Neliks ES paramos žaliajai energetikai?

Europos Sąjungos valstybės susitarė ateityje palaipsniui nutraukti subsidijas naujiems atsinaujinančios energijos projektams. Vis dėlto šis siūlymas nėra teisiškai įpareigojantis ir kiekviena valstybė galės pati apsispręsti, kaip elgtis. Lietuvoje pastaraisiais metais ypač jaučiamas rinką iškreipiantis saulės energetikos bumas, kurį paskatino finansinė valstybės parama.

Europos Sąjungos šalys dar anksčiau susitarė, kad iki 2020-ųjų penktadalis visos energijos turi būti pagaminta iš atsinaujinančių šaltinių – saulės, vėjo, vandens, biomasės ar kitų.

Valstybių energetikos ministrai susitikime Briuselyje pirmadienį nusprendė, kad Europa sėkmingai juda šio tikslo link, todėl ateityje parama atsinaujinančią energiją gaminantiems projektams turėtų būti nutraukta.

Energetikos ministrai teigia, kad nemažai atsinaujinančios energijos projektų valstybėse jau duoda pelno, todėl papildomas jų finansavimas iškreipia rinką ir yra našta valstybių biudžetams. Tiesa, subsidijų atsisakymas valstybėms nėra privalomas. Kai kurios šalys mano, kad paramos panaikinimas padės sureguliuoti rinką. Pavyzdžiui, Lietuvoje pastaraisiais metais neproporcingai padaugėjo verslininkų, norinčių pasinaudoti dideliais saulės energijos supirkimo tarifais.

„Jei norime sukurti bendrą Europos energetikos rinką, atsinaujinančiai energijai taikomos paramos formos turėtų pamažu keistis iš nacionalinių į europines, o galiausiai ir visai išnykti. Priešingu atveju subsidijos iškreips vidaus rinkos konkurenciją, kai, pavyzdžiui, viena valstybė atsinaujinančių energetikos projektams teiks didesnę finansinę paramą nei kita šalis“, – kalbėjo Europos Komisijos narys, atsakingas už energetiką Guntheris Oettingeris.

Dokumentas, kuriame susitarta ateityje atsisakyti paramos naujiems projektams, tėra politinės valios parodymas. Konkrečius siūlymus artimiausiu metu turės parengti Europos Komisija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunas

Kaunas portretas
vat taip, runkeliai, liksite be pigios atominės energijos, be brangios žaliosios, tik su ilgu Putino vamzdžiu. Galėsite dėkoti balsiams, žiemeliams...ir savo bukaprotiškumui.

ai

ai portretas
ko cia pergyvent, kubilas trigubai sumokes...

Pinokis

Pinokis portretas
Labai geras sprendimas, nes vyksta pasipenijimas. Valstybė superka brangiau negu už elektrą moka gyventojai. Aplamai, tie 10% elektros energijos iš saulės ir vėjo problemos neišsprendžia.Dėkokite Žiemeliui ir Vagnoriui, kurie inicijavo tą referendumą. Dabar dėkosite socdemams ir lenkų frakcijai, kad atominės statybą tes toliau. Referendume balsavo ne prieš atominę, bet prieš Kubilių. Dabar pamatysite, kad Butkevičius yra prastwesnis premjeras už Kubilių, kad šimonytė buvo gera finansų ministrė. Po 2 mėnesių pradėsite vemti ant naujos Vyriausybės.Nebus anei didesnio minimumo anei pigesnės mėsytės.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių