Sugriežtino daugiabučių administratorių atsakomybę: baudos sieks iki 6 tūkst. eurų

Nuo šių metų gegužės 1 d. didės baudos daugiabučių namų administratoriams, bendrijų pirmininkams už kaupiamųjų lėšų naudojimą ne pagal paskirtį, gyvenamojo namo šildymo ir karšto vandens sistemų nepriežiūrą, dokumentų neperdavimą kitam administratoriui, už pareigų neatlikimą arba netinkamą atlikimą.

Seimas, priėmęs Administracinių nusižengimo kodekso pataisas, padidino už tai baudas, kurios kai kurios atvejais gali siekti iki 6 tūkstančių eurų.

Statinio dokumentų, nepanaudotų kaupiamųjų lėšų neperdavimas daugiabučio valdymą perimančiam kitam administratoriui užtrauks baudą nuo 1 tūkst. eurų iki 3 tūkst. eurų. Toks administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtrauks baudą nuo 3 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

Tokios baudos gali grėsti daugiabučio namo savininkų bendrijos pirmininkui, butų ir kitų patalpų savininkų jungtinės veiklos sutarties dalyvių įgaliotam asmeniui, bendrojo naudojimo objektų administratoriui.

Kodekso pataisų iniciatorė Seimo narė „valstietė“ Ligita Girskienė sako, kad pagal galiojančią tvarką gyventojai gali pakeisti administravimo paslaugas teikiančią įmonę, tačiau šios įmonės ne visada bendradarbiauja ir gerbia žmonių sprendimus.

„Gyventojai susiduria su sunkumais, kada, įsteigę bendriją, bando iš administratoriaus atsiimti dokumentus, kaupiamąsias lėšas, techninės priežiūros dokumentus. Dažnu atveju administratoriai piktnaudžiauja, negrąžina, o baudos už tokius nusižengimus iki šiol buvo minimalios – keliasdešimt eurų. Priežiūros funkciją vykdančioms savivaldybėms nepakanka pajėgumų – jos teigia neturinčios pakankamai svertų sudrausminti administratorius. Naujai įsteigtos bendrijos valdymo organams tenka teismo keliu susigrąžinti dokumentus, kaupiamąsias lėšas“, – sako L. Girskienė.

Naujai įsteigtos bendrijos valdymo organams tenka teismo keliu susigrąžinti dokumentus, kaupiamąsias lėšas.

Daugiabučių administratoriai, bendrijų pirmininkai taip pat galės sulaukti baudų už namo šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros darbų neorganizavimą ar netinkamą organizavimą.

Kodekse numatytos baudos už tai sieks nuo 150 eurų iki 650 eurų. Toks administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtrauks baudą nuo 500 eurų iki 800 eurų.

Pasak L. Girskienės, daugiabučių namų administratoriai, atsakingi už tūkstantį ar daugiau namų, labai aplaidžiai prižiūri šilumos ūkį, todėl gyventojus pasiekia neadekvačios sąskaitos už šildymą.

„Yra netinkamos techninės būklės šilumos punktai – neautomatizuoti, nereaguojantys į lauko temperatūros pokyčius, staiga atšilus orui, paduodamos šilumos kiekis nėra mažinamas,nėra balansinių ventilių, kurie galėtų padėti žmonėms sutaupyti. Todėl už tokius nusižengimus, kai yra nevykdomi Šilumos ūkio įstatymo reikalavimai, administracinė atsakomybė daugiabučių administratoriams taip pat yra didinama“, – sako pataisų iniciatorė.

Seimas padidino baudas ir už kaupiamųjų lėšų namui atnaujinti apsaugos reikalavimų nesilaikymą, kai šios lėšos laikomos ne atskiroje kaupiamųjų lėšų sąskaitoje, į apskaitą įtraukiamos pažeidžiant nustatytą tvarką ar naudojamos ne pagal paskirtį.

Už tai numatyta bauda sieks nuo 300 eurų iki 800 eurų. Toks administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtrauks baudą daugiabučio administratoriui ar bendrijos pirmininkui nuo 600 eurų iki 1 tūkst. 500 eurų.

Už pareigų neatlikimą ar netinkamą atlikimą daugiabučių bendrijų pirmininkams, administratoriams baudos sieks nuo 200 eurų iki 400 eurų. Toks administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtrauks baudą nuo 400 eurų iki 800 eurų.

Kovo 21 d. Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektui pritarė 104 Seimo nariai, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė penki Seimo nariai. Pakeitimai turėtų įsigalioti šių metų gegužės 1 d.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Taigi,

Taigi, portretas
Blogiausia, kad gyventojai yra ne vieningi, susiskaldę. Negirdi tiesos, Nesupranta, kad administratoriams rūpi tik kuo daugiau opasipinigiauti bet kokia kaina. Jie kaip erkės yra isisiurbę į daugiabučių butų savininkų kišenes. Kokia arši kova vyksta dėl namo renovacijos. Administratoriai visais būdais mausto gyventojus,terorizuoja juos su kai kurių gyventojų pagalba.. Priveda iki tokios situacijos, kad sutrinka žmonėms nervai ir patenka į psichiatrinę. Kol žmonės nesupras, kad tik vienybėje galima pasipriešinti sukčių ordoms.

tai reikėjo

tai reikėjo portretas
ne tik administratoriams bet ir pirmininkams

>Daugiabučio gyventoja

>Daugiabučio gyventoja portretas
Reikalas tas, kad mes neturim paprasčiausios teisėsaugos. Policijos, kuri esant tokiam akivaizdžiam nusikaltimui atvažiuotų ir uždėtų antrankius vagims. Ir tegu sėdi mentų 'abezjanike' kol viskas išaiškės..Ar administratorius ar nuolat kombinuojantis NB pirmininkas, ar kokia prie namo prilipusi įmonė - tas pats galas. Visi į vykstančius daugiabučių aplinkoje nusikaltimus atsimojuoja sakydami kad čia pačių gyventojų reikalas. O koks čia ,,pačių gyventojų reikalas" kai vyksta akivaizdūs KRIMINALINIAI nusikaltimai, t.y. vagystės kaip jūsų išvardintais atvejais? Taip kad nesileiskit kvailinami ir neleiskit viską verst gyventojams ant galvų. JIE UŽ VISKĄ MOKA SAVO PINIGAIS. Ir čia JŲ BUTAS, JŲ NAMAS, JŲ KIEMAS. IR MIESTAS. Jei nebūtų gyventojų pinigų tai kam būtų reikalingi tokie sušikti administratoriai, šilumos, elektros tiekėjai ar šiukšlių tvarkytojai?
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių