G. Nausėda: turime spartinti bendrus Lenkijos ir Baltijos šalių infrastruktūros projektus

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad bendradarbiaujant Lietuvai ir Lenkijai būtina spartinti Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimą su Vakarų Europa, taip pat bendrus abiejų šalių automobilių kelių ir geležinkelių projektus.

„Svarbus mūsų bendradarbiavimas vystant bendrus mūsų šalims strategiškai svarbius infrastruktūros projektus. Turime paspartinti ir užbaigti Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizavimą su Europos Sąjungos žemyniniais tinklais“, – po susitikimo su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda (Andžejumi Duda) trečiadienį spaudos konferencijoje sakė G. Nausėda.

„Svarbu paspartinti bendrų strateginių infrastruktūros projektų Lenkijai ir Baltijos šalims – „Rail Baltica“ ir „Via Baltica“, taip pat alternatyvaus kelio Augustavas–Alytus – įgyvendinimą“, – pridūrė šalies vadovas. 

G. Nausėda pabrėžė, kad šie transporto koridoriai yra svarbūs užtikrinti kariniam mobilumui, ypač Suvalkų koridoriuje.

Ši ekonominio bendradarbiavimo dinamika išties džiugina.

Lenkijos prezidentas A. Duda pabrėžė abiejų šalių ekonominio ir energetinio bendradarbiavimo svarbą. Pasak jo, tikimasi, kad netrukus į Lietuva įžengs nauji Lenkijos bankų bei energetikos rinkos dalyviai.

„Labai tikimės kad netrukus į Lietuvą įžengs ir Lenkijos bankų sektoriaus atstovai, ir energetikos sektorius. „Orlen“ pavidalu jis jau yra daug metų ir veikia sėkmingai ir Lietuvai teikia daug naudos. Tačiau taip pat ir Lenkijoje, kas mane nepaprastai džiugina, ateityje tikimės realizuoti daug bendrų projektų, tiek susijusių su klimato kaita, tiek su vėjo jėgainėmis Baltijos jūroje“, – kalbėjo A. Duda.

„Labai tikiuosi, kad netrukus tarp Lenkijos, Lietuvos ir Baltijos šalių sinchronizuosime energetikos sistemas“, – pridūrė jis.

„Energetinis bendradarbiavimas ir saugumas labai aiškiai visiems parodo, kad jis yra svarbus ne tik Lietuvos ir Lenkijos verslui, bet ir paprastiems piliečiams“, – kalbėjo Lenkijos vadovas.

Pasak G. Nausėdos, pernai Lenkija tapo pagrindine Lietuvos prekybos partnere ir perkopė 10 mlrd. eurų ribą, o Lenkijos investicijos Lietuvoje augo „dviženkliu skaičiumi“.

„Ši ekonominio bendradarbiavimo dinamika išties džiugina, tikiuosi, kad ateityje ji įgys dar didesnį pagreitį“, – teigė šalies vadovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Svetimu valstybiu prezidentas

Svetimu valstybiu prezidentas portretas
Dar jis nori antros kadencijos.

Atrodo

Atrodo  portretas
Infrastruktura lenkai susitvarke, o mes savo apleidom iki avarinio lygio

Klpd.

Klpd. portretas
Aš su atsargumu žiūriu į bet kokius prezidento pareiškimus po to kuomet jis Baltijos kelio minėjimo suvažiavime prie latvių pasienio, viešai pasakė kad jis kaip tik tą dieną prieš daug metų, kuomet mes visi stovėjome Baltijos kelyje, ten pat pasipiršo žmonai..;D) Sulyginus datas biografijoje, aiškiai kartais ekselencija apsirūko armonautės laisva kanape :D) Todėl mums prasčiokams tenka būti labai budriems, atidiems ir filtruoti viską ką sako ir daro ekselencija..Ir ne tik jis..:D)
VISI KOMENTARAI 16

Galerijos

Daugiau straipsnių