Verslininkai: grybų sezonas vėluos, nenušalusios mėlynės išdžius

Grybų sezonas šiemet prasidės gerokai vėliau nei įprastai, o pavasarį apšalusios mėlynės dėl sausros numes paskutines uogas, prognozuoja grybų perdirbėjai.

Lietuvos miško grybų ir uogų verslininkų asociacijos ir Varėnos įmonės „Vipreka“ vadovo Virginijaus Varanavičiaus teigimu, ar bus grybų vasaros pabaigoje ir rudenį, dabar pasakyti sunku, bet viena aišku – sezonas dėl drėgmės stokos vėluos.

„Pirmieji grybai atsiras ženkliai vėliau. Bent jau Dzūkijoje“, – BNS teigė jis.

„Bet tendencijos rodo, kad užsitęsus sausrai vasarą, po voveraičių prastoko sezono pakankamai daug būna rudeninių grybų – baravykų raudonviršių“, – pridūrė V. Varanavičius. 

Varėnos perdirbimo bendrovės „Taraila“ savininkas Alvydas Taraila BNS sakė, kad pernai birželis taip pat buvo „visiškai sausas“: „Grybų sezonas prasidėjo maždaug liepos viduryje, daug nebuvo“.  

Pirmieji grybai atsiras ženkliai vėliau. Bent jau Dzūkijoje.

 

A. Taraila prognozuoja, kad ši vasara bus panaši į praėjusią: „Nieko doro nebus, bet yra dar kitų regionų, ne tik Varėna, dar – Latvija, Estija, Lenkija“.

Pasak V. Varanavičius, jeigu dabar būtų normalūs orai, miškuose jau turėtų pasirodyti pirmosios voveraitės.

„Turgeliuose jau turėtume matyti pilnus voveraičių stiklainiukus“, – sakė grybų pramonės įmones vienijančios asociacijos vadovas.

V. Varanavičius dar neprognozuoja, kokios šiemet galėtų būti voveraičių kainos, kurios ir taip jau nemažos.

Jo teigimu, mėlynių derlius šiemet irgi bus menkas. 

„Didelio derliaus bent mūsų regione (Dzūkijoje BNS) nesitikime. Jeigu paskutinės uogos nukris nuo sausros, užteks tik savo reikmėms. Uogų užsimezgė labai nedaug, nes šalnos pakando. Gal kur šalnos silpnesnės, bus daugiau“, – sakė jis. 

A. Taraila irgi pritaria: „Su uogomis Varėnos regione bus prastai. Kai žydėjo, nušalo, dabar nyksta dėl sausros“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Greta

Greta portretas
Turguose pilna voveraiciu,tik pirk 2,50 eu uz 100g Visi tvirtina,kad lietuviskos
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių