G. Skaistė siūlo naują gyventojų NT mokestį

Finansų ministerija siūlo naują gyventojų nekilnojamojo turto (NT) mokestį – būtų atskirai apmokestinami visi žmogaus turimi NT objektai, o ne bendra jų verčių suma. Iš mokesčio tikimasi surinkti apie 25 mln. eurų pajamų per metus, o Seimui jį patvirtinus, mokestį pirmą kartą mokėti tektų 2025 metais.

„Siūlome, jog Lietuvoje, kaip ir daugumoje Europos šalių, būtų mokestis nuo gyventojo turimo nekilnojamojo turto, ko pasekoje savivalda turėtų naują tvarų pajamų šaltinį ir galėtų daugiau lėšų skirti gyventojų aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė finansų ministrė Gintarė Skaistė, pristačiusi įstatymų pataisas, numatančias didinti savivaldos finansinį savarankiškumą.

Pasak ministrės, mokestis bus mokamas už deklaruotą gyvenamąją vietą, o senjorams nuo 65 metų bus suteiktas mokesčio atidėjimas iki 10 metų, jei jie to paprašys.

Pagrindiniai mokesčio tarifai būtų susieti su savivaldybės NT vertės mediana – vienos medianos neviršijanti dalis būtų apmokestinama 0,03 proc. tarifu, nuo vienos iki dviejų medianų - 0,06 proc., virš dviejų – 0,1 proc. tarifu.

„Vidutinis mokestis už pagrindinį būstą Lietuvoje turėtų siekti apie 13,5 euro per metus“, – sakė G. Skaistė.

Finansų ministerijos skaičiavimais, šiuo metu Lietuvoje yra 1,4 mln. NT savininkų, o potencialių NT mokesčio mokėtojų – 1,2 mln.

„Skirtumas susidaro todėl, kad tiek žmonių patektų į minimalų mokėjimą, kur mokėtina suma būtų iki dviejų eurų, todėl tikėtina, kad patį mokestį mokėtų apie 1,2 mln. gyventojų“ , – sakė ministrė.

Finansų ministerijos skaičiavimais, jeigu savivaldybės nustatytų minimalius tarifus tiek pirmam, tiek antram būstui, per metus būtų surinkta apie 25 mln. eurų NT mokesčio, o jei antram būstui būtų nustatytas maksimalus tarifas – apie 100 mln. eurų.

„Tiesa turbūt yra kažkur arčiau 25 mln., bet gyvenimas parodys, kiek savivaldybės plačiai taikys lengvatas“, – sakė G. Skaistė.

Pasak ministrės, įstatymų projektai dar nėra galutiniai, o pastabų iš socialinių partnerių ir visuomenės grupių laukiama iki birželio 10 dienos.

Pagal Finansų ministerijos planą, jei Vyriausybė patvirtintų, o Seimas pritartų, gyventojus pirmosios NT mokesčio deklaracijos pasiektų 2025 metų kovo 1 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
,, Daugumoje Europos valstybių"ž- tai pirma duokit atlyginimus, kaip daugumoje Europos valstybių, o po to galvokit apie mokesčius... Kainos, mokesčiai didžiuliai, o jūs tik ir galvojat , kaip tą žmogelį dabaigti. Kas liepė tokiai ubagiškai valstybei investuoti milijonus Ukrainai ??? Dabar tik ir mąstot, kaip lietuvius skurdinti. Kraujasiurbiai.

gražu

gražu portretas
Meluojama nuo pat pradžių. Tikrovėje jokiai ne aplinkai ir infrastruktūrai gerinti nukeliaus tie pinigai, o kiauro iždo didelėms skylėms kaišyti. Suprasčiau, jei būtų apmokestinti papildomi būstai, taip šiek tiek atšaldant vėl beprotiškai įkaitusią NT rinką ar bent taip surenkant mokesčius iš nelegalia būsto nuoma besiverčiančių.

Bevarde

Bevarde portretas
Kiek galite iš žmonių tyčiotis ar dar nepakankama to kad žmones neturi nei žmoniškų atlyginimų nei pensijų kurių užsidirbo savo prakaito.jus iš žmonių tik plešiat o ne duodat vagys prakeikti,gyvenate iš mūsų pinigų tai ir tarnauti mums ,antžmogiai
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių