Baigėsi pajamų deklaravimas: gyventojai dar gali skirti GPM paramą

 • Teksto dydis:

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, 1,35 mln. gyventojų laiku pateikė 2021 m. pajamų deklaraciją, o net 0,5 mln. gyventojų jau paskyrė mokesčių dalį paramai. Paramos nespėję paskirti gyventojai prašymą dar gali pateikti iki gegužės 4 d., primena VMI.

„Dėkojame gyventojams, kurie ir šiais metais laiku deklaravo pajamas bei aktyviai teikė prašymus skirti GPM paramą. Taip pat atkreipiu dėmesį, kad GPM paramos prašymo terminą pratęsėme porą dienų, todėl skirti savo mokesčio dalį paramai gyventojai dar gali iki rytojaus dienos pabaigos. Kviečiame pasinaudoti galimybe to dar nepadariusius“, – sako VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis ir primena, kad praėjusiais metais be papildomų išlaidų gyventojai skyrė daugiau nei 21 mln. eurų paramai.

VMI duomenimis, šiais metais gyventojai deklaravo daugiau mokesčių: 374 tūkst. gyventojų deklaravo 380 mln. eurų mokėtino GPM, t. y. 130 mln. daugiau nei pernai, o savarankiškai dirbantys gyventojai – 229 tūkst. (79 proc.) 86 mln. eurų GPM, t. y. 20 mln. daugiau nei prieš metus.

828 tūkst. gyventojų deklaravo 244 mln. eurų grąžintino GPM, o 374 tūkst. gyventojų jau grąžinta 112 mln. eurų. Visos permokos laiku ir teisingai deklaravusiems pajamas bus pervestos iki liepos 31 d. Taip pat 94 tūkst. (98 proc.) gyventojų dėl einamų pareigų (viešojo sektoriaus darbuotojai, politikai kt. bei jų šeimos nariai) pateikė turto deklaracijas.

„Gyventojus, kurie turi deklaruoti turtą bei pajamas, tačiau to dar nepadarė, kviečiame nedelsti ir kuo greičiau atlikti šią pareigą“, – sako VMI atstovas, pažymėdamas, kad VMI pamiršusiems išsiųs papildomus priminimus.

VMI duomenimis, šiais metais 81 proc. visų gyventojų, kurie galėjo pasinaudoti GPM lengvatomis deklaruodami pajamas, taip ir padarė. Didžioji dalis, kaip ir kasmet, deklaravo grąžintiną sumą už gyvybės draudimo įmokas – 268 tūkst. gyventojų 43 mln. eurų, už studijas – 37 tūkst. gyventojų 10,4 mln. eurų, už pensijų fondus – 36 tūkst. gyventojų 5,3 mln. eurų.

Šie metai buvo paskutiniai, kai gyventojai galėjo susigrąžinti dalį mokesčio už automobilio ir būsto remonto bei auklių paslaugas. Rekordinė gyventojų dalis pasinaudojo šia galimybe – iš viso 29,6 tūkst. gyventojų deklaravo beveik 4 mln. eurų GPM permokų. Per visus šiuos trejus metus šia lengvata pasinaudojo 75 tūkst. gyventojų, kurie deklaravo daugiau nei 10,3 mln. eurų GPM.

„Galime drąsiai teigti, jog šis procesas negrįžtamai tapo nuotolinis, elektroninis ir savarankiškas. Iš viso 1,2 mln. gyventojų pajamas deklaravo savarankiškai e. būdu, sulaukėme tik 19 popierinių deklaracijų. Taip pat perėjimas prie tik prie e. būdo skirti paramą taip pat buvo sklandus – 99 proc. šių metų prašymų pateikta savarankiškai“, – teigia M. Endrijaitis.

VMI atstovas taip pat pažymi, kad 166 tūkst. e. deklaracijų gyventojams padėjo užpildyti VMI konsultantai telefonu. Nuo deklaravimo starto iš viso atsiliepta į 428 tūkst. skambučių, o į aptarnavimo padalinius atvyko 66 tūkst. gyventojų pasikonsultuoti įvairiomis temomis, įskaitant ir pajamų deklaravimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių