Lietuvoje ketvirtąja vakcinos nuo COVID-19 doze pradėti skiepyti pažeidžiamiausi gyventojai

  • Teksto dydis:

Ketvirtąja vakcinos nuo COVID-19 doze nuo pirmadienio gali pasiskiepyti visi pilnamečiai gyventojai, sergantys lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis arba kurių imuninės sistemos funkcija yra sunkiai sutrikusi dėl kitų priežasčių, taip pat asmenys, kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistais, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Kaip skelbia ministerija, pakartotinai pasiskiepyti minėtiesiems gyventojams rekomenduojama praėjus 90 dienų po sustiprinančiosios vakcinos dozės, dėl to reikėtų kreiptis į gydantį gydytoją. Skiepijant ketvirtą kartą (kam sustiprinančioji dozė buvo antroji – trečią kartą), gali būti skiriama įprasta „Comirnaty“ vakcinos dozė arba pusė „Spikevax“ vakcinos dozės (0,25 ml).

Kitų gyventojų grupių vakcinaciją nuo COVID-19 ligos planuojama pradėti artėjant rudeniui. Įvertinus sukauptus duomenis ir atliktus tyrimus, bus nustatytos gyventojų grupės, kurioms bus rekomenduojama pasiskiepyti. Planuojama, kad skiepytis bus kviečiami vyresnio amžiaus gyventojai ir kiti didžiausios rizikos asmenys.

SAM informacija.

Šiuo metu visi gyventojai nuo penkerių metų gali skiepytis pirmą kartą, o 12 metų ir vyresni gali gauti sustiprinančiąją vakcinos dozę, registruodamiesi internetu arba kreipdamiesi į savo šeimos gydytoją.

Viena, dviem arba trimis vakcinos dozėmis paskiepyta beveik 70 proc. Lietuvos gyventojų, o bendra visuomenės imunizacija nuo COVID-19 ligos viršija 80 proc.NAUJAUSI KOMENTARAI

Komentaras

Komentaras portretas
Skiepai yra viruso imitacija. Aš manau, kad visi iki vieno yra susidūrę su virusu kad ir kaip tą neigtų Lietuvos "mokslininkai" . Virusas yra mirtinas ne visiems. Suleidus skiepus organizmas yra supažindinamas su virusu dar nesusidūrus. Anot mokslininkų organizmo apsauginai mechanizmai pamiršta kaip kovoti su virusu po 6 ar 8 mėnesių. Aišku, kad tai yra iš piršto laužti skaičiai. Yra žmonių kurių imunitetas silpnas ir skiepai iš viso neveikia. O yra turinčių labai stiprų imunitetą. Kitaip sakant visi yra skirtingi ir visiems vienas ir tas pats modelis ne visada tinka. Šiai dienai yra sukurta vaistų ir preparatų nuo viruso. Taigi kas nori gali skiepytis kaip ir nuo gripo , bet tai nėra būtina. Iki koronės pasirodymo kai kurie žmonės skiepijosi nuo gripo.

kur.....

kur..... portretas
Dieve apšviesk tiems pusgalviam protus! Susibadalojusių bepročių žarnynai velniop eina.Sutinę sanariai ir krešuliai kraujagyslėse, išbertas kūnas mėnesiais.... Didžioji dalis amžinai su temperatūrom ir varvančiom nosim....Ne iš vieno jau teko girdėti klausimą kaip tą brudą iš organizmo pašalinti- atsakymas ogi niekaip.Jis nepašalinamas nes jis jau " įsimontavo" į jūsų DNR.

Hahaha

Hahaha portretas
A nuo ko tas skiepas,? Nesiskiepijau ir neketinu skiepitis .
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių