Premjeras: Vyriausybė atvėrė galimybę reguliuoti kainas

Vyriausybė trečiadienį pritarė įstatymų pataisoms, kad esant ekstremaliai situacijai ji galėtų reguliuoti kainas.

Anot Vyriausybės atstovų, šis įrankis galėtų būti panaudotas pažaboti nesąžiningus apsaugos priemonių perpardavinėtojus, šalyje plintant koronavirusui.

Įstatymo pataisas kitą savaitę turėtų svarstyti Seimas, o jos įsigaliotų pasirašius prezidentui Gitanui Nausėdai.

Pagal siūlomą tvarką, prekių ir paslaugų kainas stebėtų Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Sprendimą dėl kainų reguliavimo priimtų Vyriausybė operacijų vadovo teikimu, prieš tai gavus Konkurencijos tarybos nuomonę.

Tai yra įrankis, kurio mes nenorėtume naudoti, bet jeigu prireiks, valstybė nedvejodama tuo pasinaudos, kalbant apie visas spekuliacines kainas.

S. Skvernelis tikisi, kad nereikės pasinaudoti

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad toks instrumentas reikalingas kovoti su nesąžiningais prekeiviais, tačiau pabrėžia tikįs, kad jo nereikės panaudoti. 

„Tai yra įrankis, kurio mes nenorėtume naudoti, bet jeigu prireiks, valstybė nedvejodama tuo pasinaudos, kalbant apie visas spekuliacines kainas“, – spaudos konferencijoje teigė S. Skvernelis.

„Šis įrankis yra nukreiptas pirmiausia į tuos sektorius, kurie, naudojantis ekstremalia situacija, bando nesąžiningai kelti būtiniausių visuomenės saugumui, sveikatai reikalingų prekių kainas“, – pridūrė Vyriausybės vadovas.

Prezidentas G. Nausėda anksčiau šią savaitę išsakė nepritarimą kainų reguliavimo idėjai – pasak jo, tų produktų, kurių kainos būtų reguliuojamos, tiesiog neliktų prekyboje.

Įstatymo pataisas rengęs teisingumo ministras Elvinas Jankevičius sakė, kad bandys įtikinti prezidentą ir jo komandą, jog priemonės yra reikalingos, siekiant užkirsti kelią nesąžiningam pelnymuisi krizės metu.

„Šioje sudėtingoje situacijoje reikia ieškoti kompromiso ir bandysime įtikinti prezidentą, jo patarėjus. Svarbu paaiškinti visuomenei, kad čia pirmiausia nėra kalbama apie maisto prekes, bet apie tokias prekes kaip apsaugos priemonės. Yra buvę atvejų, kai vaistinėse dideliais kiekiais išperkami respiratoriai, medicininės kaukės ir vėliau perpardavinėjamos brangiau“, – BNS sakė E. Jankevičius.

Įstatymų projekto aiškinamajame rašte teigiama, kad šiuo metu kai kurios Europos Sąjungos valstybės narės jau ėmėsi panašių priemonių, pavyzdžiui, Prancūzijoje priimtas premjero dekretas, kuriuo reglamentuojamos maksimalios dezinfekcinio skysčio kainos.

Seimo posėdis planuojamas kitą antradienį, kovo 31 dieną. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių