Kuo skiriasi žemės ir žemės nuomos mokesčiai?

Žemės ir žemės nuomos mokesčių pavadinimai panašūs, tačiau juos tvarko dvi skirtingos institucijos, mokesčių dydis taip pat nevienodas. Kurį mokestį daugiabučio gyventojui teks mokėti, priklauso nuo to, kam priklauso žemės sklypas, kuriame stovi daugiabutis.

LRT RADIJO klausytojas iš Kauno domisi žemės mokesčiais. „Gyvenu daugiabutyje, nuolat turime mokėti žemės mokesčius. Žinau, kad kitų mikrorajonų gyventojai šio mokesčio nemoka. Kodėl? Kuo skiriasi žemės ir žemės nuomos mokesčiai?“ – klausia jis.

„Žemės ir žemės nuomos mokesčiai – visiškai skirtingi dalykai. Žemės mokestį suskaičiuoja ir gyventojams pateikia Valstybinė mokesčių inspekcija. Tai yra žemės savininkų mokestis, jis mokamas, jei daugiabučių gyventojai gyvena nuosavybės teise konkrečiai kompanijai priklausiančiame sklype“, –  sako Valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Anot specialistės, jei žmogus turi tam tikrą nedarbingumo lygį, yra sulaukęs senatvės pensijos amžiaus arba yra nepilnametis, jis gali pasinaudoti savivaldybės teikiamomis lengvatomis.

„O jei daugiabutis stovi savivaldybei priklausančiame žemės sklype, žemės nuomos mokesčio skaičiavimas arba neskaičiavimas yra tos savivaldybės atsakomybė. Mokesčio dydžiui didelę reikšmę turi savivaldybės tarybos sprendimas. Valstybinė mokesčių inspekcija šiuo atveju tuo nesirūpina, tokia tvarka galioja visoje Lietuvoje“, – teigia S. Aliukonytė-Šnirienė.


Šiame straipsnyje: žemėmokestisnuomaekonomika

NAUJAUSI KOMENTARAI

Va taip

Va taip portretas
Žemės mokesčio, kaip tokio, iš viso neturi būti, nes tai mokestis už tai, kad esi. Jei ant žemės kas nors gaminama arba žemėje auginama, mokesčiai sumokami parduodant produkciją, ir net jos nepardavus. Jei ant žemės stovi pastatas, nesvarbu, daugiabutis ar ne, kuriame gyvenama, tai už būstą mokesčiai jau ir taip kelis kartus nulupti. Bet čia dar niekai; pati didžiausia žemės mokesčio kiaulystė - kad valdininkai bet kada gali išlaužti tiek žemės kainą, tiek patį tarifą iš lubų arba iščiulpti iš piršto, o tai reiškia, kad žemės mokestį galima didinti kada užsimanius ir kiek užsimanius, visiškai nepaisant to, ar visą gyvenimą savo būste gyvenęs žmogus turi iš ko tą mokestį mokėti. Tai paprasčiausias legalus plėšikavimas. Žemės nuomos mokestis kitas dalykas: išsinuomojęs žemę moka nuompinigius, o nuomojantis moka mokesčius iš gautų pajamų. Teoriškai, nes praktiškai būna kitaip...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių