Sveikos klausos svarba jūsų gyvenimo kokybei

 • Teksto dydis:

Kalbiname ilgametę audiologijos patirtį turintį  OPERA klausos centro klausos protezavimo specialistą Valdemarą Dubickį.

– Kokios yra klausos sutrikimo priežastys?

– Priežastys gali būti įgimtos arba įgytos. Klausos silpnėjimo ar praradimo priežastimi gali būti infekcija ar virusinės ligos, intoksikacijos, akustinės traumos, stiprus triukšmas, vitaminų stoka, mechaninis  ausies sužalojimas. Klausos pablogėjimą gali lemti ir vidaus organų ligos, susirgimai: širdies kraujagyslių sistemos ligos, kraujo ligos, endokrininės ligos, inkstų ligos, stuburo kaklo dalies spondiliozė, spindulinė liga, vitaminų stoka bei centrinės nervų sistemos susirgimai – kraujagyslių spazmai, galvos smegenų išeminė liga, epilepsija, encefalitai, neuronavikai, išsėtinė sklerozė, aterosklerozė.

Didesnė dalis neprigirdinčių žmonių yra pagyvenusio amžiaus – klausos silpnėjimas yra vienas dažniausiai pasitaikančių funkcinių pakitimų, susijusių su organizmo senėjimu. Nustačius klausos sutrikimus, neverta laukti, kol klausa dar labiau susilpnės ir taps sunku suvokti kalbą.  Nereikia bijoti išbandyti technologijų –  šiuolaikiniai modernūs, vizualiai patrauklūs klausos aparatai gali išties daug.

– Kas svarbiausia renkantis klausos aparatus?

– Jeigu klausos sutrikimo neįmanoma koreguoti medicininėmis priemonėmis, LOR gydytojas skirs reabilitaciją klausos aparatais ir nukreips pacientą į klausos centrą. Žmogui kyla daug klausimų: kaip išsirinkti geriausią klausos aparatą? Ar įsigyti pigų iš internetinės parduotuvės, o gal tiks draugo ar kaimyno nenešiojamas? O gal reikia rinktis pagal aukštą kainą ar žinomą prekės ženklą?

Atsakymas paprastas – pasitikėkite profesionalo patirtimi ir nešališkais patarimais, neproteguojant prekinių ženklų, matomų ant kasdien buityje naudojamų prietaisų.

Klausos protezavimo specialistas pagal Jūsų klausos tyrimą ir gyvenimo būdą pasiūlys keletą klausos aparatų modelių, iš kurių galėsite pasirinkti. Technologiškai pažangūs klausos aparatai yra sudėtingi, reguliuojami „mini kompiuteriai“ atliekantys 200 milijonų operacijų per sekundę, automatiškai tiriantys,  analizuojantys ir perduodantys tinkamai apdorotus aplinkos garsus. Todėl Jūsų galvos smegenys lengvai priima informaciją bei leidžia suprasti pašnekovo kalbą net ir triukšmingose situacijose. Laikas, kai klausos aparatas funkcionavo kaip garso kolonėlė, t.y. visus garsus didinanti priemonė, jau praeityje, tačiau iki dabar rinkoje yra siūloma pigių nekokybiškų priemonių. 

Netiesa, kad Jums padės tik brangiausiai kainuojantys klausos aparatai. Taip, technologiškai pažangiausi klausos aparatai kainuoja daugiausia, tačiau neatlikus profesionalaus klausos aparatų suderinimo dažnai nutinka, kad ir nemažus pinigus kainavusios priemonės galiausiai atsiduria stalčiuje.

Tinkamai sureguliuoti klausos aparatą dažnai vieno ar dviejų vizitų pas specialistą gali ir neužtekti dėl skirtingose aplinkose patiriamų garsinių situacijų gausos. Tik patyręs klausos protezavimo specialistas, išmanantis audiologiją, žinantis produkto galimybes bei turintis patirtį klausos aparatų programavime, gali užtikrinti maksimalią klausos aparatų naudą bei užtikrinti gerą girdėjimo komfortą.  

– Kodėl verta rinktis OPERA klausos centrą?

– Savo darbe taikome tarptautinę audiologinę patirtį,  kurią sukaupėme per 20 metų dirbdami klausos srityje. „Operoje“ rasite viską vienoje vietoje – nuo audiologinių tyrimų iki otoplastikų laboratorijos, kurioje gaminami individualūs ausų įdėklai bei įausiniai klausos aparatai. Atliekame ir pilną inžinerinį techninį aptarnavimą, apie kurį dažnas nesusimąsto prieš įsigydamas klausos priemones.


Servisas įsigijus klausos aparatą

Mūsų paslaugos nesibaigia tuomet, kai įsigyjate klausos aparatus. Mes visuomet esame kartu su jumis kelyje į gerą klausą. Savo klientus kas pusę metų kviečiame nemokamai klausos specialisto konsultacijai, kad galėtume patikrinti, ar  klausos aparatai veikia nepriekaištingai, o prireikus juos pareguliuotumėme. OPERA klausos centre teikiame klausos aparato techninės priežiūros bei remonto paslaugas, o sugedus klausos aparatui, remonto metu Klientams siūlome pakaitinį aparatą.

Kiekvienas žmogus ir jo atvejis yra unikalus, todėl ir  klausos sprendimai  parenkami individualiai.

Jeigu Jums virš 55 metų,  nedelskite ir pasitikrinkite klausos sveikatą dabar. Esantys nežymūs klausos sutrikimai niekur nedingsta, o laiku nereabilituota klausa gali lemti psichinę ir fiziologinę žmogaus sveikatą bei neigiamai paveikti gyvenimo kokybę.

Daugiau informacijos – internete adresu www.operalt.lt  ir telefonu numeriu 8 700 33 700.

 


Šiame straipsnyje: klausaoperaklausos aparatai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių