- Lukas Juozapaitis, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Lietuvos ir Taivano verslo atstovai sutarė kartu plėtoti dronų technologijas ir pramonę.
Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija su Taivano tarptautiniu dronų verslo galimybių aljansu bei Taivano gynybos ir pramonės plėtros asociacija ketvirtadienį Vilniuje pasirašė tai numatantį memorandumą.
Jis numato kurti bendradarbiavimo platformą bei skatinti dvišales investicijas plėtojant Lietuvos ir Taivano dronų technologijas, didinti konkurencingumą pasaulyje.
Susitarimas pasiektas Lietuvos ir Taivano dronų pramonės verslo forume Vilniuje.
Lietuvos gamintojai tikina, jog lietuviški dronai pranašesni už vakarietiškus, nes išbandyti realiomis karo sąlygomis, todėl patrauklūs ir agresyvią Kiniją kaimynystėje turinčiam Taipėjui.
„Mūsų šalys turi stiprinti bendradarbiavimą pagrindinėse technologijų sektoriuose, kad apgintume savo laisvą ir atvirą gyvenimo būdą. Kartu su Lietuva ir kitais ekonominiais partneriais Taivanas atliks savo vaidmenį saugant mūsų klestėjimą“, – forume sakė Taivano užsienio reikalų ministras Lin Chia-lungas (Lin Čia-lungas).
Jis kalbėjo, kad Vilnius ir Taipėjus patiria saugumo iššūkių, abu pašonėje turi agresyvius kaimynus, todėl bendradarbiavimas dronų gamyboje yra labai svarbus.
„Net neabejoju, kad toliau plėsime ryšius, kuriuos turime, ir mūsų dvišalis bendradarbiavimas klestės ir sukurs (...) naujų galimybių gynybos srityje“, – renginyje sakė krašto apsaugos viceministrė Monika Koroliovienė.
Taivanas – ir komponentų tiekėjas, ir potenciali eksporto rinka
Taivano parlamento užsienio reikalų ir gynybos komiteto pirmininkas Wangas Ting-yu (Vongas Tingju) teigė, kad bendra Vilniaus ir Taipėjaus verslo platforma bus skirta skatinti Taivano verslą investuoti Lietuvoje, įsigyti lietuviškų komponentų dronams.
Mūsų produktai kuriami saugotis nuo agresoriaus. Taivanas taip pat turi tą bėdą ir tą grėsmę.
„Tai pradžia. Siekiame skatinti Taivano ir Lietuvos verslą puslaidininkių, dronų srityse“, – žurnalistams forume teigė W. Ting-yu.
Anot jo, Taivanas kartu su Lietuva tikisi padėti Ukrainai kuriant sausumos minas aptinkančius dronus.
Tuo metu Lietuvos gynybos technologijų bendrovės „Unmanned Defense Systems“ vadovas Jonas Steikūnas teigė Taivaną matantis tiek kaip komponentų tiekėją, tiek kaip potencialią dronų eksporto rinką.
Pasak jo, bendrovės gaminami produktai išbandyti realiomis karo sąlygomis Ukrainoje, naudojami Lietuvos kariuomenėje.
„Mūsų produktai kuriami saugotis nuo agresoriaus. Taivanas taip pat turi tą bėdą ir tą grėsmę. (...) Mūsų įranga išbandyta itin sudėtingomis mūšio sąlygomis“, – žurnalistams sakė J. Steikūnas.
„Esame pranašesni už daugelį vakarietiškų dronų. Ir tą Taivanas mato, supranta ir pradeda įsisamoninti“, – teigė verslo atstovas.
Lietuvos ir Taivano bendradarbiavimas padės ir Ukrainai
Kyjive veikiančios karinių dangaus technologijų įmonės „Skyassist“ vienas įkūrėjų Igoris Finyakas (Igoris Finjakas) teigė, jog Taivano ir Lietuvos platforma yra gera galimybė ir Ukrainai, kuri siekia visiškai atsisakyti dronų komponentų importo iš Kinijos.
„Mes labai aktyviai domimės, norime išeiti iš Kinijos visiškai. Daug ką patys galime padaryti, bet ieškome tam tikrų detalių, kad galėtume (nuo Kinijos – BNS) atsiriboti visiškai“, – BNS teigė I. Finyakas.
Paramos Ukrainai organizacijos „Blue and Yellow“ vadovas Jonas Ohmanas savo ruožtu tikino, jog Lietuva padės Ukrainai užmegzti ryšius su Taivano įmonėmis.
„Lietuva esame kaip tiltas. Bendradarbiaujame labai gražiai su Taivanu ir tuo pat metu mūsų santykiai su Ukraina taip pat yra puikūs. Gaunasi labai tinkamas formatas“, – BNS teigė J. Ohmanas.
Pasak I. Finyako, Ukraina, be kita ko, artimai bendradarbiauja ir su Lietuvos dronų gamintojais.
Inovacijų agentūros organizuojamame forume dalyvauja 30 įmonių iš Lietuvos, 20 iš Taivano ir bent 10 iš Ukrainos.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kokių mokesčių pakeitimų galima tikėtis kitąmet?1
Valdančiosios daugumos atstovai tikino nežinantys, kokius pasiūlymus dėl mokestinės reformos kitąmet atneš Vyriausybė, tačiau žada teikti prioritetą diskusijoms. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Algirdas Sysas sako, kad v...
-
Tarpušvenčiu lietuviai plūsta į Palangą: kiek čia kainuoja šventės?8
Palangos verslininkai pastebi, kad į kurortą daugiausia svečių atvyksta tarpušvenčiu, o itin daug – sutikti Naujųjų metų. Šią tendenciją rodo viešbučių ir privačių būstų užimtumas. ...
-
Nausėda: siekiant sukurti diviziją iki 2030-ųjų gynybai reikia skirti 5,5 proc. nuo BVP20
Norint iki 2030 metų Lietuvoje sukurti diviziją gynybai reikia skirti 5,5 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP), sako prezidentas Gitanas Nausėda. ...
-
Nuo vasario 1 d. keičiasi „Vilniaus vandenų“ kai kurių paslaugų kainų tarifai
Nuo 2025 m. vasario 1 d. Vilniaus miesto ir rajono, Šalčininkų ir Švenčionių rajonų butų gyventojams didės geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos, praneša Vilniaus vandenys. ...
-
Kalėdoms lietuviai linkę rinktis praktiškas dovanas, joms išleis iki 250 eurų
Didesnė dalis šalies gyventojų Kalėdoms renkasi praktiškas dovanas, o artėjant šventėms itin šokteli dovanų čekių bei kortelių pardavimai, BNS sako Lietuvos prekybos centrų atstovai. ...
-
Švenčių organizatoriai: Kalėdų senelių rinka Lietuvoje profesionalėja
Kalėdų Senelio paslauga Lietuvoje tampa vis profesionalesnė – žmonės dažniau renkasi ne pagal kainą, o pagal kokybę, sako tokią paslaugą teikiančių įmonių vadovai. ...
-
Populiarėja dirbtinės Kalėdų eglutės, mažiau medelių parduoda miškininkai6
Ruošdamiesi Kalėdoms gyventojai vis dažniau renkasi dirbtines egles, pastebi prekybininkai. Tačiau itin išaugus ir gyvų medelių pasiūlai, mažiau kirstinių eglių parduoda Valstybinių miškų urėdija. ...
-
Dalis restoranų per Kūčias bus pilni, vis dažniau vakarienė užsakoma į namus6
Kalėdų išvakarėse, katalikams Lietuvoje švenčiant Kūčias, vakare dirbs ne visi restoranai, tačiau kiti laukia svečių ir tikisi visiško užimtumo. ...
-
Premjeras: Lietuvoje bus kuriama valstybinė institucija, atsakinga už gynybos priemonių įsigijimą9
Premjeras Gintautas Paluckas patvirtino, kad Lietuvoje ketinama steigti valstybei pavaldžią instituciją, atsakingą už gynybos priemonių pirkimus. ...
-
Lenkijos PSE ir „Litgrid“ galutinai sutarė investuoti į „Harmony Link“
Lenkijos elektros perdavimo sistemos operatorei PSE patvirtinus sprendimą dėl investicijų į elektros jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos „Harmony Link“ statybą, įsigaliojo ir toks pat Lietuvos operatorės „Litgrid“ sprendimas. ...