Brangiausios paslaugos – Neringoje, didžiausi atlyginimai – Vilniuje ir Klaipėdoje Pereiti į pagrindinį turinį

Brangiausios paslaugos – Neringoje, didžiausi atlyginimai – Vilniuje ir Klaipėdoje

2015-02-10 09:01
BNS inf.
Brangiausios paslaugos – Neringoje, didžiausi atlyginimai – Vilniuje ir Klaipėdoje
Brangiausios paslaugos – Neringoje, didžiausi atlyginimai – Vilniuje ir Klaipėdoje / I. Juodytės / BFL nuotr.

Brangiausios komunalinės paslaugos pernai buvo Neringoje ir Pakruojyje, o didžiausi atlyginimai - Vilniuje, Klaipėdoje ir kituose pramonės miestuose, rodo banko „Swedbank“ analizė.

„Komunalinių paslaugų mokesčių skirtumai yra dideli - pavyzdžiui, vidutinė šilumos kaina skiriasi nuo beveik 11 euro centų už kilovatvalandę Neringos savivaldybėje iki beveik 5 euro centų Utenos rajone. Kaip ir praėjusiais metais, brangiausiai už komunalines paslaugas moka Prienų ir Neringos gyventojai, pigiausiai - Pasvalio ir Rokiškio rajonų gyventojai“, - antradienį spaudos konferencijoje sakė „Swedbank“ asmeninių finansų instituto vadovė Lietuvoje Odeta Bložienė.

Pasak jos, vertinant savivaldybes pagal gyventojų pajamas, mažiausi atlyginimai išlieka Šalčininkų, Zarasų ir Kalvarijų rajonuose (apie 400 eurų per mėnesį), didžiausi - Vilniuje, Klaipėdoje ir didžiuosiuose pramonės centruose (apie 600 mln. eurų).

„Darbo užmokestis pernai išaugo beveik visose savivaldybėse, išskyrus Elektrėnų ir Mažeikių savivaldybes. Per metus labiausiai atlyginimai augo Trakų rajone, Pagėgiuose ir Marijampolės rajone, lėčiausias augimas fiksuotas Akmenėje, Alytuje, Šalčininkuose ir Klaipėdos rajone“, - kalbėjo O.Bložienė.

Anot jos, atlyginimų skirtumas bei galimybės įsidarbinti skatina vidinę migraciją iš atokesnių šalies rajonų į sparčiai augančius bei daugiau galimybių įsidarbinti turinčius regionus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų