„Iš esmės kalbame apie mažuosius modulinius branduolinius reaktorius“, – Vyriausybės pasitarime trečiadienį sakė ministras Žygimantas Vaičiūnas.
Pasak ministerijos, atsižvelgiant į klimato kaitos iššūkius ir energetinį saugumą Lietuvoje galėtų būti įrengti 1,5 gigavato (GW) galios branduoliniai reaktoriai.
Nurodoma, kad elektros poreikis ateityje augs – 2030 metais jis gali siekti 24 teravatvalandes (TWh), 2040 metais – 48 TWh, o 2050 metais – 74 TWh.
„Siekiant užtikrinti adekvačius elektros energijos gamybos pajėgumus ir patikimą prieinamą galią elektros energetikos poreikiams, būtina svarstyti apie naujus, švarius ir valdomus elektros generacijos pajėgumus Lietuvoje“, – nurodo ministerija.
Tam skirtoje darbo grupės veiklos dalyvaus valstybės institucijos, mokslo įstaigos ir energetikos įmonės. Savo ruožtu Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija įpareigota siūlyti, kaip tobulinti branduolinės energetikos saugą ir priežiūros sistemas.
Lietuvoje iki 2010 metų veikė sovietinė Ignalinos atominė elektrinė su rusiškais reaktoriais, ją uždaryti Lietuva įsipareigojo stodama į Europos Sąjungą. Vėliau vykęs referendumas dėl naujos atominės elektrinės statybos patyrė nesėkmę.
(be temos)
(be temos)
(be temos)