Taivanas siūlo 1 mlrd. JAV dolerių paskolų fondą bendriems su Lietuva projektams

 • Teksto dydis:

Taivanas artimiausiu metu pasiūlys 1 mlrd. JAV dolerių paskolų fondą bendriems Lietuvos ir Taivano verslo projektams, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Apie tai antradienį Vilniuje ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę informavo Taivano nacionalinės plėtros tarybos ministras Ming-Hsin Kungu.

Pasak pranešimo, A. Armonaitė tikisi, kad šių fondų sąlygos bus palankios bendrų projektų įgyvendinimui, o Taivano investicijos Lietuvą pasieks kuo greičiau.

Ji taip pat teigė sveikinanti Taivano planuojamas investicijas Lietuvoje ir laukianti sprendimų dėl konkrečių investicinių projektų. Lietuvą labiausiai domina galimos investicijos į puslaidininkių ir lazerių gamybos, biotechnologijų sektorius.

„Laukiame konkrečių sprendimų dėl Taivano investicijų, o susitikimo metu pasiūliau Lietuvą įvertinti kaip potencialią puslaidininkių pramonės investicijų vietą“, – sakė A. Armonaitė. 

Pasak jos, Lietuva labai suinteresuota bendradarbiauti su Taivanu kuriant puslaidininkių gamybos ekosistemą šalyje. Taivanas galėtų pasiūlyti žinių, kompetencijų ir specialistų, o Lietuva – visame pasaulyje garsėjančių lazerių, kurie galėtų būti integruoti į puslaidininkinių gamybą.

„Taivano investicijos į lustų dizainą, dalijimasis šiandieninėmis lustų technologijomis ir tiesioginėmis investicijomis į lustų gamybą kurtų pridėtinę vertę ne tik Lietuvai, bet ir visai Europa“, – sakė ministrė.

Praėjusią savaitę Taivanas paskelbė, kad įsteigs 200 mln. JAV dolerių fondą, skirtą investicijoms į Lietuvos pramonę.

A. Armonaitė taip pat informavo Taivano ministrą apie pasirengimą steigti Lietuvos prekybos atstovybę Taipėjuje. Siekiama, kad prekybos atstovas pradėtų darbą pavasarį.

Taivano investicijos bus skirtos abiem šalims

„Yra daugybė sričių, kuriose galime bendradarbiauti. Kai spalį lankiausi Lietuvoje, įvyko apie 240 abiejų šalių verslininkų susitikimų, kur buvo pristatyti kai kurie projektai. Į juos ir bus nutaikytos šios investicijos“, – antradienį sakė Ming-Hsin Kungas.

Pasak jo, į paramą pretenduoti galės bet kuris projektas, vienintelė sąlyga – nauda Taivano ir Lietuvos ekonomikai.

Pasak ministro, kalbama apie įvairias investicijų sritis, tarp kurių – puslaidininkių pramonė, automobilių gamyboje naudojamos mikroschemos. Konkrečių projektų ir terminų Taivano vyriausybės atstovas kol kas neįvardijo.

Eksportas į Taivaną 2020 metais siekė 19 mln. eurų (0,1 proc. viso Lietuvos eksporto), o importas iš Taivano – 66 mln. eurų (0,2 proc. viso Lietuvos importo).

Vaizdo įrašas:

 NAUJAUSI KOMENTARAI

SVARBIAUSIA !

SVARBIAUSIA ! portretas
NEPRILEISKIT VAGIŲ , kuriems rūpi tik jachtų prisipirkti !

IŠANGĖS gauja, artimiausiu metu APSIKAKOS,

IŠANGĖS gauja, artimiausiu metu APSIKAKOS, portretas
tai patvirtina ARMONAITĖ

Kaunietis

Kaunietis portretas
Romai valgik savo suda HAHA !
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių