Lietuvos komerciniai bankai įsipareigojo prisidėti, šalyje sklandžiai įvedant eurą. Bankų atstovai sako, kad euro įvedimas yra vieną didžiausių pastarųjų 5 metų iššūkių.
Bankai ir Lietuvos bankas ketvirtadienį pasirašė memorandumą dėl gerosios praktikos, rengiantis euro įvedimui, kuriuo bankai įsipareigojo intensyviausiu valiutos keitimo laikotarpiu klientus aptarnauti ilgiau, sudaryti sąlygas įnešti grynuosius pinigus, taip pat imtis kitų priemonių sklandžiai pasikeisti pinigus.
„Valiutos pasikeitimas yra iššūkis visiems, todėl bandėm susidėlioti svarbiausius darbus dėl optimalaus valiutų keitimo vietų skaičiaus, dėl reagavimo į klientų poreikius ir dėl galimų sutrikimų suvaldymo“, - ketvirtadienį spaudos konferencijoje kalbėjo Lietuvos banko valdybos pirmininkas V.Vasiliauskas
„Bankai yra pinigų sistemos dalis ir jiems tenka socialinė atsakomybė. Kadangi banko klientai yra tiek įmonės, tiek fiziniai asmenys, todėl bankams perėjimas prie euro yra socialiai jautrus projektas“, - sakė Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas.
„Swedbank“ valdybos pirmininko pavaduotojas Marius Adomavičius teigė, kad bankas euro įvedimą vertina kaip vieną didžiausių pastarųjų 5 metų iššūkių.
„Į euro įvedimą žiūrime labai rimtai, vertiname tai kaip paskutinių 5 metų vieną didžiausių iššūkių. Didžiausias iššūkis yra klientų informavimas, kad jie patys tinkamai pasiruoštų euro įvedimui, eilės ir klientų pasitenkinimas šiame procese“, - spaudos konferencijoje sakė M.Adomavičius.
Pasak V.Vasiliausko, po sausio 1 dienos litai į eurus nemokamai bus keičiami apie 350-yje banko skyrių bei daugiau kaip 300-uose Lietuvos pašto skyrių.
„Planuojame rugpjūčio pradžioje patvirtinti kredito įstaigų vietų sąrašą, paskui paskelbti interaktyvų žemėlapį, kur bus matomos vietos, kur bus vykdomas nemokamas valiutų keitimas pirmąjį kitų metų pusmetį“, - kalbėjo LB vadovas.
S.Kropo teigimu, bankai prieš euro įvedimą savo skyrių darbo laiką koreguos pagal technines galimybes.
„Pagrindinis iššūkis bankams yra elektroninių pinigų cirkuliacija, tas procesas yra techniškai sudėtingas ir reikalauja daug laiko. Sausio 1 dieną sutartose vietose bus galimybė pasikeisti pinigus. Valiutos keitimas aktualus turėtų būti tik smulkiajam verslui, o piliečiai pirkti prekes ir toliau švęsti Naujuosius metus galės mokėdami litais ir eurais, tad čia problemų neturėtų būti“, - kalbėjo S.Kropas.
Europos Parlamentas (EP) trečiadienį pritarė euro įvedimui Lietuvoje nuo 2015 metų pradžios. EP sprendimas yra patariamasis - galutinį sprendimą dėl Lietuvos stojimo į euro zoną kitą savaitę priims Europos Sąjungos (ES) valstybių ministrai.
Euro įvedimui jau anksčiau pritarė Europos Komisija, kuri yra vykdomoji ES institucija. Lietuva kitąmet taps 19-ąja euro zonos nare.
Naujausi komentarai