Kitąmet augs kultūros darbuotojų atlyginimai

 • Teksto dydis:

Kitų metų valstybės biudžeto projekte numatyta ženkliai didinti kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus, bus tvarkoma daugiau kultūros paveldo objektų, Lietuvos kultūros taryba (LKT) galės paskirstyti daugiau lėšų kultūros ir meno projektams, teigia Kultūros ministerija. Tokį 2022 m. valstybės biudžeto projektą trečiadienį patvirtino Vyriausybė.

Pasak kultūros ministro Simono Kairio, vienas reikšmingiausių šio biudžeto projekto akcentų – kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams papildomai skiriami 13,5 mln. eurų. „Nuosekliai siekiame Vyriausybės programoje numatyto tikslo padidinti kultūros ir meno darbuotojų užmokestį. Šie papildomai skiriami 13,5 mln. eurų yra pirmasis žingsnis, kuris jau sukurs apčiuopiamą pokytį, – sako S. Kairys. – Tikimės, kad šalies savivaldybės savo ruožtu taip pat prisidės prie kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų didinimo. Skaičiuojame, kad kartu su savivaldos indėliu kultūros sektoriaus darbuotojams atlyginimai kitąmet galėtų vidutiniškai augti 9,5 proc.“

Kitų metų biudžete taip pat suplanuota didinti nacionalinių ir kitų Kultūros ministerijai pavaldžių kultūros įstaigų biudžetą: joms papildomai numatoma skirti 10,5 mln. eurų. Pasak kultūros ministro, šios lėšos leis kultūros įstaigoms geriau pasirengusioms grįžti į visavertį kultūrinį ritmą ir įgyvendinti ambicingus kūrybinius sumanymus.

„Nevyriausybinis kultūros ir meno sektorius, kuris yra ypač reikšminga bendro kultūrinio lauko dalis, pastaruoju metu taip pat patyrė didžiulių iššūkių. Didesnis LKT biudžetas šio sektoriaus atstovams padės lengviau susidoroti su pandemijos pasekmėmis ir vėl visu pajėgumu realizuoti savo idėjas“, – teigia S. Kairys. 2022 m. biudžeto projekte LKT biudžetą numatyta didinti 1,6 mln. eurų.

Paveldo objektams tvarkyti kitąmet taip pat bus skiriama kur kas daugiau lėšų nei iki šiol, sakoma Kultūros ministerijos pranešime. 2022 m. biudžeto projekte Paveldotvarkos programai papildomai numatyta skirti 1,5 mln. eurų. Planuojama, kad iš viso paveldotvarkos sričiai skiriamas biudžetas kitąmet sieks 8 mln. eurų. Kultūros ministras pabrėžia, kad paveldui skiriamos lėšos reikšmingai auga jau antrus metus iš eilės. Tai – didelis postūmis siekiant efektyvaus pokyčio paveldotvarkoje.

Kitų metų biudžete taip pat yra numatytos lėšos išpirkti dviem unikaliems paveldo objektams – Kauno ir Klaipėdos centrinio pašto pastatams. 2022 m. valstybės biudžete šiems objektams numatoma skirti 4,5 mln. eurų. Iš jų 3,5 mln. eurų bus skirti pastatams išpirkti, likusi suma bus panaudota skubiausiems remonto darbams atlikti, leisiantiems stabilizuoti pastatų būklę ir dalį objektų atverti lankytojams.

Kultūros ministerija siekia stiprinti ir tarptautines kultūros pozicijas, todėl kitų metų biudžete numatomas papildomas finansavimas Lietuvos kino centrui ir Lietuvos kultūros institutui. Siekiant užtikrinti nacionalinės kino industrijos gyvybingumą, šiai sričiai kitąmet papildomai bus skiriama apie 1,3 mln. eurų, o Lietuvos kultūros instituto biudžetą planuojama didinti 300 tūkst. eurų.

„Šių dienų iššūkiai kelia daugybę iššūkių ir žiniasklaidai. Todėl matome didelį poreikį ne tik iš esmės pertvarkyti žiniasklaidos rėmimo sistemą, bet ir skirti papildomus išteklius žiniasklaidos projektų finansavimui. Kitąmet Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo biudžetas didės 500 tūkst. eurų – lyginant su šiuomečiu biudžetu, daugiau nei 18 proc.“, – sako S. Kairys.

2022 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektas bus pateiktas svarstyti Seimui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jo jo

Jo jo portretas
Aha aha

Anonimas

Anonimas portretas
pasvajokit
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių