A. Širinskienė: parlamentarų algos greičiausiai didinamos nebus

„Valstietė“ Agnė Širinskienė teigia, kad Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių reikalų komitete praėjusią savaitę vėl iškeltas siūlymas didinti parlamentarų atlyginimų koeficientus vargu ar turi šansų būti priimtas. Pasak politikės, šis diskusijas keliantis įstatymo projektas turėtų būti ištaisytas.

Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narė A. Širinskienė tvirtina, kad algas parlamentarams siūlantis kelti įstatymo projektas Seimo darbotvarkėje atsidūrė per klaidą.

„Taip įvyko, kad tuo metu, kai buvo balsuojama, opozicija turėjo daugumą, tiesiog buvo išlikę dalis komiteto narių ir priimtas sprendimas, toks, koks yra, bet tikrai neteko matyti nei kolegų palankių vertinimų, nei mano pačios vertinimas yra palankus“, – Eltai teigė A. Širinskienė.

LVŽS narė mano, kad situacija bus pataisyta ir šis įstatymas nebus priimtas.

„Manyčiau, kad to tikriausiai nebus, tuo labiau, kad minėjau, jog atsiras iniciatyva taisyti šią situaciją, kuri gan apmaudžiai įvyko komitete opozicijai turint daugumą. Mano nuomone, dabar nėra laikas kalbėti apie mūsų pačių atlyginimus, kada mes tų orių atlyginimų negalime užtikrinti mokytojams, kultūros darbuotojams...“, – savo poziciją išsakė politikė.

Aš ne kartą siūliau, kad tikrai nesididinkime mes tų atlyginimų, nes tokiu būdu mes prisiimtume atsakomybę už 795 tūkst. mūsų valstybėje skurstančių žmonių.

Seimo narių atlyginimų klausimas viešoje erdvėje sulaukia kontraversiškų nuomonių, šiam klausimui neabejingi ir patys Seimo nariai. Mišrios frakcijos atstovas Povilas Urbšys kategoriškai pasisako prieš parlamentarų atlyginimo didinimo iniciatyvą.

„Tenka apgailestauti, kad Seimas visiškai nebrangina savo reputacijos. Nes vienaip ar kitaip, šis biudžetas yra susijęs su lengvatų mažinimu, su mokesčių didinimu. Dabar akivaizdu, kad tas įstatymo projektas yra orientuotas ne į ką kitą, o į savo gerbūvio derinimą, t. y. tie, kurie uždirba šioje valstybėje pakankamai daug“, – dėl vis kylančių parlamentarų atlyginimo didinimų iniciatyvų apgailestavo P. Urbšys.

Anot P. Urbšio, Seimo narių elgesys, orientuotas į asmeninį gerbūvį yra ciniškas ir rodantis, kad visi kiti darbai yra antrarūšiai.

„Aš ne kartą siūliau, kad tikrai nesididinkime mes tų atlyginimų, nes tokiu būdu mes prisiimtume atsakomybę už 795 tūkst. mūsų valstybėje skurstančių žmonių“, – savo poziciją išreiškė P. Urbšys.

Visai kitokios pozicijos laikosi socialdemokratas Algirdas Sysas. Politikas įsitikinęs, kad Seimo narių atlyginimų didinimas yra būtinas, siekiant kokybiško Seimo darbo.

„Mes norime iš Seimo narių kokybiškesnio darbo, bet paprasčiausiai žmonės pasižiūri ir pasiskaičiuoja, kas jiems labiau apsimoka. Todėl aišku, kad nereikia tikėtis, jog susirinks tie, kurie tikrai norėtų, kad Lietuvos gyventojų gyvenimo kokybė ir visi kiti aspektai gerėtų“, – Seimo nario atlyginimo svarbą akcentavo politikas. A. Syso teigimu, Seimo narių atlyginimai turėtų didėti nuo kitos kadencijos, kaip ir numato Seimo statutas.

„Visiems kitiems toje sistemoje buvo padidinti koeficientai ir kai kuriems ženkliai padidinti, tai jeigu mes norime išlaikyti tam tikrą hierarchiją darbo užmokestyje, tai aišku reikia keisti ir Seimo narių koeficientus, kurie įsigaliotų ne šio Seimo nariams, o, kaip rašoma mūsų statute, tik naujos kadencijos Seimo nariams“, – savo poziciją Eltai išsakė A. Sysas.NAUJAUSI KOMENTARAI

jurgis

jurgis portretas
Aišku kad valstiečiai stengesi del žmoniu ir baisu kaip toks seimo pirmininkas ir opozičija tikri tautos priešai ir kada tai baigsis

onute

onute portretas
Du arkliukai kur konservai tikisi atjot i seima tai kad valstiečiai nesurinktu biudžeto ir sau pasikeltu algas butu loji9mo neęs tada netures pinigu žmonem pagelbeti ko ir siekia valstiečiai ir butu konservam lojimo kad vot žiurekit sau pasikele o jums špyga tai kas ta opozicija tai tik lietuvos kenkejai

pensininkė

pensininkė portretas
Tai pasakė uolioji Karbauskio dešinioji ranka "ginklanešys SANŠA PANČIA" ŠIRINSKIENĖ gerbk save kaip moterį Ponia Širinskiene
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių