A. Veryga: savaitgalį dėl koronaviruso bus kviečiami tirtis ir darželių darbuotojai

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga informuoja, kad savaitgalį dėl koronaviruso bus kviečiami tirtis ne tik vaistinių bei prekybos vietų darbuotojai, bet ir darželiuose dirbantys asmenys.

„Prevenciškai bus kviečiami tirtis ir darželių darbuotojai, tie asmenys, kuriems artimiausiu metu vėlgi teks šiek tiek aktyviau įsitraukti į veiklą“, – Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo A. Veryga.

„Žinome, kad tikrai yra įvairaus susirūpinimo, tam tikrų baimių išgirstame iš bendruomenių, tai tiesiog kviečiame pasinaudoti galimybe išsitirti ir galėsime pasakyti, ar šiose grupėse nėra viruso plitimo“, – pridūrė jis.

Sveikatos apsaugos ministro teigimu, prevenciškai šį savaitgalį taip pat bus kviečiami dėl koroanviruso išsitirti ir vaistinių bei prekybos vietų darbuotojai.

Ministras: gydymo įstaigos turi grįžti prie įprasto apsirūpinimo apsaugos priemonėmis

Gydymo įstaigos turi grįžti prie įprasto apsirūpinimo medikams skirtomis asmens apsaugos priemonėmis, sako sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

„Gydymo įstaigos turi grįžti prie tam tikro įprasto planavimo, pradėti bendrauti su tiekėjais, pradėti tas priemones pirkti įprastine tvarka, nes rinkoje jų atsiranda, galima nusipirkti, nebėra tokių didelių įtampų. (...) Jos pačios turi rūpintis darbuotojų apsaugos priemonėmis, nepaisant to, kad turi tam tikrą rezervą į priekį sukaupę“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Anot jo, ligoninės apsaugos priemonėmis aprūpintos tiek, kad „susiduria su sandėliavimo problemomis“.

„Dabar tos priemonės, kurių nebereikia gydymo įstaigoms, nes jos yra apsirūpinusios, tos priemonės sandėliuojamos mūsų sandėliuose, yra tam tikras rezervas kaupiamas“, – kalbėjo ministras.

„Rezervą turim, net jei didesnis poreikis iškiltų. (...) Tu priemonių yra įspūdingas kiekis užsakytas, kai kurios vis dar keliauja“, – pridūrė jis.

Šios savaitės pradžioje Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad Lietuvą pasiekė 28 mln. iš 32 mln. užsakytų įvairių asmens apsaugos priemonių medikams.

Pirmadienį iškrautas ir pirmasis traukinys su apsaugos priemonėmis iš Kinijos – iki šiol siuntos gabentos lėktuvais. 

Vyriausybė anksčiau yra skelbusi, kad Kinijoje iš viso užsakyta 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, per 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.

Spaudos konferencijos vaizdo įrašas:

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Tegul pats tikrinami

K

K portretas
Gal uzdiesi pampersus viresnems plikaui zimok sikna ir kvepoja

Mina

Mina portretas
Kiek tas daunas gali knist prota
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių