistemoje, nebereikės pildyti popierinio žurnalo, rūpintis apskaitos dokumentais, jaudintis, jog „popieriai“ laikui bėgant pasimes. Be to, i.APS tvarkomų duomenų pagrindu, įvertinus iš kitų šaltinių gautą informaciją, bus apskaičiuotos gyventojo veiklos pajamos bei išlaidos, ir šie duomenys bus įkelti į preliminarią deklaraciją 2020 metais, ją beliks tik pateikti. Netrukus programoje gyventojai galės matyti ir apskaičiuotas mokėtinas GPM, PVM bei „Sodros“ administruojamų mokesčių: PSD ir VSD įmokų sumas. Taigi nebereikės ieškoti įrankio mokesčiams skaičiuoti, aiškintis, kaip jie apskaičiuojami, atlikti skaičiavimus, juos bus galima ir patogiai susimokėti – mokėjimo nurodymas bus suformuotas automatiškai, naudotojui reikės tik pasirinkti savo banką“, – programos privalumus vardija I. Gedminienė.

VMI atkreipia gyventojų dėmesį, kad apskaitą vesti virtualiu buhalteriu i.APS, VMI sistemoje, galima prisijungus prie VMI informacinės sistemos i.MAS per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis. Pradėti tą daryti galima bet kurį metų mėnesį, tiesiog programoje reikia suvesti pajamų ir išlaidų sumas už mėnesius, kuriais apskaita buvo vedama ne i.APS.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstui

Kęstui portretas
tai kad ta Lietuva labai toli nuo Vokietijos.:D).Kažkada reikėdavo 1 parą arkliais iki Męmelio keliauti.Dabar lėktuvu - pusvalandis.Tik kad jie iš Klaipėdos neskrenda - tarpt.mafija neleidžia ;D)

Kęstas

Kęstas portretas
Puiku, jei nebijote žaisti, kaip pelės, stebimi mokesčių inspekcijos katės be tikro buhalterio pagalbos. Geri buhalteriai gauna didžiausią dalį atlyginimo už tai, kad padeda legaliai sumokėti mažiausiai, kiek įmanoma, mokesčių. Bet tikra Lietuvos problema yra kitur. Kodėl vokiečiai neišmetami į gatvę reguliariai kiekvienos krizės metu? Privalumai - išsaugomi ilgalaikiai įmonių įgūdžiai, todėl Vokietijos gamyba gali konkuruoti pagal kokybę visame pasaulyje. Žinoma, dažnai galinga Vokietijos valstybė padeda darbdaviams krizės metu. Tačiau yra dar svarbesnis veiksnys. "Vokietija turi stipriausią bendrų darbuotojams ir darbdaviams sprendimų sistemą Europoje, o tai yra svarbiausias jos ekonomikos, didžiausios Europoje, bruožas.

Kęstas

Kęstas portretas
Vokietijos įstatymai nustato, kad stambių įmonių darbuotojai išrenka iki pusės įmonės stebėtojų tarybos narių, kurie priima aukšto lygio strateginius sprendimus, įskaitant tai, kaip investuoti pelną ir ką įdarbinti į vyresniųjų vadovų pareigas. Darbuotojai taip pat renka atstovus į darbo tarybas, organizacijas, kurios sprendžia kasdienius klausimus, pvz., apmokėjimą už viršvalandžius, didelius atleidimus iš darbo ir stebėjimą bei vertinimą." Lietuvoje mes ne tik atleidžiame iš darbo per daug darbuotojų per kiekvieną krizę. Mes pašaliname tuos darbuotojus iš Lietuvos, net jei jie to nenori. Atėjo laikas pakeisti įstatymą, priimant gerą Vokietijos tvarką Lietuvoje. Nuorodas galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių