13 naudotų automobilių apžvalga (I dalis)

Audi/VW

Pasikartojantys gedimai

A4 ir Passat B5 (ypač iki 2001 m.) modelius kamuoja nepatvari priekinė pakaba. TDI varikliuose genda oro srauto matuokliai. Nepatvarios “Multitronic” greičių dėžės – labai brangus jų remontas.

Genda variklių elektronika, nepatvarūs skirstymo dirželiai, ypač turbodyzelių TDI.

TUV apžvalga

Dauguma Audi modelių ataskaitose užima aukštas vietas. Išimtis – A6. Geriausi dvejų ir trejų metų senumo A3, A4 ir A8 modeliai – jie užima vietas antrame ir trečiame dešimtuke. 
Blogesni VW modeliai. Lupo įsitaiso apie vidurį (išskyrus pačių naujausių automobilių amžiaus kategoriją). Panašiai įvertintas New Beetle. Blogiausiai įvertintas Sharan, užimantis TUV ataskaitų paskutines vietas.

Serviso akcijos

Audi: šalintas sankabos gedimas (2003–2004 m. A3 su 2.0 TDI varikliu – apie 70 tūkst. egzempliorių); blogai veikė vairuotojo oro pagalvė (2002–2004 m. A8 – apie 36 tūkst. vnt.); Volkswagen: nuo papildomo oro šildytuvo blogai sumontuotas akumuliatoriaus “masės” kabelis, nutrūko alyvos aušintuvo laikiklis, dėl to galėjo tekėti alyva (2005– 2007 m. Passat, varomi TDI variklių), trūkinėjantys aukštos įtampos laidai (2005–2007 m. 2.0 TFSI), blogas sankabos mechanizmas 2005 m. Passat 2.0 TDI), vairo sistema ir pakaba (Passat B6), blogai sumontuotos turbinos (2003–2004 m. Sharan 1.9 TDI/130 AG).

BMW

Pasikartojantys gedimai

Blogai veikianti turbodyzelio 3.0 maitinimo sistema (įpurškimo siurblys, purkštukai), nepatvari pakaba (amortizatoriai, svirtys, E46 modelyje prastai sutvirtintos sijos), genda kompiuterio elektronika.

TUV apžvalga

Visų modelių reikėtų ieškoti žemiau nei per vidurį. Iš visų silpniausia – “trečiuko” serija.

Serviso akcijos

Keistas blogas generatoriaus tvirtinimo varžtas (pirmos ir trečios serijos mašinų, varomų 4 cilindrų dyzelinių motorų, pagamintų iki 2005 m. kovo). Taisyti blogai veikiantys galiniai amortizatoriai (2006 m. pradžios penktos, šeštos ir septintos serijos modeliai).

Citroen

Pasikartojantys gedimai

Rūpesčiai dėl daugiafunkcės instaliacijos veikimo, automobiliuose su HDI varikliais nepatvarūs dirželio guoliai, nesandarūs ABS ir ESP sujungimai, galintys sukelti gaisrą.

Genda įpurškimo sistema, XM modelyje – nepatvari hidropneumatinė pakaba.

TUV apžvalga

Citroen modeliai, atvykę į privalomas technines apžiūras, pasirodo prastai. Tą rodo vietos, kurias užima Saxo ir Berlingo, kurių reikėtų ieškoti antroje sąrašo pusėje. Išimtis – C3 (aukšta 20 vieta tarp ketverių ir penkerių metų senumo mašinų). Xantia užima vietą, esančią irgi aukščiau nei sąrašo viduriukas. Xsara kuo senesnė, tuo blogesnė.

Serviso akcijos

Taisyti nesandarūs ABS ir ESP blokai, dėl ko gali kilti gaisras (C4, pagaminti tarp 2005 m. rugsėjo ir 2006 m. spalio, taip pat ESP turinčios modifikacijos, gaminamos iki 2006 m. spalio; akcija pasinaudojo 1608 C4 modelių savininkai ir 1206 ESP turinčių C4 modelių vairuotojai). Genda stabdžių stiprintuvas (2000 m. modeliai Saxo, Xsara ir Berlingo).

