SAM: nuo pirmadienio kaukių dėvėjimas bus rekomenduojamas, trumpės izoliacijos laikotarpis

 • Teksto dydis:

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir stebint mažėjančią sveikatos sektoriaus apkrovą, nuo pirmadienio, balandžio 4 d., keičiama kaukių dėvėjimo ir izoliavimo tvarka. Operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą.

Kaip praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), nors kaukių dėvėjimas nebus privalomas, jis išlieka rekomenduojamas uždarose erdvėse, kur nepavyksta išlaikyti saugaus atstumo, bloga ventiliacija ar didesnis žmonių susibūrimas.  Sveikatos, slaugos ir globos įstaigose bei viešajame transporte kaukių dėvėjimas ir toliau išlieka privalomas.

Kitose šalyse reikalavimai kaukių dėvėjimui taip pat keičiasi. Tokia pati kaukių dėvėjimo tvarka, kai viešose vietose kaukės rekomenduojamos, tačiau tam tikruose sektoriuose jos išlieka privalomos, jau taikoma Nyderlanduose, Jungtinėje Karalystėje, Belgijoje, Prancūzijoje, o nuo balandžio 1 d. bus taikoma ir Latvijoje. Privalomas kaukių dėvėjimas išlieka Estijoje, Graikijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje,  Austrijoje, Ispanijoje, Italijoje ir kitose šalyse, o kaukių dėvėjimo reikalavimų nėra arba jis tik rekomenduojamas Danijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Švedijoje, Airijoje, Islandijoje.

Pažymėtina, kad Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) rekomendacijose kaukių dėvėjimas yra minimas kaip viena iš priemonių (kartu su saugaus atstumo išlaikymu, vėdinimu), ribojančių viruso plitimą visuomenėje. Siūlomas kaukių dėvėjimas uždarose viešose vietose (parduotuvėse, stotyse ir pan.) bei naudojantis viešuoju transportu. Papildomai rekomenduojamos kaukės tam tikrose vietose, siekiant apsaugoti pažeidžiamus asmenis (slauga ir globa, sveikatos priežiūros įstaigos).

ECDC pažymi, kad tinkamas kaukių dėvėjimas uždarose erdvėse žymiai sumažina užsikrėtimo koronavirusu riziką, jei kartu taikomos kitos nemedicininės visuomenės sveikatos priemonės – rankų higiena, fizinis atstumas, vengimas liesti veidą, kvėpavimo etiketas, tinkamas vėdinimas patalpose ir kt.

Nuo pirmadienio iki penkių dienų trumpinama COVID-19 liga sergančių asmenų izoliacija – šis pakeitimas daromas atsižvelgiant į vyraujančios koronaviruso atmainos savybes, t. y. trumpesnį inkubacinį laikotarpį. Dėl ilgesnės izoliacijos poreikio spręs gydytojas, įvertinęs paciento sveikatos būklę.

Nors šalis pamažu grįžta į priešpandeminį gyvenimą, SAM atstovai kviečia gyventojus atsakingai vertinti ministerijos teikiamas rekomendacijas, išlaikyti įgytus vertingus įgūdžius, saugant savo ir kitų sveikatą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Į Lietuvos mokyklos atvyko vaikai iš Ukrainos. Dabar kiekvienoje 5,6,7,8 klasėje mokosi po 32 vaikų. Kur atstumas? Kodėl į polikliniką reikia ateiti su kaukę ir tik su registraciją? O mokykloje kaip "silkės" be kaukių?

Pensininkas pensininkei

Pensininkas pensininkei portretas
Atsipūsti galėsime tik tada kai seime neliks konservatorių, liberalų, laisvų, skvernelinių, socdemų ir darbiečių. O gerai gyventi pensininkams nepataisomai sužlugdytos ekonomikos šalyje jau nesitikiu

pensininkė

pensininkė portretas
na štai ir covido pabaiga kaip sirgo taip serga bet covido nebėra jei reikėjo karantinuotis 14 d tai dabar jau reikės 5 d. ir kas sako kad aš po 5 d nebeužkrėsiu kitų, gal padarytų tyrimus , testus ir nustatytų tą laikotarpį, bet dėdės ir tetos susirinko ir nusprendė o kur faktas kur tikrovė atrodo kaip anekdotas pakankinome žmones, sužlugdėm ekonomiką ir gana, dabar toliau vežimas pats rieda kainų kilimas užtenka ir karo gąsdinti žmonėms, ir kada pagaliau ramiai atsipūsime, ir pasakysime kaip gera gyventi
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių