- Sniegė Balčiūnaitė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Protestuojantys ūkininkai nori prekybos atlaisvinimo, mažesnių palūkanų
-
Protestuojantys ūkininkai nori prekybos atlaisvinimo, mažesnių palūkanų
-
Protestuojantys ūkininkai nori prekybos atlaisvinimo, mažesnių palūkanų
-
Protestuojantys ūkininkai nori prekybos atlaisvinimo, mažesnių palūkanų
-
Protestuojantys ūkininkai nori prekybos atlaisvinimo, mažesnių palūkanų
-
Protestuojantys ūkininkai nori prekybos atlaisvinimo, mažesnių palūkanų
-
Protestuojantys ūkininkai nori prekybos atlaisvinimo, mažesnių palūkanų
-
Protestuojantys ūkininkai nori prekybos atlaisvinimo, mažesnių palūkanų
Pieno gamintojai, prašantys teisingiau diferencijuoti žaliavinio pieno kainas, nusiteikę savo produkcija prekiauti patys – tik reikia, kad būtų atlaisvinti tokios prekybos suvaržymai.
Ūkininkai žada su Žemės ūkio ministerija ieškoti galimybių jauniems ūkininkams bei tiems, kurie yra pasiskolinę investicijų projektams, sumažinti paskolų palūkanas. Tuo metu prekybininkai sako, kad su perdirbėjais deramasi dėl pigesnių produktų tiekimo, tačiau teigia negalintys priversti jų žemdirbiams už pieną mokėti daugiau.
Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus sako, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ketinama prašyti leisti ūkininkams daug paprasčiau prekiauti savo produktais.
„Prašysime, kad atpalaiduotų ūkininkams prekybą dar labiau. Kalbame apie trumpas prekybos grandines, nes dabar pieną dalinti gali, o jeigu parduoti ne – prisistato policija, veterinarija, kitos tarnybos, neišlaikai higienos sąlygų, gali grėsti visokios sankcijos“, – BNS pirmadienį sakė A. Svitojus.
Jo teigimu, sušvelninti prekybą ūkininkai yra prašę: „Tik gal ne taip tiesiogiai, neoficialiai“.
Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos vicepirmininkas Vytautas Buivydas BNS sakė manantis, kad patiems gaminti ir prekiauti savo produkcija ūkininkams neišeina: „Tam reikia papildomų investicijų“.
Pasak jo, smulkiausiems ūkininkams, kurie augina iki 10-15 karvių, dabar už litrą žaliavinio pieno mokama 10-15 centų, tuo metu stambesni ūkininkai gauna iki 35 centų.
Pasak jo, su žemės ūkio ministru bus bandoma ieškoti galimybių sumažinti ūkiams modernizuoti paimtų paskolų palūkanas: „Palūkanų kompensavimas ūkininkams turėtų būti pakankamai didelė paskata“.
Jis, be kita ko, siūlo valdžiai galvoti apie skolinimosi ūkininkams supaprastinimą.
Sudėtinga verslą priversti nusileisti savo pelno kartelę (...) Turime monopolinę prekybą ir monopolinį perdirbiną, valdžiai irgi sunku priversti juos kalbėtis.
Smarkiai kritusiomis pieno supirkimo kainomis pasipiktinę ūkininkai nuo pirmadienio pradėjo stichiškas protesto akcijas: prie pagrindinių perdirbėjų ir prekybininkų administracijos pastatų pirmadienį jie statė žalius kryžius.
Anot V. Buivydo, pirmadienį surengtos akcijos rezultatas paaiškės negreitai: „Sudėtinga verslą priversti nusileisti savo pelno kartelę (...) Turime monopolinę prekybą ir monopolinį perdirbiną, valdžiai irgi sunku priversti juos kalbėtis“.
Prie Vilniuje esančios „Maximos“ būstinės ir parduotuvės protestuojantys ūkininkai perdirbėjus ir pardavėjus kvietė trišalių derybų.
„Maximos“ generalinis direktorius Tomas Rupšys per atstovą BNS nurodė, kad prekybininkai yra tarpininkai tarp tiekėjų bei pirkėjų, todėl šiuo metu ypač aktyviai su tiekėjais ieško sprendimų, kad pirkėjai nepajustų didelių kainų pokyčių. Jis žada, kad lentynose kas savaitę daugės prekių už mažesnę nuolatinę kainą be akcijų.
„Lidl Lietuvos“ atstovės ryšiams su visuomene Linos Skersytės teigimu, su gamintojais deramasi dėl pigesnių produktų tiekimo, tačiau įmonė negali įtakoti perdirbėjų pieno tiekėjams mokėti daugiau.
„Puikiai suprantame vietos ūkininkų nepasitenkinimą, tačiau šioje situacijoje nesame tiesioginis kontaktas, kadangi mūsų lentynas pasiekia jau pagamintas produktas, o ne jo žaliava. (...) Mes nuolatos deramės su tiekėjais, kad galėtume užtikrinti geriausias kainas rinkoje. Atsiradus galimybei įsigyti pieno produktų iš gamintojų pigiau, reaguotume į tai“,– teigė ji.
L. Skersytė pabrėžė, kad tinklas didina lietuviškų produktų asortimentą ir palaiko vietos ūkininkus. Pasak jos, pernai lietuvių gamintojų produkcija buvo eksportuota į 26 šalis, kur veikia „Lidl“ parduotuvės, o jos vertė – 59,8 mln. eurų.
Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė pabrėžė, kad pieno produktų kainos tinkle tiesiogiai priklauso nuo jų tiekimo kainų, o esant bent menkiausiai galimybei deramasi su tiekėjais: „Atsiradus galimybei prekybos tinklui pieno produktų iš gamintojų įsigyti pigiau norime, jog tai kuo greičiau pajustų ir mūsų pirkėjai“.
V. Buivydo teigimu, prekybininkai yra neteisūs teigdami, kad negali labiau mažinti kainų, nes neva negali įtakoti gamintojų. „Patys prekybininkai irgi yra gamintojai, turi savo gamybos linijas. Perkasi žaliavas ir gamina“, – teigė jis.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Apžvalgos bokštas „Burė“ Nemuno deltos parke turėtų iškilti iki metų pabaigos1
Pernai bendrovei „Kavesta“ neįvykdžius įsipareigojimų ir Nemuno deltos regioniniame parke nepastačius apžvalgos bokšto „Burė“, iš Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) projektą perėmė Šilutės ...
-
Politikai grįžta prie siūlymų steigti „valstybines vaistines“12
„Valstiečiai“ ir kiti opozicijos politikai grįžta prie idėjos steigti vaistines ligoninėse, jau anksčiau pramintas valstybinėmis vaistinėmis. ...
-
EK patvirtino 100 mln. eurų paramos schemą energijai imlioms Lietuvos įmonėms2
Nuo energetinės krizės nukentėjusioms Lietuvos įmonėms Europos Komisija (EK) penktadienį patvirtino 100 mln. eurų vertės valstybės pagalbos schemą – verslas bus atleidžiamas nuo palūkanų mokėjimo už atidėtas socialinio draudimo įmokų su...
-
Mokesčių pertvarkoje siūlomas ir didesnis mažųjų bendrijų apmokestinimas8
Finansų ministerijos šią savaitę viešai pristatytoje siūlomoje mokesčių pertvarkoje numatytas ir didesnis apmokestinimas mažosioms bendrijoms (MB). ...
-
Vilniuje buvo sutrikusios „Susisiekimo paslaugų“ programėlės
Penktadienį Vilniuje buvo sutrikusios parkavimo paslaugų ir bilietų įsigijimo programėlės „m.parking“ ir „m.ticket“. Taip pat neveikė miesto savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ klientų savitarna inte...
-
Centriniai bankai atsidūrė tarp kūjo ir priekalo4
Centriniai bankai buvo įsitikinę, kad, keldami palūkanų normas, nors ir skausmingai daugeliui, sumažins infliaciją iki vadovėlinės 2 proc. ribos ir visi gyvens laimingai. Bankinės sistemos nestabilumo, atrodo, jie nesitikėjo. Lietuvoje, nors finansin...
-
ŽŪR pirmininkas: 8 mln. eurų paramos paskirstymo modelis mus tenkina2
Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) ketinant 8 mln. eurų paramą už laikomas karves paskirstyti tik labiausiai nukentėjusiems pieno gamintojams, Lietuvos žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininkas Arūnas Svitojus sako, kad toks paramos paskirstymo modelis ūk...
-
G. Nausėda: EK sprendimas dėl nulinės taršos sukurs naujų galimybių Lietuvos verslui10
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad kovą Europos Komisijos (EK) pristatytas Nulinės taršos pramonės aktas, kuriuo siekiama remti žaliųjų technologijų pramoninę gamybą, suteiks naujų galimybių Lietuvos verslui. ...
-
M. Navickienė palaiko Finansų ministerijos siūlymą dėl individualios veiklos apmokestinimo2
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė teigia palaikanti Finansų ministerijos siūlymą individualią veiklą apmokestinti 20 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifu. ...
-
„LTG Cargo“ praėjusią savaitę atmetė 121 prašymą gabenti krovinius3
Valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ praėjusią savaitę atmetė 121 paraišką gabenti krovinius tarp Lietuvos ir užsienio šalių. Dauguma jų susijusios su ...