Fiat

Pasikartojantys gedimai

Standartiškai silpna elektronika – pagrindinio kompiuterio, variklio ir šviesų valdymo, mažo tūrio varikliai (pvz., 1.0) vairuotojus kankina uždegimo sistemos gedimais. Nepatvarūs degalų siurbliai, genda sankaba (pirmų gamybos metų Panda), varikliai sunaudoja per daug alyvos.

TUV apžvalga

Fiat rodikliai čia nėra geri. Ir Seicento, Stilo, Bravo/Brava, Punto, ir Doblo nepriklausomai nuo amžiaus užima vietas ataskaitos pabaigoje.

Serviso akcijos

Susirūpinta variklio izoliacijos užsidegimo rizika (Multipla 1.9 JTD), dėl starterio kilusios problemos, per didelė išmetamųjų dujų emisija, variklis įsibėgėdamas dūsta, gedimai nesvetimi ir stabdžių stiprintuvui (2002–2004 m. Ulysse 2.0 ir 2.2 JTD). Gali nutrūkti priekinės pakabos spyruoklė (2001–2006 m. Stilo), blogas degalų padavimo vamzdelis (Panda Multijet), problemos dėl vožtuvų (2001– 2005 m. Ducato 2.0 JTD), nesandarios ABS jungtys – gali nusitrinti ir kilti gaisras (2003–2006 m. Panda). Per greitai susidėvi alkūninio veleno guolis (2005–2006 m.: Panda, Punto, Grande Punto, Idea, Stilo su 1.1, 1.2 ir 1.4 varikliais.

Ford

Pasikartojantys gedimai

Genda įpurškimo siurbliai, dyzelinių TDCi purkštukai jautrūs dyzelino kokybei (su “Common Rail” sistema). Korozijos kamuoja Focus, Mondeo ir vis dažniau Fusion, ypač rūdija durų kraštai, bagažinės dangtis ir duslintuvas.

TUV apžvalga

Blogiausi Ford modeliai yra Galaxy ir Ka – abu automobiliai užima paskutines palyginimų ataskaitų vietas. Akivaizdžiai geresni yra Focus (geriausia 35 vieta) ir Mondeo (54).

Serviso akcijos

Susirūpinta generatoriaus reguliatoriumi (1999 m. Focus), genda oro pagalvės daviklis (2000 m. Focus), brokuotas 1.8 ir 2.0 variklių alyvos pylimo kamštis (2000 m. Focus ir Mondeo). Nesandarus degalų grįžtamasis vamzdelis (2004–2005 m. Fiesta, Focus, Focus ir Focus C-Max 1.6 TDCi), bloga variklio skirstymo sistema.

Honda

Pasikartojantys gedimai

Honda retai rimtai genda, bet pasitaiko pavarų dėžės darbo sutrikimų, be to, kartais girgžda vairo sistema (Civic VII) ar rasoja žibintai. Dar būdinga galinių sparnų korozija (dešimtojo dešimtmečio pabaigos Civic ir Accord). Rūdžių atsiranda aplink dekoratyvinę plokštelę ant bagažinės dangčio (Civic VII iki atnaujinimo) bei ant dabartinio Accord bagažinės dangčio.

TUV apžvalga

Honda modeliai labai gerai pasirodė TUV ataskaitose. Geriausias Jazz (penkta vieta tarp dvejų ir trejų metų senumo automobilių). Su Accord būna visaip. Sprendžiant iš aptariamų trijų amžiaus kategorijų atstovų, šis modelis užėmė 64 vietą tarp dvejų ir trejų metų automobilių, 16 vietą tarp ketverių ir penkerių metų senumo automobilių ir vėlgi 16 vietą tarp šešerių ir septynerių metų senumo mašinų. Civic yra stabilesnis – trečias, ketvirtas ir penktas dešimtukas, nepriklausomai nuo amžiaus kategorijos. Blogiausia jo vieta yra 45, o geriausia – 22.

Serviso akcijos

Akcija buvo skelbta dėl trumpo jungimosi starteryje pavojaus (2001 m. Civic), dėl kondicionieriaus kompresoriaus maitinimo laido (1998 m. Accord), degalų siurblio maitinimo daviklio gedimo kuro sistemoje.

Antrąją straipsnio dalį skaitykite čia.


Šiame straipsnyje: Automobilių gedimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių