„Galėjo atsirasti (specialus gynybos mokestis – BNS), nes dabar matant, kaip vyksta komunikacija iš Finansų ministerijos (...) Ministrui sakėme frakcijoje, kad reikėjo ateiti ir žmonėms suprantama kalba, labai aiškiai paaiškinti, kaip keičiasi jų situacija“, – LRT laidai „Savaitė“ teigė parlamento vadovas.
Anot jo, dabar žmonės nesupranta, kodėl reikia didinti mokesčius – dėl didesnio krašto apsaugos finansavimo ar dėl partijų pažadų vykdymo rinkėjams.
„Matant, į kokias batalijas dabar įsivėlėme, atsukus keturis penkis mėnesius, aš vis dėlto būčiau linkęs galvoti apie gynybos mokestį“, – teigė politikas.
Matant, į kokias batalijas dabar įsivėlėme, atsukus keturis penkis mėnesius, aš vis dėlto būčiau linkęs galvoti apie gynybos mokestį.
„Klausimas, kas tai būtų ir iš kokių šaltinių? Pridėtinės vertės mokestis yra vienas iš variantų, kuris turi ir daug pliusų, ir daug minusų, bet sulaukia daugiausia kritikos. Bet būtų logiška. Net galėjo būti svarstomas variantas per gyventojų pajamas. Jeigu uždirbi daugiau, gali sumokėti didesnį fiksuotą gynybos mokestį nuo gyventojų pajamų mokesčio. (...) Visi prisidėtų pagal savo pajamų dydį“, – sakė S. Skvernelis ir pridūrė, kad mokesčių pertvarkos traukinys vis dėlto jau yra nuvažiavęs.
Jis neabejojo, kad parlamentarai taisys dabartinį Vyriausybės pateiktus mokesčių įstatymų projektus.
Seimas šią savaitę pradėjo svarstyti Vyriausybės siūlomus mokesčių pakeitimus, Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo projektą pavyko pateikti tik iš antro karto.
Pakete – trys progresiniai gyventojų pajamų mokesčio tarifai, šalia 20 proc. ir 32 proc. įvedant naują 25 procentų. Be to, siūloma 1 proc. punktu iki 17 proc. tarifo padidinti pelno mokestį, apmokestinti visas ne gyvybės draudimo sutartis, išskyrus asmeninių automobilių civilinę atsakomybę, įvesti vadinamąjį cukraus mokestį.
Pakoreguotame NT mokesčio projekte numatoma leisti savivaldybėms nustatyti neapmokestinamą pirmojo būsto vertę ir konkrečius tarifus nuo 0,1 iki 1 proc., o mažiausia vadinamųjų grindų riba turėtų būti 10 tūkst. eurų asmeniui. Kitas gyventojų NT būtų apmokestinamas nuo 50 tūkst. eurų asmeniui, o virš šios ribos taip pat būtų taikomi diferencijuoti 0,1–1 proc. tarifai. Pakeitimus ketinama priimti iki liepos, kad jie įsigaliotų nuo kitų metų.
Naujausi komentarai