Seimas – už valstybinio banko steigimą

Seimas pavedė Vyriausybei pradėti valstybinio banko steigimo procedūras.

Penktadienį už Seimo nutarimą „Dėl Valstybinio plėtros banko steigimo ir valstybės dalyvavimo kredito įstaigų kapitale“ balsavo 67 Seimo nariai, prieš buvo 14, o susilaikė 13. 

Vyriausybė įgaliota iki rugsėjo pradėti konsultacijas su Europos Komisija dėl techninės paramos Valstybinis plėtros banko steigimui. Be to, banko kūrimas pripažintas valstybei svarbiu ekonominiu projektu.

„Mes traukiamės nuo tos politikos, kai iš esmės draudžiama aktyvi valstybės ekonominė veikla ir visa eilė sprendimų, pavyzdžiui, dėl tų pačių vidaus sandorių, mes vis labiau atlaisviname valstybės ekonominę veiklą. Tai darome ne dėl to, kad turime kokius nors keistus ideologinius motyvus arba atsigręžiame į praeitį, mes esame absoliutūs praktikai, matome rinkų veikimo pliusus ir minusus, ir ten, kur reikia, valstybės spaudimas turėtų atsirasti“, – teigė „valstietis“ Tomas Tomilinas.

Konservatorė Gintarė Skaistė Seimo nutarimą vadino „oro virpinimu, manipuliuojant žmonių jausmais ir nepasitenkinimu komerciniais bankais bei dideliais jų įkainiais“.

„Šitas darinys nebus tradicinis bankas taip, kaip žmonės jį supranta, ir kaip jūs jį apibūdinate įvairiose žiniasklaidos priemonėse, todėl jūsų sukelti lūkesčiai dėl mažesnių būsto palūkanų ar paslaugų įkainių, neturi jokio pagrindo, nes tai bus labiau verslo kreditavimo fondas, dėl savo prigimties turintis potencialo tapti politinės korupcijos židiniu“, – tvirtino ji.

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis neatmeta, kad Valstybinis plėtros bankas galėtų būti kuriamas panaudojant ir Lietuvos pašto filialų tinklą.  

Siūlymas steigti valstybės kapitalo regioninį plėtros banką buvo įrašytas į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos 2016 metų Seimo rinkimų programą. Teigta, kad toks bankas galėtų būti kuriamas ir Lietuvos pašto pagrindu, tačiau veiksmų šiai idėjai įgyvendinti iki šiol nebuvo imtasi.

Finansų ministras Vilius Šapoka praėjusią savaitę sakė pritariantis, kad toks bankas galėtų būti kuriamas jau veikiančių „Investicijų ir verslo garantijų“ („Invegos“), Viešųjų investicijų plėtros agentūros ir Žemės ūkio paskolų garantijų fondo pagrindu, tačiau jis prieštarauja valstybės dalyvavimui mažmeninės bankininkystės versle.

Apie tai, kad planuojamas steigti valstybinis bankas galėtų naudotis Lietuvos pašto ar kitų valstybės įstaigų nenaudojamomis patalpomis pernai lapkritį tvirtino ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis. Anot jo, valstybiniam komerciniam bankui būtų atiduota dalis pašto patalpų, kuriose, pavyzdžiui, galėtų būti įrengti bankomatai.

Už valstybinio banko steigimą pasisako ir prezidentas Gitanas Nausėda.NAUJAUSI KOMENTARAI

taip

taip portretas
?...reikalingas netik bankas bet ir savi litai ir ne seimui su briusisdavikais sprest o tautai nes ju morale besedint ir tarpusavy besipjaunant isnyko ir juos privalu visus salint?...

Pilietis

Pilietis portretas
Jeigu būtų Lietuvoje Lietuvos bankas ,manau užsienio bankai neturėtų ką veikti Lietuvoje ,nebent atsirastų konkurenciją. Kuri turėjo būti seniai.Kodel Šitie Lietuvos išdavikai išdavė savo tėvynę ir savo tautiečius, del kitos šalių bankų.Išdavikas ne tas kuris dirbo,o tas kas sudare sąlygas ateitį i Lietuvą ir daryti ką nori su Lietuvos piliečių pinigais.Manau yra sutartys su bankais ,tose sutartyse yra sąlygos, reikia tik patikrinti, kokios tai sąlygos, kas sutiko su tom sąlygom, ir kas pasirašė po tokiomis sutartimis.Ir viskas,aiškūs išdavikai .

tai

tai portretas
bus galima gauti nemokamai pinigų?
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių