Nuo liepos gyventojams pigs elektra ir dujos

 • Teksto dydis:

Nuo liepos elektra buitiniams vartotojams pinga vidutiniškai apie 8 proc., o gamtinės dujos – 15-23 proc.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ketvirtadienį pranešė BNS patvirtinusi naujus bendrovės „Ignitis“ tarifus. Kainos mažėja rinkose nusistovėjus žemoms žaliavų kainoms.

Pigesnė elektra

„Ignitis“ pranešė, kad standartinio namų ūkio, kuris per mėnesį sunaudoja vidutiniškai apie 148 kilovatvalandžių elektros, išlaidos mažės apie 1,63 euro per mėnesį.

Pasak bendrovės, didžiausią įtaką elektros kainų pokyčiams turėjo sumažėjusios elektros įsigijimo biržoje kainos, bet, kita vertus, ir didėjanti viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) dedamoji.

„Kainų mažėjimą elektros biržoje daugiausiai lėmė dideli sukaupti hidroresursai Skandinavijos šalyse bei dėl COVID-19 pandemijos įtakos sumažėjęs bendras elektros suvartojimas visame regione. VIAP kainų augimą lėmė VERT nustatytas elektros rinkos kainos mažėjimas ir dėl to atsiradęs didesnis kompensavimo poreikis elektrinėms, gaminančioms energiją iš atsinaujinančių išteklių“, – aiškina bendrovė.

Populiariausias „standartinis“ vienos laiko zonos tarifas mažėja 8,1 proc. (1,2 cento) iki 13,7 cento už kilovatvalandę (su PVM), dviejų laiko zonų – 7,7 proc. (1,3 cento) iki 15,5 cento (dienos) ir 7,5 proc. (0,8 cento) iki 9,9 cento (nakties ir savaitgalio).

Plano „namai“ vienos laiko zonos tarifas mažėja 8,3 proc. (1,1 cento) iki 12,2 cento, o dviejų laiko zonų – 8,7 proc. (1,3 cento) iki 13,7 cento (dienos) ir 8,2 proc. (0,8 cento) iki 9 centų (nakties).

Abonentinis mokestis nesikeičia. 

VERT gegužę sumažino prognozuojamą elektros rinkos kainą nuo liepos maždaug 26,5 proc. iki 3,731 cento už kilovatvalandę. Ši kaina naudojama ir VIAP biudžetui suformuoti. VIAP kaina, kuri taip pat yra viena iš galutinio tarifo gyventojams dedamųjų, nuo liepos auga 78 proc. iki 1,215 cento už kWh (be PVM).

Elektra nuo 2014 metų kasmet pigo iki 2019 metų sausio, kai ji pabrango 15 proc., o nuo šių metų sausio jos kaina augo dar apie 14,7 proc.

Mažesnė dujų kaina

Dujas maistui gaminti naudojantiems gyventojams jos pinga 14,55 proc. – nuo 55 iki 47 centų už kubinį metrą (su PVM), o šildymui – 22,22 proc. nuo 36 iki 28 centų.

Trečiosios grupės vartotojams, suvartojantiems daugiau kaip 20 tūkst. kub. metrų, dujos pinga 22,86 proc. nuo 35 iki 27 centų.

Pastovioji tarifo dalis nesikeičia.

VERT nurodo, kad dujos pinga, nes antrąjį pusmetį prognozuojama 33,1 proc. mažesnė jų importo kaina – 11,49 euro už megavatvalandę (pirmąjį pusmetį – 17,17 euro).

Taip pat vartotojams grąžinama 0,72 mln. eurų už 2019 metų pirmąjį pusmetį įskaičiuotą didesnę dujų importo kainą, nei faktiškai už jas mokėta.

VERT pirmininkė Inga Žilienė balandį Seime sakė, kad dujomis šildantieji namus sutaupytų apie 50-60 eurų per pusmetį, o jas naudojantys tik maistui gaminti – apie 5 eurus, priklausomai nuo suvartojimo.

Nuo sausio dujos jau pigo apie 17,9 proc.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Rasa

Rasa portretas
Kas del mišku tai tai senai kokia 20 metu kerta ir vežao prie konservu tai furom vare šimais bet visi tylėjo tik prie valstiečiu sulėkė i labanora lietuva o ko kur buvot kaip konservai ruošėsi parduot kaip pardavinėjo pet gudrus KGB PADARE PROVOKACIJA PRIEŠ VALSTIEČIUS IR UŽSIUNDE ASILU GAUJA SUVAŽIUOT GINTI MIŠKUS KURIUOS VALSTIEČIAI LEDO KIRSTI SKAITAU KAD TAI GUDRUS TU SVOLOČIU KGB ISTU TRIUKAS IR PATRAUKE ASILU ARMIJA IŠ VISOS LIETUVOS TURBUT KUPRYS JUOKĖSI IŠ DURNIU KAD APGAVO KAD AFERA PASISEKĖ

JONAS TO PILIETIŠKAS

JONAS TO PILIETIŠKAS portretas
KA ČIA DURNELI DU PROCENTUS PRIRAŠEI IR DAR GLUŠIAU AR PAS MUS VALSTYBĖ VALDO DUJAS ELEKTRA KAIP NUO KONSERVU LAIKU VISKAS ATIDUOTA MONOPOLININKAM KURIE KONSERVINIAM ATKATUS MOKA KAIP IR GRIGEO KAIP IR MIŠKUS PARDAVE SAVININKAM KURIE KIRTO VEŽĖ IŠ LIETUVOS O MAT KARBAUSKIS KALTAS KAD NEKOMFISKAVO NEATĖMĖ KAS KONSERVINIU VAGIU BUVO PARDUOTA O KIEK ASILU BUVO KURIE DAR SU TAIS VAGIŠIAIS NEIŠSIAIŠKINE ANT VALSTIEČIU LOJO SUVERSDAMI JIEM KALTEĖ GERAI KAD YRA MASTANČIU ŽMONIU KURIE IŠSIAIŠKINA IR NEPASIDUODA KONSERVINĖM PROVOKACIJOM

B.B.d

B.B.d portretas
Piyisa Protą !!! Gaila kad lengvatikiai tiki POKAZUCHA :-((( Dujų abonentinio neturime teisės mokėti ,protingi apsiskaite taip išsiaiškino... Bet LT pyzdiiina nuo žmonių kas menesy po 4€ . TRAGEDIJA :-/// Kada baigs vogti iš žmonių ???. Gal DUJOS atrasys atsakymą , jei nebijo
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių