Lietuvos bankų pelnas šiemet augo 2,6 karto iki 258 mln. eurų

  • Teksto dydis:

Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai pirmąjį šių metų ketvirtį uždirbo 258,4 mln. eurų pelno – beveik 2,6 karto daugiau negu pernai tuo pačiu laiku, kai bankų pelnas siekė beveik 100 mln. eurų.

Pelningai dirbo 15 bankų ir užsienio bankų filialų, nuostolingai – keturi, penktadienį panešė Lietuvos bankas (LB).

Palūkanų pajamos šiemet padidėjo daugiau nei 2,5 karto iki beveik 475 mln. eurų, palūkanų išlaidos – dukart iki 49,7 mln. eurų.

Tuo metu grynosios palūkanų pajamos, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sausį–kovą padidėjo daugiau nei 2,6 karto iki 424,7 mln. eurų, o grynosios paslaugų ir komisinių pajamos – 2,8 karto iki 178 mln. eurų.

„Kylant palūkanų normoms, bankų pelningumas, kaip ir buvo prognozuota, reikšmingai išaugo. Kita svarbi ketvirčio naujiena – gyventojai, pradėjus kilti indėlių palūkanų normoms, savo lėšas vis labiau nukreipia į terminuotuosius indėlius“, – pranešime teigė LB valdybos narys Simonas Krėpšta.

Bendras bankų paskolų portfelis per ketvirtį padidėjo 101 mln. eurų (0,4 proc.) iki 26,1 mlrd. eurų.

Paskolos gyventojams per ketvirtį augo 292 mln. eurų (2,1 proc.) iki 14 mlrd. eurų. Būsto paskolų portfelis padidėjo 165 mln. eurų (1,5 proc.) iki 11,2 mlrd. eurų.

Paskolos verslui per ketvirtį sumažėjo 169 mln. eurų (1,6 proc.) iki 10,6 mlrd. eurų. Daugiausia sumažėjo paskolos didelėms įmonėms, veikiančioms administracinėje ir aptarnavimo, nekilnojamojo turto, elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo veiklose.

Metinis augimas išliko teigiamas – paskolos gyventojams padidėjo 12,6, iš jų būsto paskolos – 10,6, o paskolos įmonėms padidėjo 9,8 proc.

Vartojimo paskolos gyventojams per ketvirtį augo 126 mln. eurų (8,6 proc.) iki 1,6 mlrd. eurų.

Sausį–kovą gyventojų indėliai einamosiose sąskaitose sumažėjo 1 mlrd. eurų – iki 16,8 mlrd. eurų, tuo metu terminuotieji indėliai išaugo daugiau kaip 0,5 mlrd. eurų (13,8 proc.) iki beveik 4,3 mlrd. eurų.

Einamųjų indėlių dalis pirmojo ketvirčio pabaigoje siekė  79,6 proc. – palyginti su ankstesniuoju ketvirčiu, sumažėjo 2,9 proc. punkto.

Neveiksnių paskolų dalis per ketvirtį padidėjo 0,1 proc. punkto iki 0,97 proc. Įmonių neveiksnios paskolos išaugo 0,11 proc. punkto ir sudarė 1,59 proc. (153 mln. eurų) verslo paskolų portfelio, namų ūkių – 0,05 proc. punkto ir sudarė 0,89 proc. (123,7 mln. eurų) gyventojų paskolų.

Lietuvos bankas skelbia, kad šalyje veikiantys bankai neturėjo tiesioginių sąsajų su pirmąjį ketvirtį JAV žlugusiais dviem bankais ir sunkumų patyrusiu Šveicarijos banku „Credit Suisse“, dėl to šie įvykiai įtakos jų likvidumui neturėjo.

Pasak Lietuvos banko, šalies bankai yra tinkamai pasirengę galimiems iššūkiams, vykdo jiems nustatytus veiklos riziką ribojančius normatyvus. Bankų kapitalo pakankamumo lygis pirmąjį ketvirtį ir toliau buvo aukštas, o likvidumas 4 kartus viršijo nustatytą minimumą.

Šiuo metu Lietuvoje banko ar specializuoto banko licencijas turi 13 bankų, o kaip užsienio bankų filialai veikia šeši bankai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Mazafaki

Mazafaki portretas
Kur jie deda tą savo pelną?!Rekonstruoja kelius,ligonines ar susikiša sau į kišenes ir patys,per atitinkamus asmenis remia organizacijas nukreiptas prieš teisėtas valstybių politikas?!Labai tinkamu metu šitas straipsnis,kaip spjūvis į veidą žmonėms,iš kurių lupa pakeltas palūkanas!

Palyginus

Palyginus portretas
su rusisko kapitalo "Girteka",kurios net 14,5 karto - varguoliai tie bankai!

ALGIRDAS.

ALGIRDAS. portretas
Jeijgu dar atsiskaitymus parduotuvėje padarys per bankus , tai jie taip apnaglės , kad baisu ir pagalvoti , liaudyje yra toks posakis ''BANKAI KRUŠA MUS , O MES KLŪPOME ANT KELIŲ IR VERKIAME .''
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių