Gyventojams nuo liepos pinga elektra ir dujos

 • Teksto dydis:

Nuo trečiadienio buitiniams vartotojams vidutiniškai 8 proc. pinga elektra ir 15-22 proc. gamtinės dujos. Kainos antrąjį šių metų pusmetį keičiasi atpigus žaliavoms rinkose.

Populiariausias „standartinis“ vienos laiko zonos elektros tarifas sumažėja 8,1 proc. (1,2 cento) iki 13,7 cento už kilovatvalandę (su PVM), dviejų laiko zonų – 7,7 proc. (1,3 cento) iki 15,5 cento (dienos) ir 7,5 proc. (0,8 cento) iki 9,9 cento (nakties ir savaitgalio).

Plano „namai“ vienos laiko zonos tarifas mažėja 8,3 proc. (1,1 cento) iki 12,2 cento, o dviejų laiko zonų – 8,7 proc. (1,3 cento) iki 13,7 cento (dienos) ir 8,2 proc. (0,8 cento) iki 9 centų (nakties).

Abonentinis mokestis nesikeičia. 

Bendrovė „Ignitis“ pranešė, kad standartinio namų ūkio, kuris per mėnesį sunaudoja vidutiniškai apie 148 kilovatvalandžių elektros, išlaidos per mėnesį mažės apie 1,63 euro.

Pasak bendrovės, didžiausią įtaką elektros kainų pokyčiams turėjo sumažėjusios elektros įsigijimo biržoje kainos, bet, kita vertus, ir didėjanti viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) dedamoji.

Paprastai elektros kaina peržiūrima kartą per metus ir įsigalioja nuo sausio.

Elektra kelerius metus pigo iki 2019 metų sausio, kai ji pabrango 15 proc., o nuo šių metų sausio jos kaina augo dar apie 14,7 proc.

Dujas maistui gaminti naudojantiems gyventojams jos nuo liepos pinga 14,55 proc. – nuo 55 iki 47 centų už kubinį metrą (su PVM), o šildymui – 22,22 proc. nuo 36 iki 28 centų.

Trečiosios grupės vartotojams, suvartojantiems daugiau kaip 20 tūkst. kub. metrų, dujos pinga 22,86 proc. nuo 35 iki 27 centų.

Pastovioji tarifo dalis nesikeičia.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nurodo, kad dujos pinga, nes antrąjį pusmetį prognozuojama 33,08 proc. mažesnė jų importo kaina – 11,49 euro už megavatvalandę (pirmąjį pusmetį – 17,17 euro).

Taip pat vartotojams grąžinama 0,72 mln. eurų už 2019 metų pirmąjį pusmetį įskaičiuotą didesnę dujų importo kainą, nei faktiškai už jas mokėta.

VERT pirmininkė Inga Žilienė balandį Seime sakė, kad dujomis šildantieji namus sutaupytų apie 50-60 eurų per pusmetį, o jas naudojantys tik maistui gaminti – apie 5 eurus, priklausomai nuo suvartojimo.

Nuo sausio dujos jau pigo apie 17,9 procento.NAUJAUSI KOMENTARAI

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
O krysa Kauno meras su taryba, pabrangino vandenį ir komunalinių atliekų išvežimą

.delfi.lt

.delfi.lt portretas
Projekta iPasirinkite tiekėją Nuo 2021 metų Lietuvos žmonės patys galės pasirinkti savo elektros tiekėj

natalija TO ZIGMAS

natalija TO ZIGMAS portretas
TOKIUS ASILUS KURIE LOJA PAGAL LANSBERGYNO KOMANDA KAIP TU ZIGMULI TAUTA JAU ATSKIRE NESIVARGINK BUKAGALVI SEDEK ANT SAVO UODEGOS IR LAUK O LOSI KAIP GALĖSI ĮRODITI
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių