Dviem mėnesiams atidedami „NordBalt“ remonto darbai

Atsižvelgiant į sudėtingą padėtį elektros rinkoje Lietuvą ir Švediją jungiančio elektros kabelio Baltijos jūroje „NordBalt“ kasmetiniai priežiūros ir remonto darbai, kurių metų linija neveiks, atidedami daugiau nei dviem mėnesiams.

Tokį sprendimą Energetikos ministerijos pavedimu priėmė Lietuvos perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“, penktadienį panešė ministerija. 

Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad „NordBalt“ kabelis šiuo metu yra labai svarbus importuojant skandinavišką elektrą iš Švedijos, todėl laikinas jos atjungimas sumažintų importo apimtis ir turėtų neigiamos įtakos ir taip aukštai rinkos kainai.

„Matydami padėtį „Nord Pool“ biržoje ir aukštas elektros kainas, turime išlaikyti didžiausią galimą rinkų integraciją ir galimybę importuoti elektros energiją iš Skandinavijos“, – pranešime sakė D. Kreivys.

„Litgrid“ generalinis direktorius Rokas Masiulis sako, kad šį mėnesį suplanuotus „NordBalt“ priežiūros darbus bus patogu atlikti ir vėlyvą rudenį, nes jungties būklė leidžia tai padaryti.

„Šiuo metu didžiausias prioritetas skiriamas rinkų integracijai ir galimybei importuoti pigesnę elektros energiją“, – pranešime sakė R. Masiulis.

„Litgrid“ ketvirtadienį elektros biržai „NordPool Spot“ pranešė, jog rugpjūčio 29 – rugsėjo 4 dienomis planuoti darbai atidedami iki lapkričio 7-13 dienos. 

Apie numatomą „NordBalt“ remontą šiemet rupjūtį-rugsėjį „Litgrid“ biržai pranešė 2021 metų spalį. 

Naują remonto datą ministerijos pavedimu „Litgrid“ skubiai suderino su partneriais Švedijos elektros perdavimo tinklo operatore „Svenska Kraftnaft“, teigia ministerija.

Paprastai techninė „NordBalt“ priežiūra atliekama kiekvienais metais Švedijoje ir Lietuvoje tuo pat metu pagal iš anksto parengtą planą. Pradedant darbus, elektros perdavimas jungtimis kelioms dienoms yra visiškai sustabdomas ir prekyba nevyksta.

Šių metų sausio-liepos mėnesiais importas iš „NordBalt“ buvo 2,87 TWh ir sudarė 42 proc. viso Lietuvos importo. Pernai  „NordBalt“ bendras prieinamumas siekė 97,3 proc.

550 mln. eurų vertės „NordBalt“ projektą įgyvendino „Litgrid“ ir Švedijos „Svenska kraftnat“. 700 MW galios 450 kilometrų ilgio elektros jungtis pradėjo veikti 2016 metų vasarį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Reikia

Reikia portretas
Dar vieno kabelio, kodėl Lt nesiskolina pinigų jei savo neturi, o kaip visada žinome kad nieko niekados biudžete Lesu nėra, tik ES lėšos gerai savinamos, tai tegul skolinasi Lt kokį 1milijarda ir pritiesia tu kabelių į Norvegiją, Švedija ir bus pigi elektra, na bent jau pigesnė negu dabar...kur tie projektai kurių reikia...vėjelio parką statys Palangoje. Na gerai, bet jis pradės veikti tik po 2metu...tada jau pusę Lt žmonių turės saulės elektrinės...na jei ESo nepareikalaus atnaujinti linijas, o žinau pas daug ką būtent to ir reikia kad eso reketuoja žmonės ir prašo už žmonių lėšas nutiesti kabelius ir pan...tai kokio su...do mokam Eso dar jam dedamąsias 5-10centu už khw ir vaip mokesčius....prie elektros...?

LABAI GRAŽU !...

LABAI GRAŽU !... portretas
Kaip tik ant žiemos ....
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių