V. Vasiliauskas apie kalbas dėl algos mažinimo: būtų įdomi logika

 • Teksto dydis:

Kai kuriems Seimo nariams, premjerui bei valdančiųjų lyderiui prakalbus, kad Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko atlyginimas yra neadekvačiai didelis ir galbūt vertėtų jį sumažinti, centrinio banko vadovas sako, kad politikai gali keisti jo algą nustatantį įstatymą, tačiau perspėja, kad jo sutartis remiasi dabartiniu reglamentavimu.

„Atlyginimas yra labai aiškiai numatytas įstatyme, jei įstatymų leidėjas mano, kad atlyginimas turėtų būti kitoks, tegul keičia įstatymus. Tik norėčiau atkreipti dėmesį, kad iš principo aš turiu dabartinį kontraktą, kuris remiasi dabartine įstatymo nuostata“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Vitas Vasiliauskas.

Jis priminė, kad 2011 metais, jį paskyrus LB vadovu ir dar nepradėjus eiti pareigų, jo atlyginimas buvo sumažintas.

„Dabar vėl apie tai kyla diskusijos. Įstatymų leidėjas laisvas elgtis, bet būtų įdomi tam tikra logika ir principai, o teisinį vertinimą pateikęs yra Seimo Teisės departamentas“, – pridūrė V. Vasiliauskas.

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį sakė, kad jei gautų tokį atlyginimą, kaip Lietuvos banko valdybos pirmininko, sutiktų jį susimažinti bent trečdaliu.

„Valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio teigimu, tai, jog V. Vasiliausko bei kitų centrinio banko vadovų atlyginimai yra didesni nei valstybės vadovų, yra „nenormali situacija“. Pasak jo, siūlymas dėl LB vadovo atlyginimo mažinimo bus svarstomas.

Lietuvos bankas BNS kiek anksčiau teigė nekomentuojantis Seimo narių iniciatyvos, tačiau teigė, kad dėl Lietuvos banko įstatymo pakeitimo privaloma konsultuotis su Europos Centriniu Banku.

LB skelbia, kad vidutinė valdybos nario alga iki mokesčių kovo pabaigoje buvo 10 994 eurai.  

Lietuvos banko įstatyme nustatytas LB valdybos pirmininko atlyginimas priklauso nuo komercinių bankų ir kitų finansų įstaigų darbuotojų vidutinio darbo užmokesčio.

Penktadaliu sumažinti Lietuvos banko valdybos pirmininko atlyginimą pasiūlė Seimo narys liberalas Kęstutis  Glaveckas. NAUJAUSI KOMENTARAI

deinis

deinis portretas
Niekaip nesuprantų ką veikia Vasiliauskas ,kokias operacijas atlieka ,kiek uždirba dalindamas minigus ar algąįma iš mūsų varkšų suneštų pinigų ,tad kam tas LIEtuviškas komercinis bankas ,jei jau yra banko valdytojas ,žodžiu apšvieskite seną runkelį ,skaitai tukstantinės algos o koki indelį atneša į biūdžėtą ,lygtai alga didesnė už prezidentą .lygta Amerikoj niekas negauna didesnės algos kaip prezidentas

AŠ portretas
Kada šitas putuliukas nueis nuo scenos, atsibodoį jį žiūrėti ir jo klausytis.

Pilietis

Pilietis portretas
Per ilgai sėdi prie pilno lovio ,manau turėtų būti atlyginimas mazesnis.Nepakeičiamų nera,sutartį visada galima keisti.Netinka ,maža alga emigruok,taip yra Lietuvoje ir tau turi būti ne kaip kitaip.Tautos siurbelė.Ateis laikas kaip kiekvienas persirijas gražins atgal. Lietuvos ir jos piliečių plėšikas.
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių