Viešbučių prabanga kainuos mažiau Pereiti į pagrindinį turinį

Viešbučių prabanga kainuos mažiau

2008-09-18 09:00
Viešbučių prabanga kainuos mažiau
Viešbučių prabanga kainuos mažiau / Aliaus Koroliovo nuotr.

Apgyvendinimo verslas rengiasi sunkiam šaltajam sezonui ir žada nuolaidų

Pasiturinčius poilsiautojus vilioję viešbučiai artėjant žiemai priversti peržiūrėti paslaugų kainas. Savaitgaliais mažiau svečių sulaukiantys prašmatnūs viešbučiai viliasi atsigriebti iš konferencijų centrų ir teikdami specialių pasiūlymų mažesnes pajamas gaunantiems tautiečiams.

Artėja sunkus metas

Druskininkuose šalia Nemuno vingio įsikūręs keturių žvaigždučių viešbutis "Europa Royal Druskininkai", kaip ir daugelis kitų prabangių kurorto apgyvendinimo įstaigų, šiuo metu sprendžia galvosūkį, kaip pritraukti daugiau klientų.

"Brangesnio šildymo sezonas, didžiulė infliacija ir kiti nepalankūs ekonominiai veiksniai mažina gyventojų perkamąją galią, jie atsisako prabangos prekių, tarp jų ir poilsio prabangiuose viešbučiuose", – konstatavo viešbučio "Europa Royal Druskininkai" vyriausiasis pardavimo vadybininkas Modestas Vitkauskas. Jo nuomone, šiuo metu kiekviena prabangi apgyvendinimo įstaiga turėtų peržiūrėti paslaugų paketą ir surasti būdą tapti prieinamai daugiau klientų.

"Žiemą teiksime specialių pasiūlymų mažesnes pajamas gaunantiems žmonėms, stengsimės pritraukti daugiau klientų iš užsienio", – M.Vitkauskas skaičiavo, kad pastaruoju metu mažėja individualių poilsiautojų. Šio viešbučio variklis, pasak jo, yra konferencijų centras. Jo užimtumas didėja.

Pašnekovas yra pastebėjęs, kad ekonomiškai sunkiu metu prabangūs viešbučiai siūlo daugiau paslaugų ir jos tampa prieinamesnės turintiems plonesnę piniginę.

Vilioja papildomos paslaugos

Daugelis Palangos viešbučių ir restoranų šią vasarą, palyginti su praėjusių metų sezonu, turėjo mažiau svečių. Kainoms čia pasiekus saulėtų užsienio kurortų lygį, poilsiautojai mieliau keliauja į svetimas šalis, kuriose geras oras garantuotas.

Palangos viešbučio "Vanagupė" rinkodaros direktorė Gitana Kazakevičienė įsitikinusi, kad visų pajūrio miestų viešbučiai šią vasarą ypač intensyviai turėjo grumtis dėl klientų.
"Mūsų viešbučio užimtumas nesumažėjo, nes išplėtėme paslaugų asortimentą. Atidarę naują SPA centrą pritraukėme daugiau klientų", – džiaugėsi G.Kazakevičienė. Ji atkreipė dėmesį, kad pastaruoju metu mažėja individualių klientų, o verslo klientų daugėja. Viešbutyje veikiantis konferencijų centras yra ne tik vietos, bet ir užsienio klientų traukos objektas.

Palyginti prastas susisiekimas su kurortu, anot jos, išlieka didžiausia kliūtis plėtojant turizmą Palangoje.

"Palanga turi oro uostą, bet skrydžių krypčių nelabai daugėja, be to, reikėtų plėtoti traukinių ir kitokį transportą", – vardijo G.Kazakevičienė.

Stato daugiau

Nuolaidų ir akcijų viešbučiai dažniausiai siūlo žiemą, kai lankytojų skaičius gerokai sumažėja. Kambarių nuomos kainos kol kas išlieka nepakitusios, nors 2000–2007 m. viešbučių pasiūla Vilniuje ir kituose didžiuosiuose miestuose bei kurortuose nuolatos didėjo. Per šį laikotarpį kambarių ir vietų skaičius mūsų šalyje išaugo daugiau kaip dukart. Nors viešbučių užimtumas tokiu tempu nedidėja, verslas ir toliau planuoja naujų objektų statybas.

Birželio viduryje Vilniuje, Žirmūnuose, pradėtas statyti naujas viešbutis, kuris priklausys lietuvių kapitalo viešbučių tinklui "Europa Group Hotels". Metų pabaigoje Kaune šalia "Akropolio" ketinama baigti statyti  22 mln. litų vertės viešbutį. Jis išaugs buvusios spaustuvės "Spindulys" vietoje. Kitos spaustuvės, "Aušros", pastato dalyje, esančioje prie Vytauto prospekto, viešbutį žada pastatyti koncernas "Achemos grupė".

Specialisto komentaras

Evalda Šiškauskienė, Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė

Lietuvoje viešbučių verslą labai riboja prastas klimatas: ilgas vėsių ir darganotų orų sezonas nekelia susižavėjimo daugeliui rimtų investuotojų. Vasarą mūsų šalies viešbučiai užgulti, o žiemą juose apsistoja mažiau žmonių. Vidutinis metų užimtumas – apie 50 proc. Šis faktas atbaido investuotojus.

Žinoma, daugiausia svečių sulaukia Vilnius, Kauno ir Klaipėdos viešbučiai taip pat išlaiko tvirtas pozicijas. Tačiau trūksta viešbučių mažesniuose miestuose, kurortuose. Pavyzdžiui, Anykščiuose, Trakuose, Druskininkuose, nedidelių ekonominės klasės viešbučių tikrai reikėtų daugiau.

Skaičiai ir faktai

Pirmą šių metų ketvirtį Lietuvos apgyvendinimo įstaigose apsistojo 8,1 proc. daugiau svečių nei 2007 m. tuo pačiu laikotarpiu.

2008 m. pirmą ketvirtį apgyvendinimo įstaigose nakvojo 309,4 tūkst. svečių, iš jų 41 proc. – užsieniečių.

Svečių iš ES šalių apgyvendinta penktadaliu daugiau. Padaugėjo svečių iš gretimų šalių: Latvijos (40 proc.), Lenkijos (38,1 proc.), Rusijos (25,8 proc.), Estijos (11,9 proc.), taip pat iš Vakarų Europos: Airijos (144,2 proc.), Ispanijos (20 proc.), Belgijos (31,5 proc.), Jungtinės Karalystės (27,1 proc.), Italijos (14,4 proc.), Suomijos (13,9 proc.). Daugiausia svečių atvyko iš Rusijos, Lenkijos, Latvijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės.

Vidutinė užsienio turistų viešnagė trunka maždaug dvi paras populiariausiuose 3 žvaigždučių viešbučių apartamentuose.

Šaltinis: Statistikos departamentas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų