- Giedrius Gaidamavičius, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkui Mykolui Majauskui ir kai kuriems kitiems konservatoriams siekiant neribotai pratęsti 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą maitinimo verslui, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė savo pozicijos šiuo klausimu nekeis.
„Vyriausybė savo pasiūlymo nekeis šiuo klausimu ir toliau laikysis nuostatos, kad šita lengvata buvo pasiūlyta laikinai“, – žurnalistams antradienį Seime sakė I. Šimonytė.
Dabar lengvata restoranams, kultūrai, pramogoms ir sportui galioja iki šių metų pabaigos, tačiau Vyriausybė atsižvelgusi į energetinę krizę siūlo ją pratęsti iki kitų metų liepos. Ministrų kabinetas dėl išvados Seimui turėtų balsuoti trečiadienį.
Pasak premjerės, daugelyje Europos valstybių taikant PVM lengvatą maitinimo verslui kartu taikomas ir lengvatinis tarifas maisto produktams, kuris Lietuvai būtų finansiškai nepakeliamas.
„Diskutuoti, kuo skiriasi „Rimi“ ar kitame prekybos tinkle parduodamas Kijevo kotletas nuo Kijevo kotleto, kurį galima užsisakyti iš kažkokios maitinimo įstaigos, nesiveliant į kokybės ar skonio rodiklius, atsiranda daug kitų konkurencinių aspektų. Lietuvoje PVM lengvatos maisto produktams nėra ir ją būtų tiesiog finansiškai nepakeliama nustatyti“, – teigė I. Šimonytė.
„Todėl tai yra svarbus argumentas. Remtis europine praktika nelabai galime todėl, kad europinė praktika yra kiek kitokia“, – pridūrė ji.
Pasak premjerės, neribotai pratęstos PVM lengvatos naudą labiausiai pajustų didieji maitinimo tinklai, kurių produkcija yra „toli nuo restoranų kultūros“.
„Iš lengvatos beneficiarų, pasakius tiesiai šviesiai, didžiausi lengvatos beneficiarai yra stambios tinklinės įstaigos, kurių parduodama produkcija, kaip čia pasakyti mandagiai, yra toli nuo restoranų kultūros, apie kurią kai kurie iniciatoriai nori daug kalbėti – tai, paprastai kalbant, yra greitas maistas“, – teigė I. Šimonytė.
„Ir tas greitas maistas nebūtinai yra pats sveikiausias, nepaisant to, kad ir aš kartais juo papiktnaudžiauju, bet vis dėlto skatinti šitą produkciją papildomomis mokesčių lengvatomis atrodo gana nepagrįsta“, – pridūrė ji.
I. Šimonytė teigė, jog esant poreikiui Vyriausybė svarstys skirti papildomą paramą smulkiajam verslui.
„Vyriausybė, jeigu bus reikalinga papildoma parama smulkesnėms įmonėms, smulkesniems verslams, tikrai svarstys specialias valstybės paramos schemas, suderintas su Europos Komisija, bet tiksliškai toms įmonėms arba tam segmentui ir skirtas“, – teigė premjerė.
„Tačiau pakeliui tam, kad kažkiek pagelbėtume smulkesnėms įmonėms, nustatyti lengvatą, kurios kaina biudžetui viršija 100 milijonų, Vyriausybė tikrai nėra nusiteikusi“, – pridūrė ji.
Neribotai pratęsti PVM lengvatą kultūros, sporto, maitinimo sektoriams, be M. Majausko, pasiūlė Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius bei parlamentarai Mindaugas Skritulskas ir Antanas Čepononis.
Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas spalio pabaigoje rekomendavo M. Majauskui arba atsiimti su Vyriausybe nederintą siūlymą PVM lengvatos, arba trauktis iš pareigų komitete ir iš partijos, tačiau kitiems partiečiams tokio griežto nurodymo nepateikė.
TS-LKD prezidiumas spalio viduryje įpareigojo frakcijos Seime narius balsuoti tik už su Vyriausybe suderintus siūlymus kitų metų valstybės biudžetui.
M. Majauskui siūlant PVM lengvatą, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen spalio pabaigoje paprašė Vyriausybės skubiai pateikti išvadą dėl jos poveikio 2023 metų biudžetui. Ji remiasi tuo, kad įstatymui įgyvendinti reikės lėšų, susijusių su valstybės biudžeto koregavimu.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Taivane lankosi Lietuvos mokslininkų delegacija, siekia plėsti bendradarbiavimą
Siekiant plėsti ir gilinti dvišalį bendradarbiavimą, Taivane lankosi Lietuvos mokslininkų delegacija, pirmadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). ...
-
Eurostatas: mažmeninės prekybos nuosmukis Lietuvoje gruodį – didesnis nei ES
Mažmeninės prekybos smukimas gruodį Lietuvoje buvo didesnis nei vidutiniškai Europos Sąjungoje (ES), rodo Eurostato duomenys. ...
-
Odontologų įmonių pajamos 2020-2021 metais augo 40-76 proc.1
Odontologų įmonių pelningumas neretai viršija trečdalį jų pajamų, o nemokiomis tampa tik vienetai, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ analizė. ...
-
Eksporto Rusijai sankcijos neveikia?2
Duomenų mokslininko Vaidoto Zemlio-Balevičiaus skaičiavimai pagal Eurostato duomenis išties iškalbingi. Kodėl, pavyzdžiui, Slovėnijos, Latvijos ar Bulgarijos eksportas į Rusiją pernai ne nukrito, o išaugo? Kaip paaiškinti fa...
-
Protestuojantys ūkininkai nori prekybos atlaisvinimo, mažesnių palūkanų8
Pieno gamintojai, prašantys teisingiau diferencijuoti žaliavinio pieno kainas, nusiteikę savo produkcija prekiauti patys – tik reikia, kad būtų atlaisvinti tokios prekybos suvaržymai. ...
-
Europarlamentaras įsiutęs dėl skrydžių: buvo blogai, o dabar – košmaras12
Dėl pakeltų oro uosto mokesčių užprotestavęs „Ryanair“ vėl pakurstė kalbas, kad Lietuvai reikia savų, nacionalinių avialinijų. Aviacijos ekspertai mato ne vieną nacionalinio vežėjo privalumą, o ir dalis keleivių tikisi, kad taip b...
-
LBA vadovė: kalbėti apie šių metų bankų pelnus dar anksti
Lietuvos banko (LB) vadovui ir finansų ministrei pirmadienį pranešus apie svarstymus, kaip apriboti ar papildomai apmokestinti komercinių bankų sparčiai augančius pelnus bei skatinti juos didinti indėlių palūkanas, Lietuvos bankų asociacijos p...
-
Ūkininkai statė kryžius: ministras įvardijo, kas karvių augintojams turėtų padėti14
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad dėl sparčiai mažėjančių žaliavinio pieno kainų kenčia tiek smulkūs, tiek didesni ūkiai. K. Navickas sako, kad smulkiaisiais pieno gamintojais galėtų pasirūpinti savivalda, o stambesniems galėt...
-
Kodėl bankai skriaudžia indėlininkus?
Indėliai – vis dar populiariausia lietuvių taupymo priemonė bankuose. Nors indėlių augimas sulėtėjo, suma arti rekordinės – taupomas 21 milijardas eurų. Vis dėlto palūkanos išlieka labai mažos – su indėlininkais uždirbtu ...
-
Ministrė: dauguma prašymų kompensuoti už šildymą šiemet išnagrinėta5
Didžioji dalis gyventojų prašymų skirti kompensacijas už šildymą, ypač Vilniuje, jau išnagrinėta, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė. ...