A. Veryga pristatė naują paveiktų šalių sudarymo tvarką: kada bus taikoma izoliacija?

 • Teksto dydis:

Nuo pirmadienio keičiasi paveiktų šalių sudarymo tvarka bei izoliacijos taikymo principai. Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, izoliacija bus taikoma tik tiems asmenims, kurie keliauja turistiniais, pramoginiais tikslais, o asmenims, keliaujantiems darbo reikalais, izoliacijos apribojimai nebus taikomi. Izoliacija bus taikoma keliautojams, grįžusiems iš raudonosios arba pilkosios zonos.

„Lietuva priėmė Europos Tarybos rekomendacijas, kurias mes įgyvendinsime pagal šalių suskirstymą, tai Lietuvai esant geltonojoje zonoje izoliacija bus taikoma tik atvykstantiems iš raudonos arba pilkos zonos, tačiau yra nustatyta labai daug išimčių, kam tokia izoliacija nebus taikoma, ir tiems, kurie nepatenka į išimtis, reikės atlikti testą arba bus taikoma dešimties dienų izoliacija“, – informavo A. Veryga.

Ministro teigimu, izoliacija nebus taikoma darbuotojams bei savarankiškai dirbantiems asmenims, kurie dirba ypatingos svarbus darbus: sveikatos priežiūros, pasienio darbuotojams, komandiruojamiems darbuotojams, transporto darbuotojams. Taip pat izoliacijos apribojimai nebus taikomi transporto paslaugų teikėjams, įskaitant krovininio transporto priemonių vairuotojus, taip pat tiems asmenims, kurie keliaus būtinais sveikatos priežiūros tikslais, kasdien keliaujantiems studentams ir mokiniams, asmenims, keliaujantiems būtinais šeimos ar darbo reikalais. Taip pat išimtys bus taikomos diplomatams, tranzitu keliaujantiems asmenims, jūreiviams, žurnalistams ar atvykstantiems darbo reikalais.

„Jeigu taip supaprastintai, tai iš esmės tik tie, kurie keliauja kokiu nors pramoginiu tikslu, tai yra turistai, pramoginiai keliautojai, jiems bus taikomi tam tikri apribojimai, kiti, kurie turi kokius nors darbinius reikalus, izoliacijos tvarka nebus taikoma“, – paaiškino sveikatos apsaugos ministras.

A. Veryga teigia, kad asmenims, kurie nepatenka į išimtis, atlikus COVID-19 tyrimą, izoliavimas taip pat bus netaikomas, jeigu jiems atlikto COVID-19 tyrimo rezultatas bus neigiamas.

„Tačiau tai nereiškia, kad jie galės absoliučiai laisvai judėti visur, kur nori. Tokį tyrimą bus galima atlikti 48 val. iki atvykstant arba bus galima atlikti atvykus į Lietuvą, tokiu atveju bus galima tiesiog laikytis darbas-namai režimo 10 dienų, visur dėvėti kaukę ir vengti viešų susibūrimų“, – akcentavo jis.

„Jeigu asmuo visgi nesutiks tokio testo darytis arba jo neturės, neatsiveš, tai bus taikomas izoliavimas 10 dienų. Bet vėlgi tokiais atvejais yra skatinama darbdavius suteikti asmeniui galimybę dirbti iš namų. Tai yra daroma tam, kad nereiktų tokių nereikalingų nedarbingumų, kurie vėlgi kainuoja biudžetui“, – taip pat teigė ministras.

Spaudos konferencijos vaizdo įrašas:

Atvejų skaičius auga drastiškai

Per praėjusią parą registruotas dar vienas naujų COVID-19 atvejų rekordas – 424, mirė dar penki žmonės.

Liga iš viso nustatyta 8663 asmenims, tebeserga 4727, pasveiko – 3773.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 125 žmonių – penkiomis mirtimis daugiau, nei pranešta trečiadienį. Dėl kitų priežasčių mirė 38 užsikrėtusieji.

Izoliacijoje šiuo metu yra 31  tūkst. 575 žmonės.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 366 įvežtiniai atvejai.

Per praėjusią parą ištirta 10 212 ėminių dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso iki šiol ištirti 925 tūkst. 758 ėminiai.

Augs kiekvieną dieną

Naujų koronaviruso (COVID-19) atvejų skaičius augs ne vieną dieną ir savaitę, ketvirtadienio rytą sakė sveikatos apsaugos ministras.

„Manau, kad, ko gero, ne tik šiandien (bus rekordinis COVID-19 atvejų skaičius), bet tie skaičiai augs ne vieną dieną ir tikrai ne vieną savaitę“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė A. Veryga.

Ministras pažymėjo, kad didėja ne tik bendras naujų koronaviruso atvejų skaičius, bet ir procentinė užsikrėtusių dalis.

„Procentas užsikrėtusių, kiek nustatoma nuo visų tiriamųjų, jei vasarą jis nesiekdavo ir procento ir pusės procento  nuo šimto ištirtų, dabar mes turim virš trijų procentų“, – teigė ministras.

Lietuvoje pastarosiomis dienomis kasdien auga naujų nustatomų COVID-19 atvejų skaičius. Per praėjusią parą šalyje buvo nustatyta 311 naujų COVID-19 atvejų.

Iš jų 170 siejama su protrūkiais, 96 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos, nuo žinomų sergančiųjų užsikrėtė dar 44 asmenys, trečiadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Op

Op portretas
Tai sugalvotas virudas tai vadinas sloga

Vika

Vika portretas
Bet kas vadovaus sveikatos ministerijai , korona vistiek nepasitrauks, juk visam pasauli tas kovidas, gali ir popiezius lietuvai vadovauti nieko nepakeis, jai patys zmones nesisaugos, tada ju niekas neapsaugos.

Ruta

Ruta portretas
Kada nustosit rodyt sita slykstu snuki
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių