- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
„Gal mano kolegos pasmerks, bet kaip niekada nepritariau galimybių pasui, taip nepritariu nei vienam, nei kitam žemiau pateiktam siūlymui dėl testavimosi už savo lėšas, privalomos mokytojų ar mano kolegų vakcinacijos“, – teigia medikas Vytautas Kasiulevičius.
Profesorius taip sureagavo į informaciją, kad Vyriausybė trečiadienį ketina svarstyti pataisas, numatančias privalomus skiepus nuo COVID-19 daliai darbuotojų ir prievolę darbdaviams mokėti už nenorinčiųjų vakcinuotis testus.
„Taip, tai sėkmingai daro šalys Europoje, bet Lietuva jau kartą pasirinko skatinimo ir saikingų ribojimų politiką, o ne privalomus sprendimus. Toks blaškymasis pirmyn - atgal neduos jokios naudos“, – feisbuke rašė medikas.
Anot jo, pandemija, skirtingai nuo širdies ligų, nėra tik asmens sveikatos problema, dėl kurios kenčia visuomenė, tai daugiau visuomenės sveikatos problema, dėl kurios kenčia atskiri asmenys. Todėl, anot profesoriaus, perkelti pasaulio tragediją ant atskirų visuomenės individų nėra teisinga.
„Žmonės, kurie nesiskiepija turi turėti alternatyvą – testavimą, kurį apmoka darbdaviai. Taip yra, tarkim, Slovėnijoje. Man atrodo, kad kartais valdžia pasiduoda panikai, kurią jiems bando primesti. Šita delta banga ir eskalacija tema „mes blogiausi Europoje, darykime ką nors“ tapo madinga ne tik žiniasklaidoje, bet ir politikų galvose. Tiesiog laikykitės jau pasirinktos strategijos ir delta banga atslūgs. Mirtys – baisu, bet žmonės, tauta pasirinko sprendimą nesiskiepyti, įkalbėti draugų, kaimynų ar artimųjų, kuriuos įkalbėjo socialinių tinklų „didžiavyriai“. Sprendimai turi pasekmes. Taškas. Aš net trumpam pamirščiau vakcinas. Tegul sau skiepijasi po tuos kelis tūkstančius kasdien. Priverskite geriau verslą ir viešąjį sektorių matuoti savo patalpose CO2. Ir jeigu nepavyksta užtikrinti normų, tegul arba susitvarko ventiliaciją, arba didina nuotoliniu būdu dirbančių procentą. Paprastas ir aiškus sprendimas. O kaukių lauke (kam???) neprireiks, jeigu apribosite renginių dydį. Paskaitykit Slovėnijos patirtį ir nereiks panikuoti“, – rašė profesorius.
Kaip skelbė BNS, Vyriausybė trečiadienį ketina svarstyti pataisas, numatančias privalomus skiepus nuo COVID-19 daliai darbuotojų ir prievolę darbdaviams mokėti už nenorinčiųjų vakcinuotis testus.
Tai numatoma Sveikatos apsaugos ministerijos parengtame Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimo projekte.
Pagal projektą, esant ekstremaliai situacijai ar karantinui, asmenys, dirbantys tam tikrus darbus arba vykdantys tam tikrą veiklą, turėtų būti pasiskiepiję nuo užkrečiamosios ligos, dėl kurios paskelbta tokia padėtis.
„Vakcinacija būtų privaloma tam tikriems asmenims, sąrašas bus patvirtintas Vyriausybės nutarimu“, – BNS sakė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.
Ji pažymėjo, kad siūlymas kol kas svarstomas tarpinstituciniame pasitarime ir gali būti pasikeitimų. Jei Vyriausybė trečiadienį pritars tokioms pataisoms, jis būtų teikiamas Seimui, kuris priimtų galutinį sprendimą.
Projektu būtų nustatyta, kad „darbuotojai, vykdantys veiklas kurių sąrašą tvirtins Vyriausybė, galės dirbti tik pasiskiepiję, išskyrus atvejus, kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų, yra persirgęs užkrečiamąja liga ar neužtikrintas vakcinų prieinamumas“.
Nepasiskiepiję darbuotojai, jei darbo pobūdis leidžia, turės būti skiriami dirbti nuotoliniu būdu, arba perkeliami į kitą darbą toje pačioje darbovietėje, o jei nei vienos iš tokių galimybių nėra – nušalinami nuo darbo, nemokant darbo užmokesčio, iki pasibaigs ekstremali situacija ar karantinas.
Viceministrė taip pat pažymėjo, kad sričių, kuriose dirbti būtų galima tik pasiskiepijus, sąrašas skirtųsi nuo dabartinio, kuriame įrašytų veiklų sričių darbuotojai gali dirbti turėdami imunitetą arba nuolat testuodamiesi.
„Tikėtina, kad jis bus kiek kitoks privalomam vakcinavimu, kadangi privalomam testavimui yra pakankamai platus sričių sąrašas, ir gamybos įmonės, todėl sąrašas, kuriam bus privalomas skiepijimas, bent pirminiam, ką siūlome, atsižvelgta į patiriamų kontaktų skaičių ir pobūdį, atstumas“, – sakė viceministrė.
„To sąrašo šiandien negaliu pasakyti, bet jis tikrai nebus analogiškas su privalomu testavimu“, – pažymėjo A. Bilotienė Motiejūnienė.
Taip pat siūloma, kad kitų darbuotojų sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, karantinas, būtų finansuojami darbdavio lėšomis, išskyrus atvejus, kai darbuotojai negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų.
Siūloma, kad įstatymas įsigaliotų lapkričio 1 dieną. Pažymoje nurodoma, kad iki to laiko darbuotojai, kurie privalės skiepytis, turės pakankamai laiko pasiskiepyti bent viena vakcinos doze ir įgyti imunitetą.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
COVID-19 statistika Lietuvoje: 586 nauji susirgimai, mirčių nefiksuota1
Statistikos departamentas trečiadienį praneša, kad per praėjusią parą nustatyti 586 nauji COVID-19 atvejai. Mirčių nefiksuota. ...
-
Prancūzijoje pirmą kartą per tris mėnesius vėl registruota 200 000 naujų infekcijų per parą2
Prancūzijoje šiuo metu sparčiai kyla septintoji koronaviruso banga. ...
-
Ministerija primena: svarbu laikytis COVID-19 ligos prevencijos priemonių1
Lietuvoje fiksuojamas padidėjęs sergamumas COVID-19 liga, tačiau situacija ligoninėse išlieka stabili, dauguma pacientų serga lengva šios ligos forma. Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad koronavirusas toliau cirkuliuoja visuomenėje,...
-
S. Čaplinskas – apie didėjantį sergamumą COVID-19, karantiną ir kaukes16
Ankstesnėmis vasaromis atsikvėpti leidęs COVID-19 šią apie save primena kur kas aktyviau. Vidutiniškai per parą skaičiuojama apie 400 naujų infekcijos atvejų, sergamumo žemėlapis dažosi juoda spalva. LNK reportaže – pokalbis su ...
-
PSO: patvirtintų beždžionių raupų atvejų skaičius perkopė 5 tūkstančius2
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) antradienį pranešė, kad per dabartinį beždžionių raupų protrūkį sulaukė pranešimų apie 5 322 laboratoriškai patvirtintus beždžionių raupų atvejus, iš kurių 85 proc. buvo nustatyt...
-
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – efektyvus psoriazės gydymas6
Ilgesnės marškinėlių rankovės, surišti plaukai, kelnės vietoje norimo sijono, šviesesnių spalvų drabužiai, ant kurių ne taip ryškiai matosi pleiskanos – viso to, ypač vasarą, turi griebtis iki 120 tūkst. žvyneline...
-
Vaistininkė pataria, kaip sumažinti prakaitavimą: specialios ir naminės priemonės
Į Lietuvą atėjus šilumai, vis dažniau į vaistinę užsuka gausiu delnų ar padų prakaitavimu besiskundžiantys žmonės. Vaistininkė atsako, kada tai tik karščio ar streso pasekmė, o kada prakaitavimas signalizuoja apie rimtą sveikatos ...
-
NVSC: beždžionių raupai Lietuvoje neužregistruoti, tačiau rizika išlieka2
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad nors Lietuvoje beždžionių raupų atvejų neužregistruota, tačiau turime išlikti budrūs, nes pasaulyje kasdien nustatoma vis daugiau šios ligos atvejų. ...
-
COVID-19 statistika: 633 nauji atvejai, mirčių nefiksuota1
Per praėjusią parą nustatyti 633 nauji COVID-19 atvejai, mirčių nefiksuota, rodo antradienį paskelbti Statistikos departamento duomenys. ...
-
Lietuvoje užregistruotas 25-asis organų donoras šiemet, padės šešiems žmonėms
Praėjusią savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje (LSMUL) Kauno klinikose buvo užregistruotas efektyvus donoras, pirmadienį pranešė Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB). ...