Vilniuje augant užsikrėtimų tuberkulioze skaičiui, Lietuvoje atvejų mažėjo

Preliminariais duomenimis Lietuvoje pernai fiksuota mažiau tuberkuliozės atvejų negu 2021-aisiais, BNS nurodė Santaros klinikų vyresnioji gydytoja pulmonologė Vaiva Kumpauskaitė.

„Visoje Lietuvoje, preliminariai, naujų atvejų, pirmą kartą užsikrėtusių, diagnozuota apie 540. 2021-aisiais buvo 550, o bendrai – virš 600. Bendro padidėjimo nėra“, – sakė gydytoja.

„Panašu, kad bendrai (užsikrėtimų – BNS) mažėjo. Bet registras dar neapteikė oficialių duomenų“, – komentavo ji.

V. Kumpauskaitės teigimu, Vilniaus mieste 2021 metais buvo nustatyti 59 atvejai, kuomet žmonės pirmą kartą susirgo tuberkulioze, iš viso susirgimų fiksuota – 74. Pasak pulmonologės, pirminiais duomenimis, 2022-aisiais sostinėje buvo fiksuoti 75 užsikrėtimai pirmą kartą, iš viso sirgo 90 žmonių.

Kaip yra nurodžiusi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Justina Petravičienė, per 11 praėjusių metų mėnesių Vilniuje nustatyta trečdaliu daugiau tuberkuliozės atvejų nei per visus metus 2021-aisiais.

Santaros klinikų gydytoja pažymėjo, jog visos Lietuvos registro duomenys skiriasi nuo tų, kuriuos pateikia NVSC, jie kitaip skaičiuojami.

„Sunku pasakyti, kadangi žmonių daugiausia, tai atvejų – daugiausia. Tai tas tankumas, tų užsikrėtimų daugiausia. Aišku, iš to skaičiaus paskutiniu metu galėjo ir pandeminiai metai paveikti todėl, kad nesikreipė žmonės į gydytojus“, – paklausta kodėl Vilniuje užsikrėtimų skaičius augo kuomet Lietuvoje mažėjo komentavo V. Kumpauskaitė.

Jos teigimu, pastaraisiais metais fiksuojama daugiau jau pažengusios tuberkuliozės atvejų.

„Daugiau buvo tų atvejų, tokių. Šiaip nemažai buvo atvejų čia, Vilniuje, ir ligonėje. Bet daugiau buvo atvejų, kurie jau yra užleisti, palyginus su praėjusias metais, ko nebūdavo. Tai čia vertinam, su pandemija siejam“, – sakė ji.

Pasak V. Kumpauskaitės, nuo tuberkuliozės 2021 metais mirė 65 žmonės. Anot jos, 2022 metų statistikos registre dar nėra.

NVSC Vilniaus departamento direktorė, epidemiologė Rolandos Lingienė yra teigusi, jog duomenys rodo, kad vienas tuberkulioze sergantis asmuo per metus gali užkrėsti nuo dešimties iki 15 žmonių.

Infekcijos šaltinis yra atvira plaučių tuberkulioze sergantys ligoniai, jie kosėdami, čiaudėdami ir skrepliuodami į aplinką išskiria gausų kiekį ligos sukėlėjų – tuberkuliozės mikobakterijų. Ši liga ypač grėsminga naujagimiams, kūdikiams ir vaikams iki penkerių metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Hi-hi-hi

Hi-hi-hi portretas
Tikėkimės greitu metu žemėlapiuose atsiras naujai pažymėta "didelė nauja valstybė Vilnius". Sakinių sudarymo logika straipsnio autoriui negirdėtas ir neregėtas dalykas.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių