- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Naujuoju šalies prezidentu išrinktas buvęs SEB banko prezidento patarėjas, ekonomistas Gitanas Nausėda yra sąžiningas ir stiprų moralinį kompasą turintis žmogus, galintis paskatinti glaudesnį valdžios, visuomenės ir verslo bendradarbiavimą, teigia Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas Mantas Zalatorius. Jis, be kita ko, tikisi, kad išrinktasis šalies vadovas aktyviai dalyvaus, diskutuojant dėl 2020 metų biudžeto projekto.
„Naujajam šalies vadovui norėtųsi palinkėti pagarbos ir tolerancijos visoms nuomonėms bei principingumo. Mes tikimės darnaus valdžios, privataus ir finansų sektoriaus dialogo, ypač tikimės prezidento lyderystės telkiant mus visus bendriems tikslams, kurie siektų toliau nei vieną politinį sezoną ar vieną kadenciją. Saugi, demokratiška ir klestinti valstybė yra visų mūsų tikslas“, – BNS sakė M. Zalatorius.
Jis pabrėžė, kad G. Nausėdos ramybė ir išlaikytas būdas suteikia puikias galimybes bendram tikslui telkti šalį, įskaitant ir pastaruoju metu neretai ignoruotą verslą.
„Jei mes žiūrėtume į šalį kaip gyvą organizmą, būtent finansų sektorius ir verslas yra jo kraujotaka. Ignoruojant ar demonizuojant tokią svarbią šalies dedamąją, būtų sunku pasiekti gerovės valstybę. Manau, kad noras ir pasiryžimas to siekti iš G. Nausėdos pusės bus (...) Šiaip ar taip, jis viešajame gyvenime yra jau dvidešimt metų ir tikrai suvokia politinius procesus, nors viešumoje ši jo savybė kartais ir labai nuvertinama“, – tvirtino M. Zalatorius.
Jo teigimu, aktyvesnio G. Nausėdos vaidmens tikimasi rudenį, kai bus rengiamas ir priimamas 2020 metų biudžeto projektas.
„Manau, kad darbas su biudžetu bus labai įdomus, čia labai svarbus bus ir parlamentinio Biudžeto ir finansų komiteto vaidmuo (...). Ko tikrai tikiuosi, kad nebus aklai pritariama kažkokiems siūlymams dėl biudžeto projekto, o dėl visų jų bus diskutuojama iš esmės ir naujasis šalies vadovas toje diskusijose aktyviai dalyvaus“, – teigė M. Zalatorius.
„G. Nausėda gali būti tuo žmogumi, kuris paskatins diskusijas biudžeto klausimais iš esmės. Ar jis tai darys, čia jau klausimas ne man“, – pridūrė jis.
Nepriklausomas kandidatas G. Nausėda sekmadienį laimėjo prezidento rinkimus, antrajame ture įveikęs konservatorių remiamą Seimo narę Ingridą Šimonytę. Naujasis prezidentas pradės eiti pareigas po inauguracijos liepos 12-ąją.
Prieš kandidatuodamas į prezidento postą, G. Nausėda beveik du dešimtmečius dirbo SEB banke, iš jų dešimtmetį – banko prezidento patarėju ir vyriausiuoju ekonomistu. Pernai rugsėjį G. Nausėda paliko banką.
Iki 200-ųjų sausio jis buvo Lietuvos banko valdybos narys ir Banko pinigų politikos departamento direktorius.
R. Skyrienė: iš G. Nausėdos lauktume atvirumo diskusijoms
Asociacijos „Investors' Forum“ („Investuotojų forumas“) vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė tikisi, kad išrinktasis šalies vadovas bus atviras dialogui su visais verslo atstovais.
„Natūralu, kad atstovaudama investuotojams, tikiuosi, jog prezidentas bus atviras diskusijoms su visomis interesų grupėmis, tarp jų, ir su investuotojais ir verslo atstovais. (...) Labai laukiu to bendradarbiavimo ir žiūriu į priekį labai viltingai“, – BNS pirmadienį sakė R. Skyrienė.
Ji teigė esanti įsitikinusi, jog G. Nausėdos buvęs darbas komerciniame banke netaps kliūtimi ateityje svarstant geresnį verslo reguliavimą, įskaitant ir bankų reguliavimą. R. Skyrienė viliasi, kad ir dalis žiniasklaidos bei politikų tai supras ir neprikiš G. Nausėdai tariamo šališkumo.
„Dabar daug kas – ir jūsų kolegos – pasako, kad jis neva atstovauja bankams ir jiems atstovaus, tai aš galiu garantuoti, kad jis neatstovaus bankams (...). Jis nebuvo banko savininkas, jis buvo banko analitikas, (banko – BNS) prezidento patarėjas. Todėl aš nemanau, kad darbas banke jam yra kliuvinys (...). Jau rinkimų kampanijoje pastebėjau: „jis atstovauja, jis oligarchas“. Na, koks jis oligarchas?“, – sakė R. Skyrienė.
„Investuotojų forumo“ vadovė mano, kad ekonominis išsilavinimas G. Nausėdai – kaip ir kadenciją baigiančiai prezidentei Daliai Grybauskaitei – yra privalumas.
„Manau, kad tiek prezidentės D. Grybauskaitės atveju, – kuri irgi vis dėlto turėjo ekonominį išsilavinimą kartu su diplomatine patirtimi, – manau, kad kiekvienam prezidentui tai, kad jis išmano ekonominius procesus ir ekonomiką, yra didelis pliusas. Kaip sakau, niekas „nekabins makaronų“, nes jisai pats puikiai supranta naudą reformų ir bet kokių kitų sprendimų, todėl tai yra didelis pliusas prezidentui“, – kalbėjo R. Skyrienė.
Vertindama G. Nausėdos stiprybes ir rizikas ateinant į aukščiausią šalies vadovo postą, R. Skyrienė įvardijo jo diplomatiškumą, mandagumą. Tiesa, pasak jos, tai gali pakišti koją.
„Žinant G. Nausėdą kaip mandagų žmogų (...) jis ieškos kompromisų ir bendraus su žmonėmis. Bet tuo pačiu tai gali būti tam tikras rizikos veiksnys: kuriuos reikėtų atstumti – neišeis mandagiai jų atstumti. Bet manau, kad diplomatinis ir mandagus tonas yra gera G. Nausėdos savybė“, – sakė R. Skyrienė.
Komentuodama būsimą išrinktojo prezidento komandą, ji pabrėžė, kad joje svarbiausia turėtų būti kompetencija.
„Man sunku prognozuoti. Gal daugiau pasakyčiau, kaip įsivaizduočiau prezidento komandą. Manau, kad prezidentas neturėtų baidytis tikrų profesionalų, autoritetų įvairiose srityse, todėl, kad pritarėjų galima turėti labai greitai, taip vadinamų yes-man'ų. Bet norėtųsi, kad prezidentas turėtų patarimus iš tikrai žmonių su didele kompetencija vienoje ar kitoje srityje“, – argumentavo R. Skyrienė.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Pienocentrą Kaune valdanti įmonė dėl paveldosaugos pažeidimų neteks miesto paramos1
Kauno Laisvės alėjoje esančių Pienocentro rūmų savininkas dėl Kultūros paveldo departamento (KPD) nustatytų fasado tvarkybos pažeidimų neteks miesto paramos, tačiau galės jos prašyti vėl, sako savivaldybė. ...
-
I. Ruginienė – už savanorišką kaupimą pensijai, 4 dienų darbo savaitę, ilgesnes atostogas16
Pretendentė į socialinės apsaugos ir darbo ministrės postą Inga Ruginienė teigia iš darbo profsąjungose į politiką atėjusi norėdama griežtesnės politinės valios priimant svarbius darbuotojams bei socialiai pažeidžiamiems žmonėms sprend...
-
Neatgavusi 300 tūkst. eurų skolos, pajūrio statybų įmonė „Statedma“ atleidžia visus darbuotojus
Vos dvejus metus Klaipėdoje veikusi statybų bendrovė „Statedma“ bankrutuoja, netekusi didelio kliento Danijoje, ir Užimtumo tarnybai pranešė apie visų 27 darbuotojų atleidimą. ...
-
Kaune užbaigtos antrojo A. Meškinio tilto statybos30
Automagistralėje ties Kaunu baigtos antrojo A. Meškinio (Kleboniškio) tilto statybos, praneša „Via Lietuva“. ...
-
Verslo atstovai kritikuoja griežtinamą užsieniečių įdarbinimo tvarką7
Verslo atstovai kritikuoja Vidaus reikalų ministerijos (VRM) priimtą sprendimą nuo gruodžio 1 dienos sugriežtinti užsieniečių įdarbinimo tvarką. Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso (TTLA) teigimu, tai neigiamai atsilieps įmonių veiklai ir...
-
Ūkininkų protestus rengusio I. Hofmano patirtį G. Paluckas laiko privalumu2
Paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas „didžiuliu privalumu“ laiko tai, jog kandidatas į žemės ūkio ministrus Ignas Hofmanas organizavo šių metų pradžioje vykusius ūkininkų protestus. ...
-
Nežabota biurokratija žudo ir pačią valstybę50
Biurokratinė sistema stabdo šalies ekonominį vystymą, kuris šiuo laikotarpiu yra Lietuvos išgyvenimo klausimas. Laisvosios rinkos instituto prezidentė Elena Leontjeva teigia: geopolitinė situacija yra tokia, kad turime būti ši...
-
M. Lingė: konservatoriai nepalaikys Vyriausybės programos ir jos įgyvendintojų20
Konservatorių frakcijos seniūnas Mindaugas Lingė sako, jog partija nepalaikys naujos Vyriausybės programos, taip išreikšdama nepritarimą sudarytai valdančiajai koalicijai. ...
-
„Sodra“ pranešė, kada pensijos ir išmokos pasieks gyventojus1
Visas pensijas ir daugumą periodinių išmokų „Sodra“ išmokės dar prieš šventes, o vaiko priežiūros išmokų gavėjai gruodį gaus dvi išmokas, skelbiama pranešime žiniasklaidai. Visos kitos &bdq...
-
M. Lingė: opozicija galėtų palaikyti naują pajamų apmokestinimą
Opozicijoje esančių konservatorių frakcijos Seime seniūnas Mindaugas Lingė sako, kad ji galėtų paremti valdančiųjų ketinimus keisti gyventojų pajamų apmokestinimą (GPM). ...