Trišalė taryba pradeda svarstymus dėl minimalios algos didinimo

Vyriausybės, darbdavių ir darbuotojų interesams atstovaujanti Trišalė taryba antradienį pradeda svarstymus dėl minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo 2024 metais.

Pasak tarybai pirmininkaujančio socialinės apsaugos ir darbo viceministro Vytauto Šilinsko, į posėdį kviečiami Lietuvos banko atstovai turėtų pristatyti savo skaičiavimus dėl MMA didinimo galimybių.

Trišalė taryba yra sutarusi, kad MMA ir vidutinio darbo užmokesčio (VDU) santykis neturi būti mažesnis kaip 45 proc. ir didesnis kaip 50 proc., bei turi atitikti ketvirtadalio didžiausią santykį tarp VDU ir MMA turinčių ES valstybių paskutinių trejų metų vidurkį.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė teigė, kad skaičiuojant kitų metų MMA, jos ir VDU santykis turėtų būti mažiausiai 50 procentų.

Tuo metu Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas Ričardas Sartatavičius sako, kad tarybai siūlys pirmiausiai pakeisti MMA skaičiavimo formulę ir į ją įtraukti darbo našumą.

Nuo šių metų MMA siekia 840 eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Našumas

Našumas portretas
Tas amžinas baksnojimas našumu, tai noras pažeminti mus. Štai neteko matyti , kad Vokietijoje padavėja greičiau lakstytų su puodais, nei lietuvaitė. O uždirba kažkodėl dvigubai daugiau. Čia mes nelyginam našumo, kai griovį kasa su lopetomis ar su ekskavatoriumi. Tuomet aišku našumas vyksta. Bet pardavėjos, padavėjos ir kitas aptarnaujantis personalas dirba vienodai bet kurioj šaly.

mma

mma portretas
turi buti toks kad užtektų issinuomoti busta, nusipirkti higienos prekių mėnesiui, maisto prekių mėnesiui, karta i mėnesį drabužio kokio pasieskoti (ar tai batai, ar striukė ar kelnes ir t.t.). Susimokėti komunalinius (telefonas, elektra, sildymas,gal dujos, vanduo) turėti uz mma nusipirkta kompiuterį, telefoną, ar tai skalbimo masina, ar kokia kriaukle, uzuolaidas ar kokia sofa ar tapetus ar dažus ar kazka i metus du karta tokias islaidas sugebėti Susimokėti. Na žodžiu mma turi tenkinti minimalų žmogaus padoru higieniška, tvarkinga gyvenimo salygas, neumirskite kad tas žmogus i mėnesį nori gal filmą koki pažiūrėti ar kavos atsigerti kavinėje...taigi skaiciuokite pramoninkai kokia tai turėtų buti šios dienos alga...imkite skaiciuotuvus ir pridekite...įdomu tik kaip tas vokietis vokietijoje lidle gauna 1600eur i rankas o lt 740eur i rankas...našumas skiriasi, vokietijoje 2x greičiau dirba lidle negu lietuvoje?...
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių