„Nukem“ skolos kelia grėsmę visam Lietuvos statybų sektoriui Pereiti į pagrindinį turinį

„Nukem“ skolos kelia grėsmę visam Lietuvos statybų sektoriui

2012-08-20 14:59
„Nukem“ skolos kelia grėsmę visam Lietuvos statybų sektoriui
„Nukem“ skolos kelia grėsmę visam Lietuvos statybų sektoriui / Gedimino Bartuškos nuotr.

Ignalinos atominės elektrinės uždarymo darbus vykdančiai Vokietijos bendrovei „Nukem Technologies“ dėl 4 didelių projektų statybos darbų baigimo sutarus su jau trečia bendrove - Visagino statybos įmone „Vilstata“, kitos įmonės perspėja - vokiečių skolos kelia grėsmę visam Lietuvos statybų verslo sektoriui.

Vokiečių samdytos didelės lietuvių bendrovės niekaip negali atgauti joms priklausančių pinigų, todėl lietuviai įsiskolino dar kitoms bendrovėms. Grėsmė iškilo dešimtims bendrovių. Taip teigiama perspėjime Vyriausybei, rašo „Lietuvos rytas“.

Į šalies valdžią prieš mėnesį kreipėsi bankrutuojančios bendrovės „Ranga IV“ bankroto administratorius Gintaras Adomonis. Panaudoto branduolinio kuro saugyklą stačiusi „Ranga IV“ bylinėjasi su vokiečiais dėl skolos. Ieškinys viršija 19 milijonų litų.Laiške Vyriausybei ir Energetikos ministerijai perspėjama, kad skolų šleifas statybininkams gali tęstis ir toliau, jei Vyriausybė niekaip nereaguos.

„Norime žinoti valdžios poziciją šiuo klausimu, tad laukiame reakcijos. Kol kas atsakymo negavome“, - „Lietuvos rytui“ teigė „Rangos IV“ bankroto administratorius G.Adomonis.

Skolų niekaip negali atgauti ir „Rangą IV“ pakeitusi bendrovė „Vėtrūna“, kuri taip pat svarsto kreiptis į teismą.

„Vėtrūna“ sutartį su vokiečiais nutraukė šių metų liepą.Ignalinos atominės elektrinės vadovas Žilvinas Jurkšus pripažino, kad teismas gali neleisti vykdyti darbų, kol nebus išsiaiškinta dėl skolos, tuo metu jėgainei svarbiausia, kad jie vyktų kuo greičiau.

„Vilstatos“ generalinis direktorius Osmanas Kacijevas sako, kad derėdamasis dėl užsakymo nerimavo: „Tačiau mes iškėlėme griežtas sąlygas dėl mokėjimo garantijų. Todėl tikiuosi, kad problemų dėl atsiskaitymo nebus“.

Jis patvirtino, kad „Vilstata“ sutartį pasirašė tik dėl B2 objekto - kietųjų branduolinių atliekų perdirbimo ir saugojimo komplekso. Branduolinio kuro saugykla jau beveik baigta, bet „Vilstata“ kol kas dėl šio projekto dar nesusitarė su vokiečiais.O.Kacijevas nesutiko atskleisti finansinių sutarties detalių. Tačiau, pasak jo, garantijų visiškai pakanka, kad Visagino statybininkai neliktų be pinigų."Derybos buvo ilgos.

Be to, mes sulaukėme palaikymo iš Europos Sąjungos institucijų. Turime patirties, todėl tikime, kad nepasikartos toks pat scenarijus, kaip bendrovėms „Ranga IV“ ir „Vėtrūna“, - vylėsi O.Kacijevas. Jis tvirtino, kad „Vilstatos“ statybininkai B2 objekte darbus pradės jau rugpjūčio pabaigoje.

G.Adomonio laiške teigiama, kad „Nukem“ nuostoliai pernai sudarė 15 mln. eurų, o įsipareigojimai - 33 mln. eurų. „Nukem Technologies“ korporacinės komunikacijos direktorė Beate Scheffler „Lietuvos rytui“ atsisakė komentuoti finansinius reikalus.Rusijos branduolinių technologijų kompanijai „Atomstroyexport“ priklauso 100 proc. „Nukem Technologies“ akcijų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų