Apdovanoti žaliausiai perkantieji šalyje

 • Teksto dydis:

Aplinkos ministerija penktadienį pasveikino 2021 metų žaliųjų viešųjų pirkimų lyderius. Praėjusiais metais žaliausiai pirkusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo objektams atiteko aplinkos ministro Simono Gentvilo padėkos ir Valstybinių miškų urėdijos dovanoti medeliai.

„Jūs keičiate Lietuvą, pasaulį. Galime prigalvoti daug lozungų, bet jei valstybė nerodytų pavyzdžio, pokyčiai liktų tik popieriuje. Buvo skeptikų, kurie sakė, kad nėra įmanoma pasiekti užsibrėžtus rodiklius, bet matome, kad įmanoma, ir dar galime pakelti kartelę“, – sakė aplinkos ministras Simonas Gentvilas, pridūręs, kad yra kuo pasigirti: nuo paslaugų sektoriaus, rangovų, maisto, transporto, statybų paslaugų teikėjų.

Apdovanoti lyderiai savivaldybių, ministerijų, Aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų kategorijose. Taip pat žaliausi pirkimai statybų, maitinimo paslaugų, transporto srityje ir tiekėjai. Žaliai daugiausia pirkta nuotekų ir atliekų šalinimo, drabužių, medicinos įrangos, transporto, biuro prekių ir paslaugų, teigiama Aplinkos ministerijos pranešime.

Vilniaus miesto savivaldybės administracija atliko daugiausiai žaliųjų pirkimų – 74,4 proc. iš visų savivaldybės vykdytų pirkimų – iš visų savivaldybių. Tarp ministerijų geriausius rezultatus, be Aplinkos ministerijos, parodė Kultūros ministerija, kurios metinis žaliųjų viešųjų pirkimų rodiklis – 45,8 proc.

Apdovanoti ir trys žaliausi pirkimai statybų, maitinimo paslaugų ir transporto kategorijose. Statybos darbų žaliausiu pirkimu išrinktas Vilniaus kongresų rūmų kultūros paskirties pastato rekonstravimo darbų pirkimas. Pirkimą vykdė koncertinė įstaiga „Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras“. Žaliausio maitinimo paslaugų pirkimo apdovanojimą laimėjo Alytaus Panemunės pagrindinė mokykla. Alytaus miesto savivaldybės administracija laimėjo žaliausio pirkimo transporto srityje apdovanojimą už elektrinių autobusų įsigijimą.

Lyderių apdovanojimai įteikti ir tiekėjams. Juos gavo elektrotechnikos, statybos ir renovacijos įmonė UAB „Žilinskis ir Co“, 2021 m. laimėjusi 14 žaliųjų pirkimų už 16,8 mln. eurų, kelių tiesimo įmonė AB „Eurovia Lietuva“, laimėjusi 11 žaliųjų pirkimų už 18,4 mln. eurų ir statybos įmonė „YIT Lietuva“, įgyvendinusi 10 žaliųjų pirkimų už 26,3 mln. eurų.

Pasveikintos buvo ir kitos organizacijos, perkančios žaliai. Tai – Lietuvos automobilių kelių direkcija, kurios 56,2 proc. pirkimų sudarė žalieji pirkimai, ir Vilniaus šilumos tinklai, įgyvendinę 50,7 proc. žaliųjų pirkimų. Už įvykdytą didžiausią žaliųjų pirkimų skaičių – iš viso 224 – apdovanota AB „Energijos skirstymo operatorius“.

2021 m. buvo pirmieji metai, kai žaliųjų viešųjų pirkimų dalis pradėta skaičiuoti nuo visų Lietuvoje atliktų viešųjų pirkimų, o metų gale fiksuotas didžiausias iki šiol žaliųjų viešųjų pirkimų rodiklis – 16,3 proc. Šiemet ne mažiau kaip 50 proc. viešųjų pirkimų, skaičiuojant pagal vertę, turi tapti žaliaisiais, o nuo 2023 m. žalias turės būti kiekvienas viešasis pirkimas.

Žaliuoju pirkimu laikomas toks pirkimas, kurio vykdytojas siekia įsigyti prekių, paslaugų ar darbų, darančių kuo mažesnį poveikį aplinkai viename, keliuose ar visuose prekės, paslaugos ar darbo gyvavimo ciklo etapuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių